Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Awanse, wyróznienia i przekazanie sprzętu komputerowego

  10 i 14 listopada w auli KPP Tomaszów Mazowiecki, Komendant insp. Szymon Herman wręczył 81 policjantom rozkazy o podwyżce dodatków służbowych, wręczył również awanse na wyższe stanowiska służbowe. Spotkanie było okazją do przekazania przez Zarząd Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, sprzętu Komputerowego o wartości 15.000 złotych. Sprzęt komputerowy na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana, przekazała delegacja Fundacji na czele z p. Prezes Teresą Ogórek, V-ce Prezesem Konradem Borowskim, i menagerem Fundacji Justyną Kozarek. Komputery wraz z akcesoriami trafiły do policjantów z Wydziału Kryminalnego.

 2. Uroczystości z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Obchody 99 Rocznicy Odzyskanie Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego, a następnie kolumna uczestników przeszła ulicami miasta na Plac Kościuszki, gdzie odbyły się obchody Centralne z udziałem wojsk, służb mundurowych i władz samorządowych miasta i powiatu.

 3. Bezpieczny kierowca

  Szkolenie przedstawicieli handlowych Euroboxu dotyczące sposobu postępowania uczestników zdarzeń drogowych. Oprócz wiedzy merytorycznej uczestnicy skorzystali z możliwości założenia alkogogli i skorzystania z symulatora zderzeń.

 4. Policjanci uratowali desperata

  14 listopada 2017 roku o godzinie 15:25, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że 24 letni mężczyzna, zamierza popełnić samobójstwo. Sytuacja była bardzo poważna. Desperat wysłał rodzinie zdjęcia i list. Policjantka widząc zdjęcie skojarzyła gdzie mogło być wykonane. Tym razem pomoc przyszła w porę.

 5. Ponad 21 gramów narkotyków nie trafi na rynek.

  Tomaszowscy policjanci ustalili, że w centrum miasta starszy mężczyzna może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze prowadząc obserwację terenu ,14 listopada 2017r, zauważyli znanego z wcześniejszych konfliktów z prawem 65-latka. Mężczyzna zachowywał się podejrzanie. Funkcjonariusze przeszukali go, ujawniając przy nim 20 dilerek z suszem roślinnym. Kryminalni następnie przeszukali miejsce zamieszkania 65-latka , ujawniając kolejne narkotyki. Dodatkowo ujawnili papierosy bez znaków skarbowych Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. „Dopalacze życia wypalacze” debata z młodzieżą

  17 listopada w gościnnych progach Ośrodka Kultury Tkacz, tomaszowska policja wspólnie z Urzędem Miasta Tomaszów Mazowiecki, zorganizowała debatę, której odbiorcami była miejscowa młodzież. Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który przywitał gości oraz dokonał merytorycznego wstępu. Następnie głos zabrał Maciej Szczodrowski z Centrum Profilaktyki Społecznej, który razem z obecną młodzieżą przeprowadził warsztaty szkoleniowe. Innowacyjnym pomysłem była prośba prowadzącego o pozostanie młodzieży bez opiekunów. Godzina warsztatów była wykorzystana do ostatniej minuty.

 7. 74-latka usłyszała zarzuty znęcania się nad psem.

  Kobieta włożyła zwierzaka do worka, następnie przy użyciu narzędzi zaczęła go bić. Zawiązanego w worek psa próbowała rowerem wywieść w okolice rzeki. Zwierzę przegryzło worek i uciekło. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

 8. DZIELNICOWY-POLICJANT PIERWSZEGO KONTAKTU

  Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. W Tomaszowie Mazowieckim pracuje 10 dzielnicowych, natomiast łącznie z gminami służbę tą pełni 27 policjantów.

 9. Zdarzenie drogowe z udziałem 4 pojazdów

  10 listopada 2017 w Józefinie o godzinie 13:40, na drodze W 713 doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 55-letni mieszkaniec Łodzi, kierując Peugeotem Boxerem, uderzył w tył poprzedzającego go forda, którym kierował 52 – letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, w wyniku czego, kierujący fordem wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z seicento, którym kierował 22- letni mieszkaniec Tomaszowa, oraz z jeepem kierowanym przez 37 – letnią mieszkankę Łodzi. 22 – letek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

 10. „DLA CIEBIE ZGINĄŁ POLICJANT, STRAŻAK, ŻOŁNIERZ, A DLA MNIE TATA” - NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA FUNDACJI DORASTAJ Z NAMI.

  Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. To kolejna inicjatywa fundacji, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie – to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety – czasem nie wraca…

Tagi

narkotyki zaginiona nowi policjanci pijani rodzice słuzby ponadnoramtywne prewencja pijany kierowca dopalacze policyjni emeryci święto policji przywłaszczenie ślubowanie policjantów bezpieczna droga do szkoły kradzież złodziej mieszkaniowy odblaski debata śmierć w lesie oszustwo powiatowy uzależnienie akcja drogówki wypadek drogowy dzielnicowi happening pedofil dzielnicowy alkohol bezpieczny senior dożynki prezydenckie policjanci na wodzie zatrzymali pijanego kierującego zatrzymali pijanych kierujących zderzenie trzech pojazdów kradzież torebki poszukiwana uszkodzenie mienia kradzież pieniędzy odnaleziona zaginiona pijany kierujący woda motorowerzysta turniej piłki nożnej włamanie bezpieczeństwo jabłko czy cytryna poszukiwany pogadanka fałyszywy hydraulik ŚDM

Linki