Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Policyjny Mikołaj

  6 grudnia jak co roku do dzieci z powiatu tomaszowskiego przyjechał „Policyjny Mikołaj”, razem z nim maluchy odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który z Wójtem Gminy Ujazd Arturem Pawlakiem rozdawali dzieciakom upominki. Następnie Mikołaj pojechał do dzieci ze Szkoły w Smardzewicach gdzie również Komendant Policji razem z Wójtem Gminy Tomaszów Maz Franciszkiem Szmiglem rozdawali milusińskim słodkie niespodzianki. Wszystkie dzieci które odwiedzili wyjątkowi goście usłyszeli krótką pogadankę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 2. W listopadzie 2016r. 122 policjantów zostało wyróżnionych.

  22 listopada 2016r. Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński w sali narad KPP w Tomaszowie Mazowieckim wyróżnił tomaszowskich policjantów.

 3. II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

  3 grudnia na hali sportowej w Ujeździe rozegrany został II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim. W turnieju zagrało 9 drużyn, były to drużyny reprezentujące:Komendę Powiatową Policji w: Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Radomsku, Łódź Wschód, KMP Piotrków Tryb, OPP Łódź, VI Komisariatu Policji w Łodzi, Żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i Straż Pożarna. Puchar zdobyła drużyna ze Straży Pożarne. Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 4. Wypadek drogowy przy PCK- 13 latka w szpitalu

  3 grudnia o godzinie 11:00 przy ulicy PCK doszło do nietypowej kolizji drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń podczas zajęć konnych na ogólnodostępnym terenie zielonym, pomiędzy ulicą Strzelecką a PCK w trakcie powrotu do stajni doszło do niekontrolowanego galopu, spowodowanego prawdopodobnie spłoszeniem zwierzęcia w następstwie czego koń wbiegł na jezdnię uderzając w prawy bok jadącego ulicą PCK seata. Na skutek zdarzenia jadąca na koniu 13 – letnia dziewczynka została hospitalizowana. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

 5. Działania edukacyjno-profilaktyczne "Bezpiecznie tam i z powrotem"

  W dniu 1.12.2016r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Smardzewicach odbyło się spotkanie w ramach projektu „Bezpiecznie tam i z powrotem”. W działania profilaktyczno – edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, włączyli się policjanci tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji z komendantem insp. Szymonem Hermanem na czele. Gośćmi specjalnymi byli:, z-ca Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki- p. Sławomir Bernacki,koordynator ds. BRD z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Michał Kędziora, oraz dzieci i dziadkowie dzieci z klas I-III szkoły podstawowej w Smardzewicach.

 6. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman był gościem Radia Fama.

  5 grudnia 2016 roku Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim odpowiadał na pytania dziennikarki Radia Fama p. Małgorzaty Niewiadomskiej na temat bezpieczeństwa na drogach. Audycja cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy, Pytania głównie związane były z bezpieczeństwem tzw. niechronionych i noszeniem przez nich elementów odblaskowych. Druga część radiowego wywiadu związana była z uwrażliwieniem słuchaczy na pijanych kierujących, którzy nadal stanowią ogromne niebezpieczeństwo zarówno dla siebie jak i innych użytkowników ruchu drogowego.

 7. Policjanci zatrzymują amatorów jazdy na podwójnym gazie.

  Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Nieistotne, czy będzie kierować pojazdem mechanicznym, czy rowerem. Wykorzystywane podczas jednej z akcji hasło „Pijani kierowcy wiozą śmierć” nie jest pustym sloganem reklamowym. Należy pamiętać, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla innych korzystających z drogi. To możesz być Ty lub bliska Ci osoba. Nie lekceważ, reaguj. Nie wiesz co zrobić? – zadzwoń pod nr alarmowy 997, 112.

 8. Wypadek drogowy w Jankowie. Policja apeluje o ostrozność

  1 grudnia o godzinie 16:00 w Jankowie doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 57 – letni kierujący kia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go skręcającego w lewo mercedesa którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący kia, oraz dwóch pasażerów tego pojazdu zostało hospitalizowanych. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Tomaszowa. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 9. Wypadek drogowy-rowerzysta w szpitalu

  3 grudnia o godzinie 7:15, w Rzeczycy miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 32-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierując nissanem, zderzyła się z jadącym rowerem 88 – letnim mieszkańcem powiatu tomaszowskiego. Kierujący jednośladem został hospitalizowany. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru:

 10. Komendant awansował policjanów

  27 policjantów za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych otrzymało awans na wyższe stanowisko służbowe. Nagrodzeni funkcjonariusze odebrali wyróżnienia z rąk mł. insp. Szymona Hermana - Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Tagi

debata poszukiwana pogadanka święto policji kradzież pieniędzy turniej piłki nożnej oszustwo śmierć w lesie przywłaszczenie uzależnienie pedofil dzielnicowy zderzenie trzech pojazdów dożynki prezydenckie fałyszywy hydraulik powiatowy odblaski bezpieczny senior zatrzymali pijanego kierującego akcja drogówki pijany kierowca pijany kierujący motorowerzysta happening prewencja poszukiwany policyjni emeryci kradzież policjanci na wodzie uszkodzenie mienia narkotyki nowi policjanci dopalacze złodziej mieszkaniowy zaginiona pijani rodzice odnaleziona zaginiona jabłko czy cytryna zatrzymali pijanych kierujących słuzby ponadnoramtywne bezpieczeństwo wandal wypadek drogowy ŚDM woda włamanie alkohol bezpieczna droga do szkoły ślubowanie policjantów kradzież torebki

Linki