Strona główna arrow Strona główna
sobota, 30 sierpień 2014
 
 
Dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe za posiadanie znacznej ilości narkotyków Drukuj E-mail

Image 

25 sierpnia na ulicy Mireckiego, policjanci zajmujący się Zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej zauważyli forda transita którym kierował znany ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem.41-letni mieszkaniec Tomaszowa, Policjanci zatrzymali podejrzewanego. W czasie wykonywanej kontroli zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z auta, zauważyli leżącą na fotelu pasażera dużą torbę. Sprawdzili jej zawartość, ujawniając kilka worków foliowych załadowanych suszem roślinnym. Podejrzanego przewieziono do komendy policji. Badania przy użyciu testera narkotykowego potwierdziły, że jest to marihuana, waga zabezpieczonych narkotyków wskazała 2 kilogramy. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków . Następnego dnia wobec 41-latka został zastosowany dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 
DBAJMY O KULTURĘ NA DROGACH Drukuj E-mail

Image 

Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć? Jeśli porówna się liczbę odnotowanych w statystykach naruszeń, które można zakwalifikować jako "chamskie" lub "cwaniackie" zachowania na drodze, to okaże się, że jest ich znacznie mniej niż zachowań, z którymi walczymy od lat. Przykład pierwszy z brzegu: zbyt szybka jazda. Dane za 2013 r.: 1,1 mln przypadków, w których kierowca przekroczył prędkość o 21-30 km/godz. 460 tys. takich, gdzie jechał o 31-40 km/godz. więcej, niż wynosiła dozwolona prędkość. I prawie 200 tys. takich, w których zakaz został złamany o więcej niż 41 km/godz. Litanię grzechów można ciągnąć dalej. 382 tys. przypadków niezapięcia pasów, 60 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości. Liczby sugerowałyby więc coś innego niż intuicja polskiego kierowcy - że przypadków cwaniactwa na drogach jest niewiele. Należy jednak pamiętać, że do statystyki trafiają tylko te, które zostały odnotowane przez policję. Siłą rzeczy więc nie oddaje ona prawdziwego obrazu rzeczywistości, bowiem wiele z tych zachowań trwa tylko chwilę, w związku z czym trudno jest je wyłapywać, a jeszcze trudniej karać. Mimo znaczącego zwiększenia liczby policjantów ruchu drogowego nie możemy być wszędzie - mówi insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. I dodaje, że idealny stan miałby miejsce wtedy, gdyby użytkownikom dróg w krew weszła samodyscyplina.

Więcej o akcji na stronie:

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/467862,akcja-dgp-ukrocic-chamstwo-na-drogach-jak-walczyc-z-piratami.html

 
Wypadek z autobusem- 4 osoby ranne Drukuj E-mail

Image 

26 sierpnia o godzinie 7:10 na ulicy Mazowieckiej doszło do wypadku drogowego z udziałem suzuki i autobusu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 52 – letni mieszkaniec Tomaszowa kierujący suzuki wyjeżdżając z drogi osiedlowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do bocznego zdarzenia z autobusem, na skutek czego kierujący autobusem skręcił kierownicą w prawo i uderzył w przydrożne drzewo. 4 pasażerów autobusu MZK, trafiło do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników wypadku, kierujący autobusem był trzeźwy, natomiast kierującemu suzuki alkotest wykazał 0,28 promila. Okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.  

 
Kryminalni zatrzymali 26-letniego sprawcę kradzieży telewizora. Drukuj E-mail

Image 

W połowie sierpnia dyżurny policji otrzymał informacje o włamaniu do domu przy ulicy Kamiennej. Z mieszkania został skradziony telewizor samsung o wartości 2500 złotych. Kryminalni po kilku dniach od zdarzenia ustalili kto mógł dokonać włamania. Funkcjonariusze zbierając pozostawione ślady, przesłuchując świadków, ustalili sprawcę, którym okazał się 26-letniego mieszkaniec Tomaszowa. Podejrzany był bardzo zaskoczony poranną wizytą policjantów. Telewizor zdążył sprzedać za 900 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci przypominają, iż kupno kradzionych przedmiotów jest przestępstwem i zamiast okazyjnego zakupu może skończyć się zarzutami paserki, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku rzeczy o znacznej wartości do lat 5. 
Wjechała w witrynę sklepu Drukuj E-mail

Image 

24 sierpnia o godzinie 10:30 na ulicy Polnej kierujący bravo wjechał w witrynę sklepu następnie odjechał. Policjanci ustalili numer rejestracyjny pojazdu, dotarli do właścicielki auta, która jak się okazało nic nie wiedziała o zniknięciu fiata z posesji. Policjanci ustalali, iż jej mąż, wziął samochód i przyjechał z Rawy do Tomaszowa. Z zebranych materiałów wynikało, iż kolizji dokonała kobieta, jednak 30-latek twierdził że to on kierował. Funkcjonariusze ustalili faktyczną sprawczynię kolizji drogowej, dotarli do 20-letniej kobiety która kierowała fiatem i wjechała w witrynę sklepu. Sprawczyni po spowodowanej kolizji nie chciała kontynuować jazdy. Z fotela pasażera przesiadł się jej znajomy i razem odjechali. Jak się okazało żadne z nich posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Obydwoje zostali ukarani mandatami karnymi.


 
Wypadek drogowy 5 osób rannych Drukuj E-mail

Image 

24 sierpnia o godzinie 14:30 w Nowych Bylinach miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem vivaro 39-letni mieszkaniec Rawy Maz, jadąc od Rawy w kierunku Żelechlinka zjechał na prawe pobocze jezdni następnie uderzył w drzewo. Kierujący oraz czwórka pasażerów w wieku 11, 19, 34 i 36-lat zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Czerniewic.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1582