Strona główna arrow Strona główna
piątek, 19 grudzień 2014
 
 
Nie dajmy się nabrać na fałszywą wygraną Drukuj E-mail

Image 

Policjanci jednej z Komend w KWP Katowice otrzymali informację o oszustwie na tzw dużą wygraną. Chcąc przestrzec naszych mieszkańców przedstawiamy to zdarzenie. Pokrzywdzony drogą mailową otrzymał informację , iż jest jednym z 12 ludzi którzy zostali wylosowani do nagrody 950 tysięcy funtów, mężczyzna musiał odpowiedzieć na 10 pytań, został pozytywnie zweryfikowany. Następnie aby otrzymać kod dostępu do konta na którym zdeponowano pieniądze musiał wpłacić ponad 1000 funtów, co pokrzywdzony uczynił, mężczyzna dokonał jeszcze 5 innych wpłat na łączną kwotę prawie 140 tysięcy funtów, które miały być opłatami manipulacyjnymi do wygranej. Po dokonanych wpłatach kontakt dotyczący przelania wspomnianej kwoty się urwał, a pokrzywdzony zorientował się że został oszukany. Poniżej podajemy przykłady oszustw tzw, nigeryjskich, warto zapamiętać co robić aby nie paść ofiarą tego rodzaju przestępczości:

 By nie paść ofiarą „oszustów nigeryjskich” należy pamiętać o poniższych symptomach tego rodzaju przestępczości:

  1. Jeżeli zostaliśmy wybrani na pomocnika w odzyskaniu pieniędzy przez uchodźcę politycznego z czarnego lądu i za to mamy otrzymać np. 12 milionów dolarów, możemy być pewni, że jest to oszustwo.

  2. Jeżeli zostaliśmy zwycięzcami zagranicznej loterii, w której nie braliśmy udziału,
    a nawet nie słyszeliśmy o niej, to śmiało możemy potraktować tą informację jako spam i od razu przekierować ją do kosza.

  3. Jeżeli otrzymamy niespodziewanie miliony dolarów w spadku po krewnym,
    o którym nie mieliśmy pojęcia, że istniał, to też więcej niż pewne, że nasza stopa życiowa się nie podniesie, a może być wręcz odwrotnie.

  4. Jeżeli za przekazanie nam ogromnej kwoty pieniędzy, ktoś żąda od nas opłat manipulacyjnych (opłacania prawników, certyfikatów), możemy najwyżej odpisać, że opłaty te mogą zostać potrącone z fortuny, którą mamy otrzymać. Wtedy uświadomimy sobie, że to zwykły szwindel.

  5. Pamiętajmy, że certyfikaty wystawiane przez różne instytucje, to dokumenty, które tak jak dokumenty identyfikacyjne, papiery wartościowe i banknoty, mają odpowiednie zabezpieczenia, takie jak choćby hologramy, recto-verso, czy mikrodruk, które po wykonaniu skanowania (digitalizacji obrazu), tracą swoje właściwości, a tym samym przesłany nam skan certyfikatu nie ma żadnej wartości i wagi prawnej.

  6. Po zakończeniu transakcji z opcją „wpłata na konto bankowe” należy trzymać się sztywno podstawowej zasady – towar wysyła się wyłącznie dopiero po zaksięgowaniu pełnej kwoty na koncie bankowym.

Czytaj całość...
 
Pijany kierowca wjechał do rowu Drukuj E-mail

Image

18 grudnia o godzinie 1:40 policjanci z Rokicin w Łaznowie zauważyli audi zaparkowane w przydrożnym rowie. Obok stało 2 mężczyzn. Na widok radiowozu jeden z nich zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Rokicin, przy pojeździe był jeszcze 24-letni mieszkaniec gminy Rokiciny. Jak ustalono obaj podróżowali audi, policjanci ustalają który z nich był kierowcą. Zostali przebadani na zawartość alkoholu, osiągnęli podobny wynik – 2 promili. Jak się okazało pojazd nie posiadał aktualnego OC, natomiast starszy z mężczyzn miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj zostali zatrzymani do wytrzeźwienia. Z fotela kierowcy technik kryminalistyki zabezpieczył ślady zapachowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.  

 
Debata podumowująca 2014r. " Bezpieczeństwo w Powiecie Tomaszowskim" Drukuj E-mail

Image

16 grudnia 2014r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz. odbyła się Debata, której tematem przewodnim było hasło „Bezpieczeństwo w powiecie tomaszowskim”. Debata została zorganizowana przez: Komendanta Powiatowego Policji i Starostę Tomaszowskiego. Do stołu prezydialnego zostali zaproszeni: Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, przedstawiciel 25 Brygady Kawalerii Powietrznej mjr Piotr Wyrzykowski, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Gabriel Olejnik, członek Zarządu Leszek Ogórek, Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Jerzy Kowalczyk, wójtowie gmin, przedstawiciele WORD-u. Odbiorcami była dyrekcja i pedagodzy szkół z Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego, tomaszowscy seniorzy, przedstawiciele klubów AA, policjanci, mieszkańcy Tomaszowa. 

 Image 

Na początku debaty asp. Sztab. Marek Długosz zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, którego tematem prelekcji było bezpieczeństwo ”na drodze”. Kolejnym prelegentem był podinsp. Arkadiusz Knap- naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej Komendy który omówił zagadnienia związane z przestępczością internetową oraz metody działań na „ tzw. wnuczka”.

 Image

Ostatni wykład wygłosił naczelnik Wydziału Kryminalnego kom. Jacek Misiak, który skupił się na przestępczości narkotykowej. Po prezentacjach były pytania i wnioski. 
Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję drogową Drukuj E-mail

Image 

 16 grudnia o godzinie 18:30 na ulicy Zamenhofa 58-letni mieszkaniec Tomaszowa na parkingu przyblokowym kierując kia wjechał w zaparkowanego opla. Właściciel uszkodzonego pojazdu uniemożliwił podejrzewanemu dalszą jazdę. Policjanci przebadali 58-latka na zawartość alkoholu, alkotest wykazał u niego 2 promile. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

 
dachował vw golfem, kierowca miał 2,7 promila Drukuj E-mail

 Image

15 grudnia o godzinie 20:30 na Warszawskiej 31-letni mieszkaniec Skierniewic kierując vw golfem uderzył w barierki drogowe, następnie dachował. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Ustalono jego stan trzeźwości, mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

 
Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd Drukuj E-mail
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
Polacy czują się bezpiecznie i to znacznie bardziej niż inni Europejczycy - wynika z badań Eurostatu, na które powołuje się "Dzienika Gazeta Prawna". Wynika z nich, że odsetek mieszkańców, którzy uważają przestępczość, przemoc lub wandalizm w okolicy za problem, wynosi w Polsce tylko 6,4 proc. i jest o 8 pkt proc. niższy niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej (14,5 proc.). Według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, którego cytuje dziennik, z tej statystyki wynika, że "bardzo się obniżyło poczucie prawdopodobieństwa, że za chwilę może ktoś na nas napaść albo że nas pobije lub ukradnie nam na przykład samochód spod domu czy rozbije szybę w mieszkaniu". W artykule podkreślono też, że zjawiska te mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach rozwiniętych, które uważamy za bardziej cywilizowane niż nasza ojczyzna:  są one np. problemem dla prawie co piątego Belga.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1691