Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Dodatkowe policyjne patrole

  10 tys. złotych tomaszowskie starostwo przekaże na realizację dodatkowych policyjnych patroli. Porozumienie ze starostą tomaszowskim Mirosławem Kuklińskim podpisał Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim- insp. Szymon Herman. To już kolejny rok współpracy lokalnych samorządów z Policją. Służby ponadnormatywne będą organizowane z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

 2. DOŻYNKI PREZYDENCKIE- SPAŁA 2017

  17 września 2017 roku do Spały, razem ze swoją małżonką, przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z rolnikami z całej Polski dziękował za tegoroczne plony. W Dożynkach Prezydenckich uczestniczyli także m.in. : Minister Rolnictwa, liczni parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb mundurowych. Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.

 3. Zwycięzcy Finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman razem z kadrą kierowniczą, złożyli gratulacje zwycięzcy Finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji- mł. asp. Sebastianowi Adamczykowi. Policjant przekazał Komendantowi zwycięski puchar. Naszemu koledze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 4. Uroczystości 17 Września

  W niedzielę 17 września pod Pomnikiem Sybiraków przy skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Zielonej i Wandy Panfil w Tomaszowie Mazowieckim, odbyły się obchody upamiętniające 78. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku oraz Światowego Dnia Sybiraka. W ramach obchodów rocznicowych w Tomaszowie Mazowieckim przed Pomnikiem Sybiraków, delegacje przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu, służb mundurowych i młodzieży szkolnej złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.

 5. Polak i dwóch Obywateli Ukrainy wpadło z narkotykami oraz skradzionymi elektronarzędziami.

  Podczas kontroli drogowej nie potrafili wyjaśnić pochodzenia narzędzi. Policjanci ustalili zakład z którego mogły zostać skradzione. Do zaskoczonego właściciela dotarli funkcjonariusze, którzy oddali mu jego własność zanim zorientował się że został okradziony.

 6. Pijany kierowca próbował przejechać policjanta

  Miał 3 promile alkoholu w organizmie, kierował vw transporterem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował przejechać umundurowanego policjanta, zawadzając autem w tarczkę trzymaną przez policjanta w dłoni. Autem wjechał do lasu, uciekał duktami leśnymi, tam dogonili go policjanci. 29 letni mieszkaniec gminy Czerniewice został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza za co grozi do 10 lat więzienia. Za popełnione przestępstwo miejscowy sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

 7. FAŁSZYWY WNUCZEK W RĘKACH POLICJANTÓW

  Policjanci zatrzymali oszusta działającego tzw. metodą na wnuczka. To 28-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna wyłudził 30.000 złotych od 84 letniej mieszkanki Tomaszowa. Według ustaleń policyjnych, na terenie całej Polski osób pokrzywdzonych przez niego może być więcej. Teraz sąd zdecyduje o środku zapobiegawczym wobec podejrzanego.

 8. Pogadanki z najmłodszymi

  18 i 19 września 2017 roku w Zespole Szkół w Komorowie oraz przedszkolu "Bajeczka" i „Wyspa Szkrabów”, odbyły się prelekcje na temat bezpieczeństwa dzieci.

 9. Nieletni dokonali rozboju na 19 latku- zostali zatrzymani

  Dwóch braci w wieku 14 i 17 lat zaatakowało na Dworcu PKP młodego mieszkańca Opoczna. Napastnicy byli bardzo brutalni, bili i kopali swoją ofiarę, następnie zabrali mu e- papierosa o wartości 250 złotych i uciekli. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Młodszy trafił do policyjnej Izby Dziecka, natomiast 17-latek-w dniu dzisiejszym zostanie przesłuchany.

 10. 21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

  21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, odbędzie się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD . Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych zorganizowano podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z całą pewnością założenie zredukowania do zera liczby śmiertelnych wypadków drogowych jest bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce ale długoterminowym celem jest ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach całego świata.

Tagi

jabłko czy cytryna kradzież dzielnicowi dożynki prezydenckie zaginiona pedofil dopalacze pijany kierujący policyjni emeryci kradzież pieniędzy pijany kierowca kradzież torebki święto policji uszkodzenie mienia odblaski turniej piłki nożnej zderzenie trzech pojazdów poszukiwany oszustwo ŚDM narkotyki wypadek drogowy słuzby ponadnoramtywne bezpieczny senior pijani rodzice debata zatrzymali pijanego kierującego alkohol zatrzymali pijanych kierujących odnaleziona zaginiona przywłaszczenie uzależnienie poszukiwana happening woda motorowerzysta nowi policjanci policjanci na wodzie złodziej mieszkaniowy fałyszywy hydraulik bezpieczna droga do szkoły bezpieczeństwo włamanie dzielnicowy pogadanka ślubowanie policjantów akcja drogówki prewencja powiatowy śmierć w lesie

Linki