Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Zobacz SPOT
dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Rodzinny narkotyczny biznes

  Policjanci zatrzymali ojca i syna zajmujących się uprawą i posiadaniem narkotyków. W mieszkaniu seniora była uprawa środków odurzających a w miejscu zamieszkania młodszego zabezpieczono marihuanę, amfetaminę i haszysz. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 2. Wypadek drogowy-pieszy w szpitalu

  17 lutego o godzinie 19:00 w Zalesiu miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 38 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując vw turanem, potrącił poruszającego się tym samym pasem ruchu 72-letniego pieszego, który nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych i ubrany był w ciemne ubranie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do tomaszowskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszemu alkotest wykazał 1,7 promila. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa. Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

 3. Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

  Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z policjantami  z Tomaszowa, zatrzymali mężczyznę, który uprawiał krzaki konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono ponad kilogram narkotyków gotowych do dystrybucji.

 4. Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci- podsumowanie akcji Ujazd

  Chcemy, aby serfowanie w cyberprzestrzeni było dla dzieciaków przyjemne, kształcące, a przede wszystkim bezpieczne !!! Dlatego tomaszowscy policjanci, chętnie przyłączają się do lokalnych inicjatyw organizowanych z Okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. 22 lutego finał akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu" był w Przedszkolu w Ujeździe. Inicjatywa została połączona z promocją głośnego czytania dla dzieci, do którego został zaproszony Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman.

 5. Nietrzeźwy kierowcy wyeliminowani z ruchu

  W ciągu minionego weekendu, policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 30 – letni obywatel Ukrainy, któremu alkotest wykazał 2,6 promila. Pamiętajmy, policjanci nadal będą reagować na wszelkie próby złamania prawa i zasad bezpieczeństwa. Kontrole stanu trzeźwości, przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym czy w końcu zwracanie uwagi na nieoświetlone jednoślady. Osoby popełniające tego typu przestępstwa ( kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości), bądź wykroczenia muszą się liczyć z poniesieniem odpowiedzialności.

 6. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach od 19 do 25 lutego 2018r.w ramach przedsięwzięcia pn. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. wzorem lat ubiegłych zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-13:00 i 21-go lutego w godzinach 15:00-17:00 w KPP będzie dyżurował policjant który zainteresowanym będzie służył pomocą. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

 7. Śmiertelnie postrzelił kolegę

  Policjanci zatrzymali 34 latka który podczas libacji alkoholowej postrzelił z wiatrówki swojego kompana. Niestety obrażenia głowy okazały się śmiertelne. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

 8. Nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu

  Dzięki wzorowej postawie 33-letniej kobiety, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez kobietę kierowca astry, miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu. 55–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 9. Bezpieczny pieszy pogadanka z dziećmi ze Szkoły w Komorowie

  Podczas prelekcji tomaszowscy policjanci omówili: temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Mówiono także o tym jak się zachować kiedy jest ograniczona widoczność na przejściu dla pieszych. Dzieciakom przypomniano również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Dzieci poznały także zasady bezpiecznej zabawy. Omówiono także zagrożenia i konsekwencje grożące najmłodszym podczas gier i zabaw w pobliżu jezdni. Policjanci przypomnieli również dzieciom o telefonach alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać.

 10. Policja apeluje o ostrożność na drogach- zwolnij zanim będzie za późno

  Prędkość nadal wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do jednego wypadku drogowego i 7 kolizji. Pamiętajmy kilka kilometrów mniej na liczniku zapewni odpowiednie panowanie nad pojazdem, a co za tym idzie bezpieczne dotarcie do celu.

Tagi

wypadek drogowy kradzież roweru aplikacja Moja Komenda pijany kierujący zaginiona rozbój marta na podium policja zalew sulejowski przywłaszczenie po służbie zatrzymany z narkotykami poszukiwany rowerzyści odnaleziona zaginiona kradzież bezpieczna droga do szkoły wypadek na torach pierwsza pomoc uzależnienie pokrzywdzone dzieci mapa zagrożeń włamanie narkotyki prelekcja zatrzymani turniej piłki nożnej dopalacze konkurs awans policjantów bezpieczny senior motorowerzysta alarm bombowy pijani rodzice ślubowanie policjantów kradzież pieniędzy policja wodna prewencja ruch drogowy debata wandal marihuana komendant wojewódzki alkohol Tydzień Mediacji porady poszukiwana uszkodzenie mienia dzieci z wizytą w Komendzie zatrzymali pijanego kierującego happening nielegalny połów ryb

Linki