Strona główna arrow Strona główna
sobota, 13 luty 2016
 
 
Obraz
Uderzenie narkobiznes Drukuj E-mail

Image 

Tomaszowscy kryminalni ustalili, iż 31-letni mieszkaniec Tomaszowa może posiadać środki odurzające. 9 lutego funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, kiedy dojeżdżali do posesji zauważyli audi, którym kierował 31-latek. Policjanci pojechali za nim. Auto zatrzymało się przy ulicy Kępa. Za podejrzanym zatrzymali się kryminalni włączając sygnały błyskowe. Zaskoczony mężczyzna wyrzucił z samochodu zawiniątko, jak się później okazało było to 29 gramów amfetaminy, następnie próbował uciekać. Sprawca próbował manewrować swoim audi, Funkcjonariusze zablokowali mu drogę ucieczki, a podejrzany wjechał w płot, uszkadzając betonowe ogrodzenie. Kiedy zorientował się, że nie uda mu się odjechać, próbował uciekać pieszo, chciał przeskoczyć ogrodzenie. Policjanci przewidzieli jego zachowanie i szybko zatrzymali uciekiniera. Kryminalni razem z zatrzymanym pojechali do jego miejsca zamieszkania aby wykonać przeszukania. W domu oraz w pomieszczeniach gospodarczych nie było narkotyków. Policjanci zwrócili uwagę na oddalone pomieszczenie, które było zamknięte na klucz. Początkowo zatrzymany twierdził, że nie należy do niego... ale zebrane dowody wskazywały, że użytkuje on wspomniany lokal. W trakcie przeszukania pomieszczenia kryminalni ujawnili pochowane tam w różnych miejscach narkotyki, o łącznej wadze 17,45 gramów. 31-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Kryminalni mając duże doświadczenie w rozwiązywaniu spraw narkotykowych, przeczuwali, że podejrzany jeszcze coś ukrywa. Następnego dnia wrócili do jego miejsca zamieszkania. Szukali innych skrytek w których sprawca mógł ukryć narkotyki. Sprawdzili praktycznie wszystko, naczelnik Wydziału Kryminalnego nadzorujący pracę policjantów polecił sprawdzenie w ziemi. Choć wydawało się to mało prawdopodobne okazało się strzałem w dziesiątkę. Policjanci po przekopaniu około 1 metra ziemi ujawnili zawiniątko w którym było 39 gramów amfetaminy. Łącznie zabezpieczyli u podejrzanego 85,54 gramów narkotyków, o wartości czarnorynkowej 2500 złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających, grozi mu do 10 lat więzienia. 11 lutego miejscowy prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzany był w przeszłości notowany.

 
BEZPIECZNE FERIE-KONTROLA AUTOBUSÓW Drukuj E-mail

Image 

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

 Wzorem lat ubiegłych tomaszowscy policjanci przeprowadzą szereg działań profilaktycznych, których celem będzie zapewnienie bezpiecznych ferii dzieciom i młodzieży.

Funkcjonariusze będą także brać czynny udział w tematycznych spotkaniach z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze i w czasie zimowych zabaw.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska policjanci tomaszowskiej drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny autokarów.

Potrzebę kontroli na terenie Tomaszowa, należy zgłaszać do naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego numer telefonu 0 44 726 10 42,  w godzinach 7:30-15:00 tak jak w latach ubiegłych, będą one dokonywane na parkingu przy PCK.

Czytaj całość...
 
Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj E-mail

9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

W Polsce za to wydarzenie odpowiedzialna jest Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Święto w kalendarzu powołane zostało pod szyldem programu ‘Safer Internet’. Dostrzegając potrzebę informowania o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników Internetu, co roku poruszane są tematy najpopularniejszych sposobów, jakimi posługują się przestępcy działający w sieci. O tym, co powinno obudzić naszą czujność, informujemy opisując metody stosowane w cyberprzestrzeni.


Czytaj całość...
 
Wyróżnienie dla tomaszowskiej policjantki Drukuj E-mail

Image 

Image 

5 lutego o godzinie 17:00 w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe, podczas Powiatowego Spotkania Noworocznego, naszego policjantka sierż. Marta Mysur otrzymała z rąk gospodarzy tj Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego i Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka wyróżnienie-Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego, warto przypomnieć, że takie wyróżnienie otrzymał wcześniej Komendant Powiatowy Policji insp. Gabriel Olejnik. Marcie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 Image 

 
Wypadek drogowy w Liciążnej Drukuj E-mail

Image 

6 lutego o godzinie 9:50 w Liciążnej miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 26 letnia mieszkanka gminy Opoczno kierując skodą, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn,  zderzyła się czołowo  z vw passatem, którym kierował 43 letni mieszkaniec Babic. Kierująca skodą oraz dwie pasażerki passata w wieku 42 i 50 lat zostały hospitalizowane. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego ustalają policjanci z Tomaszowa.  

 
Właściciel posesji zatrzymał złodziei Drukuj E-mail

Image 

7 lutego kilka minut po północy dyżurny policji otrzymał informację, iż jeden z mieszkańców Lubochni zatrzymał w swoim garażu dwóch złodziei. Na miejsce przyjechali policjanci którzy ustalili, przebieg zdarzenia. Jak wynikało z informacji, właściciel posesji zauważył przejeżdżający ulicą Tomaszowską podejrzany pojazd. Wyszedł sprawdzić na podwórko czy nie dzieje się nic złego. Zauważył uchylone drzwi garażu a w środku dwóch mężczyzn którzy plądrowali rzeczy. Sprawcy przygotowali do wyniesienia spawarkę o wartości 800 złotych i szukali innych atrakcyjnych dla siebie przedmiotów. Zatrzymani na gorącym uczynku byli bardzo zaskoczeni, nie próbowali uciekać. Złodziejami okazało się dwóch mieszkańców Lubochni w wieku 43 i 44 lat. Starszy z zatrzymanych był trzeźwy a młodszemu alkotest wykazał 1 promil. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat więzienia. Byli w przeszłości notowani.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 2071