Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Zobacz SPOT
dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelnie postrzelił kolegę

  Policjanci zatrzymali 34 latka który podczas libacji alkoholowej postrzelił z wiatrówki swojego kompana. Niestety obrażenia głowy okazały się śmiertelne. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

 2. Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

  Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z policjantami  z Tomaszowa, zatrzymali mężczyznę, który uprawiał krzaki konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono ponad kilogram narkotyków gotowych do dystrybucji.

 3. Policja apeluje o ostrożność na drogach- zwolnij zanim będzie za późno

  Prędkość nadal wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do jednego wypadku drogowego i 7 kolizji. Pamiętajmy kilka kilometrów mniej na liczniku zapewni odpowiednie panowanie nad pojazdem, a co za tym idzie bezpieczne dotarcie do celu.

 4. Bezpieczny pieszy pogadanka z dziećmi ze Szkoły w Komorowie

  Podczas prelekcji tomaszowscy policjanci omówili: temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Mówiono także o tym jak się zachować kiedy jest ograniczona widoczność na przejściu dla pieszych. Dzieciakom przypomniano również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Dzieci poznały także zasady bezpiecznej zabawy. Omówiono także zagrożenia i konsekwencje grożące najmłodszym podczas gier i zabaw w pobliżu jezdni. Policjanci przypomnieli również dzieciom o telefonach alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać.

 5. Wypadek drogowy-pieszy w szpitalu

  17 lutego o godzinie 19:00 w Zalesiu miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 38 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując vw turanem, potrącił poruszającego się tym samym pasem ruchu 72-letniego pieszego, który nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych i ubrany był w ciemne ubranie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do tomaszowskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszemu alkotest wykazał 1,7 promila. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa. Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

 6. Nietrzeźwy kierowcy wyeliminowani z ruchu

  W ciągu minionego weekendu, policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 30 – letni obywatel Ukrainy, któremu alkotest wykazał 2,6 promila. Pamiętajmy, policjanci nadal będą reagować na wszelkie próby złamania prawa i zasad bezpieczeństwa. Kontrole stanu trzeźwości, przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym czy w końcu zwracanie uwagi na nieoświetlone jednoślady. Osoby popełniające tego typu przestępstwa ( kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości), bądź wykroczenia muszą się liczyć z poniesieniem odpowiedzialności.

 7. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach od 19 do 25 lutego 2018r.w ramach przedsięwzięcia pn. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. wzorem lat ubiegłych zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-13:00 i 21-go lutego w godzinach 15:00-17:00 w KPP będzie dyżurował policjant który zainteresowanym będzie służył pomocą. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

 8. ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY – PIESZA ZGINĘŁA POD KOŁAMI TIR-a

  Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 7 lutego 2018 roku o godzinie 8.53 w miejscowości Ujazd na Placu Wolności. Pod kołami TIR-a zginęła 64-letnia piesza.

 9. Trwa walentynkowa akcja ruchu drogowego „ Zwolnij jak kocha to poczeka”

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. tomaszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w tym wyjątkowym dniu realizują działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany a bliska nam osoba …jak kocha to poczeka. Ważne aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci wręczali zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życie.

 10. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ. KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY – PIESZA ZGINĘŁA POD KOŁAMI SAMOCHODU DOSTAWCZEGO.

  Policjanci z Tomaszowa Maz. pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 9 lutego 2018 r. ok. godz. 11.55 w Tomaszowie Maz. przy ul. Biernackiego.

Tagi

policja wodna bezpieczna droga do szkoły dzieci z wizytą w Komendzie wandal zatrzymali pijanego kierującego bezpieczny senior konkurs kradzież pieniędzy poszukiwany przywłaszczenie poszukiwana włamanie dopalacze zatrzymani Tydzień Mediacji marihuana policja zalew sulejowski aplikacja Moja Komenda turniej piłki nożnej wypadek drogowy nielegalny połów ryb zatrzymany z narkotykami mapa zagrożeń prelekcja marta na podium alarm bombowy rozbój happening uszkodzenie mienia debata pierwsza pomoc alkohol kradzież pokrzywdzone dzieci odnaleziona zaginiona kradzież roweru komendant wojewódzki ślubowanie policjantów narkotyki uzależnienie pijani rodzice porady awans policjantów wypadek na torach prewencja ruch drogowy motorowerzysta zaginiona rowerzyści pijany kierujący po służbie

Linki