Strona główna arrow Strona główna
wtorek, 01 grudzień 2015
 
 
Wypadek drogowy - 2 letni chłopczyk w szpitalu Drukuj E-mail

Image

28 listopada na drodze W726 w rejonie Inowłodza, doszło do wypadku drogowego. Kierująca bmw, 22 letnia mieszkanka gminy Poświętne, na prostym odcinku drogi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie wjechała do rowu. 2 – letni pasażer tego pojazdu został przewieziony do łódzkiego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa, nie wymagała hospitalizacji. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa

 
Tragiczny w skutkach pożar, gospodarz zginął w płomieniach Drukuj E-mail

Image

29 listopada o po godzinie 13:00 w jednym z domów w Luboszewach zaistniał pożar w którym zginął człowiek. Policjanci ustalili, iż sąsiedzi wychodząc ze swojego domu zauważyli, wydobywający się dym z budynku mieszkalnego należącego do 54-letniego mężczyzny. Natychmiast wezwali służby ratunkowe. Starali się dostać do środka, jednak zadymienie było zbyt duże. W trakcie akcji gaśniczej zauważono leżącego na łóżku zwęglonego człowieka, okazał się nim właściciel mieszkania. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez zmarłego. Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich. Po wykonanej sekcji zwłok będzie znana dokładna przyczyna śmierci 54-latka. Mężczyzna mieszkał sam. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa

 
Przykre konsekwencje żartu nastolatka z Tomaszowa Mazowieckiego. Drukuj E-mail
Image 
Przykre konsekwencje żartu nastolatka z Tomaszowa Mazowieckiego. Nieodpowiedzialny 14-latek "postawił na nogi" policjantów z kilku wydziałów, gdy zamieścił w Internecie ogłoszenie o sprzedaży dziecka. Rankiem 28 listopada 2015r dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z portali aukcyjnych wystawiono na sprzedaż małą dziewczynkę. Autor ogłoszenia podał fałszywy numer kontaktowy, jednocześnie nie podając adresu e-mail. Sprawą zajęli się tomaszowscy kryminalni oraz policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej. Szybko ustalono adres IP komputera, z którego wysłano ogłoszenie. Był to komputer należący do 39-letniej mieszkanki Tomaszowa.
 
Gdy policjanci skontaktowali się z 39-latką, szybko okazało się, że nie miała ona nic wspólnego z ogłoszeniem. Kobieta nawet nie ma córki. Ma natomiast dwóch synów w wieku 7 i 14 lat. To właśnie starszy z nich poprzedniego dnia korzystał z Internetu i mógł zamieścić ogłoszenie. Podczas rozmowy z policjantami 14-latek przyznał, że dla żartu zamieścił ogłoszenie o sprzedaży dziewczynki. W ogłoszeniu użył pobranego z Internetu zdjęcia przypadkowego dziecka. Chłopak nie zdawał sobie sprawy że jego żart narusza prawo i spowoduje takie zamieszanie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby nadzorowali działalność swoich pociech w Internecie. Taki nadzór zapobiegnie kłopotom, a być może nawet tragedii.
 
pijani za "kółkiem" Drukuj E-mail

Image 

29 listopada o godzinie 1:50, na rondzie policjanci zauważyli samochód który zjechał na pas zieleni, uszkodził barierki, następnie odjechał w kierunku ulicy Głowackiego. Kierująca daewoo matizem, młoda kobieta, nie reagowała na policyjne sygnały do zatrzymania pojazdu. Auto zaparkowała na parkingu przy Strzeleckiej. 21-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego została zbadana na zawartość alkoholu, wydmuchała 1,6 promila. 29 listopada na ulicy Siedmiodomki policjanci zauważyli jadące całą szerokością jezdni bmw. 35-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, miał prawie 2 promile. 28 listopada na Mireckiego o 22:15, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw polo, 29-letni mieszkaniec Cieszyna „dmuchnął” w alkotest 1,1 promila. 27 listopada o 20:20, na Tomaszowskiej w Rzeczycy – 61 – letni mieszkaniec powiatu Tomaszowskiego kierując daewoo matizem wjechał w zaparkowanego vw. 61-latek był pijany miał 2,4 promila w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

 
Policjanci odnaleźli skradziony wózek inwalidzki Drukuj E-mail

Image 

 26 listopada o godzinie 19:00, dyżurny policji otrzymał informację o kradzieży ze szpitala wózka inwalidzkiego. Najpierw sprawdzono teren szpitala, jednak wózka nigdzie nie było. Razem z lekarzem dyżurującym ustalono ostatniego pacjenta który tego dnia użytkował wózek, ten trop okazał się słuszny. Policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania. Drzwi otworzył 29-letni mieszkaniec Tomaszowa, który potwierdził że szpitalnym wózkiem przywiózł pacjentkę. Wózka, jednak nigdzie nie było. Policjanci ustalili, iż został on schowany w jednej z komórek na sąsiedniej posesji. Wózek inwalidzki został oddany do szpitala, a podejrzewany 29 latek został przywieziony do komendy policji. Mężczyzna „wydmuchał” w alkotest 1,5 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 
Oszuści Na legendę wciąż działają Drukuj E-mail

Image 

25 listopada zostały oszukane dwie tomaszowskie seniorki. Do 70 – latki mieszkającej na Kwiatowej weszły dwie osoby młoda kobieta i mężczyzna, poinformowali gospodynię, że sprawdzają sieć wodociągową, wykorzystując jej nieuwagę skradli ze skrytki oszczędności kobiety. Druga kradzież dokonana prawdopodobnie przez te same osoby był na Małkowskich. Tym razem ofiarą złodziejskiego duetu była 87-letnia mieszkanka Tomaszowa. Do jej mieszkania również weszła młoda kobieta i mężczyzna, razem z nimi ulotniły się pamiątki rodzinne i biżuteria. Być może ktoś zwrócił uwagę na złodziejski duet, wszystkie informacje są bardzo istotne i być może pomogą w ujęciu sprawców ( tel 0 44 726 10 00 lub 997).

Policja ponownie apeluje, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 2004