Strona główna arrow Strona główna
sobota, 10 październik 2015
 
 
pijani spowodowali kolizje Drukuj E-mail

Image 

 8 października 2015 roku ,kilka minut przed godziną 19:00 na ulicy Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim kierujący fiatem cc, nie zachował odległości i wjechał w poprzedzającego go forda mondeo. Sprawca kolizji wysiadł z auta i uciekł w stronę ulicy Mościckiego. Policjanci sprawdzili teren parku Solidarności, gdzie zauważyli mężczyznę chowającego się w zaroślach. Okazał się nim uciekinier z fiata, 36-letni obywatel Rumunii. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym poruszał się w momencie kolizji nie posiadał aktualnej polisy OC. Podejrzewany noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie zarówno za wykroczenie jak i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Tomaszowa pijanemu kierującemu udaremniono dalszą jazdę ulicami Tomaszowa.

 

8 października 2015 roku około godziny 20.20 do dyżurnego tomaszowskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o swoich podejrzeniach co do pewnego kierowcy peugeota. Wiele wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Jechał całą szerokością jezdni. Policjanci zauważyli podejrzany pojazd na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 37-latek. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,1 promila alkoholu. W takim stanie wiózł dwie pasażerki w wieku 26 i 59 lat. Obie także znajdowały się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało pijany kierowca chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową najeżdżając na zaparkowanego przy ulicy Słowackiego citroena. Nie zatrzymując się pojechał dalej. Podejrzewany noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

 
Tomaszowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży w banku w Będkowie Drukuj E-mail
Image
 3 października 2015 roku tomaszowscy policjanci i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch obywateli Albanii, podejrzanych o kradzież z włamaniem do placówki banku w Będkowie. Do zdarzenia doszło w maju 2015 roku. Śledczy bezpośrednio po ujawnieniu przestępstwa zabezpieczyli ślady kryminalistyczne pozostawione na miejscu, przeglądali i analizowali monitoringi, przesłuchiwali mieszkańców tej miejscowości. Policjanci z ogromnym zaangażowaniem sprawdzali najmniejszy trop, najdrobniejszy sygnał mogący mieć związek z tą sprawą.  Wszystkie zebrane informacje wskazywały, że kradzieży tej dokonali sprawcy z międzynarodowej grupy przestępczej działającej na terenie Europy. Jak wynika z materiałów podejrzani po kradzieży opuścili Polskę jednak w październiku wrócili.
3 października zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszego z podejrzanych, 29-latka funkcjonariusze zatrzymali w Słubicach. Mężczyzna miał zamiar wyjechać z Polski. Jego 23 – letniego wspólnik wpadł w ręce policjantów w mieszkaniu pod Warszawą. Obaj byli bardzo zaskoczeni. Śledczy sprawdzają czy albańscy włamywacze byli sprawcami podobnych kradzieży.  6 października 2015 roku zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa i pozostaje pod nadzorem miejscowej Prokuratury.
 Image 
 
Dopalacze kradną życie Drukuj E-mail

Image

W trosce o minimalizowanie zachowań prowadzących do zażywania tzw. dopalaczy i innych środków psychoaktywnych Policjanci Tomaszowskiej Komendy wraz Pracownikami Tomaszowskiego Starostwa 6 października w Kinie „Włókniarz” zorganizowali konferencję nt. „ Dopalacze kradną życie”. Spotkanie było nietypowe, ponieważ zaproszenie przyjął 21-latek uzależniony od dopalaczy, który na swoim przykładzie pokazywał jak dopalacze niszczą życie.

 Image 

Na początku głos zabrali organizatorzy – Członek Zarządu Pani Barbara Robak i Komendant Powiatowy Policji insp. Gabriel Olejnik, którzy przedstawili cel prowadzonej akcji antydopalaczowej. Następnie przedstawieni zostali prelegenci: p. Katarzyna Babczyńska – psycholog, psychotraumatolog, p. Dorota Ignasiak - Pracownik Sekcji Działu Oświaty Zdrowia Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, w konferencji uczestniczyła również p. Beata Stańczyk Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, odbiorcami była młodzież z Tomaszowskich Liceów i Szkół Zawodowych. Jako pierwsza wystąpiła: psycholog, psychotraumatolog Katarzyna Babczyńska której tematem wystąpienia były zaburzenia zachowania po zażyciu dopalaczy. Po prelekcji Pani psycholog głos zabrał zaproszony 21- latek- młody człowiek chciał podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z odurzaniem się substancjami psychoaktywnymi. Mężczyzna po dopalacze sięgnął 3 lata temu... od roku już nie bierze, jednak negatywne skutki ich zażywania odczuwa nadal. Mówił jak przez dopalacze uciekało mu życie, jak trudno mu stanąć na nogi, po występie 21-latka, głos zabrała p. Dorota Ignasiak Pracownik Sekcji Działu Oświaty Zdrowia Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim która omówiła działania inspekcji sanitarnej w przeciwdziałaniu sprzedaży dopalaczy Prowadzącym konferencje była oficer prasowy tomaszowskiej policji nadkom. Katarzyna Dutkiewicz – Pawlikowska, która omówiła konsekwencje prawne posiadania, produkcji oraz wprowadzania do obrotu środków odurzających. W spotkaniu brało udział 300 uczniów. Jeśli dzięki takiemu spotkaniu chociaż jedno dziecko powie nie dopalaczom – wybieram zdrowie i życie, nie śmierć to znaczy że było warto. Organizatorzy obiecali kolejne akcje profilaktyczne.

 Image

 
sierż. Marta Mysur wyróżniona przez Komenanta Głównego Policji Drukuj E-mail

Image

5 października podczas uroczystości w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski wręczył nagrody motywacyjne 38 policyjnym sportowcom. W spotkaniu uczestniczyli również słynni polscy olimpijczycy.

Wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji jest wielu wybitnych sportowców, którzy zdobywają medale na największych międzynarodowych imprezach i biją światowe rekordy, łącząc codzienną służbę z intensywnymi treningami. Aby uhonorować ich pasję i zmotywować ich do dalszej pracy, Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych o uhonorowanie 38 policyjnych sportowców nagrodami motywacyjnymi.

Image 

Dzisiaj odbyło się spotkanie z okazji wręczenia tych nagród funkcjonariuszom i pracownikom policji. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie. Spotkanie rozpoczął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Pan Andrzej Kraśnicki. Powitał zgromadzonych gości, wśród których byli m.in. Sekretarz Generalny PKOl, Pan Adam Krzesiński oraz słynni olimpijscy medaliści, m.in. Otylia Jędrzejczak, i pogratulował policyjnym sportowcom tego, że tak sprawnie potrafią łączyć swój zawód i sportową pasję. Następnie głos zabrał gen. insp. Krzysztof Gajewski, Komendant Główny Policji, który podkreślił jak istotną rolę odgrywa sprawność fizyczna w policyjnej służbie i podziękował mundurowym za to, że mimo trudów służby, znajdują czas na realizowanie swoich sportowych celów – i to na najwyższym poziomie.

Następnie Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski, wspólnie z Podsekretarzem Stanu w MSW, Panem Stanisławem Rakoczym i Prezesem PKOl, Panem Andrzejem Kraśnickim wręczył przybyłym sportowcom nagrody. Trzydzieścioro ośmioro funkcjonariuszy zostało uhonorowanych Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej za dotychczasowe osiągnięcia (pełna lista wyróżnionych mundurowych w prezentacji poniżej). Komendant pogratulował im sukcesów i życzył coraz lepszych wyników i wytrwałości w treningach. 

Image

Czytaj całość...
 
Oplem wjechał w pociąg Drukuj E-mail

Image 

Do groźnego wypadku doszło 3 października o 11:55 na przejeździe kolejowym w Kalinowie gmina Będków. 74-letni mieszkaniec gminy Będków kierując oplem astrą, na przejeździe kolejowym ominął opuszczoną pół zaporę wjeżdżając na torowisko i uderzając w jadący pociąg osobowy relacji Częstochowa-Koluszki. Kierujący miał bardzo dużo szczęścia, nie doznał żadnych obrażeń, 68-letnia pasażerka tego pojazdu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

 
CBOS: 69 PROC. RESPONDENTÓW DOBRZE OCENIA POLICJĘ Drukuj E-mail

69 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadzonego we wrześniu br. Z ankiety wynika, że Policja jest drugą, obok wojska, najwyżej ocenianą instytucją.

CBOS, w badaniu cyklicznym, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności parlamentu i prezydenta, natomiast dwa razy w roku ocenie poddaje większą liczbę instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania, przeprowadzonej w drugiej połowie września br., wśród ocenianych instytucji znajduje się również Policja.

Wyniki badania wskazują, że obecnie 69% ankietowanych dobrze ocenia pracę Policji jako instytucji, natomiast 18% – ma do niej zastrzeżenia. W porównaniu do marca 2015 roku, oceny Policji wzrosły o 4 punkty procentowe.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1952