Strona główna arrow Strona główna
sobota, 25 kwiecień 2015
 
 
Bezpieczna woda
amatorzy złomu w Wistomie Drukuj E-mail

W dniu 20 kwietnia około godz. 17.30 funkcjonariusze tomaszowskiej policji patrolując teren po byłym zakładzie WISTOM zauważyli dwóch mężczyzn w wykopie, którzy przecinali przewód elektryczny. Przy Tomaszowianach ujawniono worek, w którym znajdowały się kawałki przewodów i inne metalowe elementy oraz narzędzia służące do ich odcinania. Mężczyźni oświadczyli, że poprzedniego dnia również odcięli część przewodu i sprzedali go w skupie złomu. Ogólna wartość skradzionych przez nich przewodów i elementów metalowych jest w trakcie ustalania.

 
zatrzymanie włamywacza Drukuj E-mail

Dnia 19.04.15 r., w Tomaszowie, funkcjonariusz Wydz. Kryminalnego wykonywał czynności w związku ze zgłoszoną kradzieżą z włamaniem do samochodu, z którego zginął radioodtwarzacz CD. Zauważył wtedy wychodzącego z pobliskiej posesji mężczyznę. Był on już znany tomaszowskiej policji z dokonywania kradzieży w tym rejonie i dlatego został zatrzymany przez policjanta. Tomaszowianin przyznał się do dokonania włamania stwierdzając jednocześnie, że radio jest w miejscu jego zamieszkania. W wyniku przeszukania pomieszczenia ujawniono również przedmioty pochodzące z innej kradzieży. 21-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

 
Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą" Drukuj E-mail
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Czytaj całość...
 
Ukradli betonowe figurki Drukuj E-mail

Image 

14 kwietnia o 11:35 w jednym z nieczynnych lokali gastronomicznych przy trasie S8 załączył się alarm. Pokrzywdzony dotarł na miejsce aby sprawdzić przyczynę. Przed lokalem zauważył stojących dwóch mężczyzn, zwrócił również uwagę na uszkodzoną ścianę budynku. Pokrzywdzony nie pozwolił stojącym mężczyznom opuścić posesji i powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili iż podejrzewani w wieku 24 i 27 – lat mieszkańcy powiatu tomaszowskiego, przyjechali „na włąm” swoim samochodem. Auto ukryli w okolicy posesji którą postanowili okraść. Podejrzani uszkodzili ścianę budynku weszli do środka, ukradli betonowe figurki w postaci doniczek, odlewu żaby i popiersia Cezara. Skradzione przedmioty zdążyli schować w aucie. Betonowe figurki zostały oszacowane na kwotę 500 złotych, wartość uszkodzeń jest w trakcie ustalania. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat więzienia, nie byli wcześniej notowani.  

 
Pogadanka z seniorami Drukuj E-mail

Image

14 kwietnia o godzinie 15:30, oficer prasowy tomaszowskiej Komendy Policji nadkom. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska wraz z rzecznikiem konsumenta p. Agnieszką Drzewoską- Łuczak przeprowadziły z seniorami z Klubu Seniora "Pasja"  pogadankę związaną z oszustwami dokonywanymi na starszych mieszkańcach naszego miasta.

 Image 

Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się w omawianą problematykę, przekazując swoje doświadczenia. Obecni na pogadance obiecali wykazywać się rozsądną nieufnością wobec osób odwiedzających ich domy . W ostatnim czasie na terenie Tomaszowa zmniejszyła się liczba osób które „dają się nabrać” na tego typu oszustwa, liczymy że dzięki coraz większej świadomości mieszkańców naszego miasta, uda się wyeliminować tego typu przes. 
Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych Drukuj E-mail
21 tysięcy – aż tyle osób zaginionych odnaleźli policjanci w 2014 roku. Z każdym rokiem wzrasta liczba zaginionych. Zwiększa się również skuteczność Policji w tego rodzaju działaniach. Jest to m.in. wynikiem utworzenia ogólnopolskiego systemu poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały też pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Jak podkreśla w swoim raporcie NIK, w Polsce stworzono system poszukiwań osób zaginionych. Od 2013 r. w Komendzie Głównej Policji działa Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, odpowiedzialne za koordynację, analizę i bezpośrednie poszukiwanie osób zaginionych w całym kraju. Policja wprowadziła specjalnie opracowane procedury postępowania, m.in. zdefiniowała trzy kategorie zaginięć. Do każdej kategorii przyporządkowano oddzielne, odpowiednio sprofilowane grupy czynności, jakie powinny być podjęte w ramach poszukiwań prowadzonych w danej kategorii. Dokładnie określono także katalog danych, które policjant przyjmujący zgłoszenie powinien ustalić. Dodatkowo podczas nowelizacji ustawy o Policji (październik 2014 r.) zadbano o wprowadzenie zapisów prawnych, ułatwiających policjantom pracę, m.in. obecnie mogą oni tworzyć i przetwarzać bazy danych zawierające kody DNA osób zaginionych. Brak takiej bazy utrudniał wcześniej np. ustalenie, że odnaleziono ciało osoby poszukiwanej. Do tej pory istniała jedynie baza zwłok niezidentyfikowanych (NN). Policjanci każdorazowo po ustaleniu kodu DNA osoby zaginionej składali wnioski o przeszukanie bazy NN zwłok. Gdy dane nie pasowały, co jakiś czas trzeba było powtarzać procedurę. Teraz, dzięki możliwości przetwarzania informacji o kodzie DNA osoby zaginionej, może się to odbywać automatycznie.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1811