Strona główna arrow Strona główna
czwartek, 02 kwiecień 2015
 
 
Pijane nastolatki w szkole Drukuj E-mail

Image 

31 marca 2015 roku około godziny 14.40 policjanci otrzymali informację, iż dwie 17- latki na terenie jednej z tomaszowskich szkół mogą być pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze zastali dyrekcję szkoły oraz dwie dziewczyny, jedna uczennica wspomnianego Zespołu Szkól, druga nieletnia uczęszcza do jednego z tomaszowskich liceów. Nastolatki zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu, z wynikami 1,3 promila i 1,7 promila. Do szkoły zostali wezwani ich rodzice, którzy za stosowanym oświadczeniem odebrali dzieci do domów. Policjanci ustalili sklep, w którym zakupiły alkohol. Jak wynika z materiałów procentowy trunek kupiły już po godzinie 9:00. Przypominamy, iż  prawo zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości przewiduje dwie sankcje w przypadku stwierdzenia złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Jedna z nich to sankcja administracyjno- prawna polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu na drodze administracyjnej. Druga jest uruchamiana na podstawie przepisów karnych i dotyczy orzeczenia kary za popełnione przestępstwo, tzn. sprzedaż alkoholu nieletnim. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.

 
BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE! Drukuj E-mail

Image 

1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

Podczas konferencji zorganizowanej w Komendzie Głównej Policji insp. Mariusz Sokołowski przypomniał wyniki raportu Komisji Europejskiej, w którym podsumowano bezpieczeństwo na drogach w 2014 r. W Unii Europejskiej w ubiegłym roku ginęło średnio 51 osób na milion mieszkańców. Polska znalazła się w czołówce krajów z najwyższym wskaźnikiem – przekraczającym 80 ofiar na milion mieszkańców. W naszym kraju wyniósł on 84.

Podczas konferencji zaprezentowana została statystyka dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie jesienno-zimowym (21.09.2014 r. - 21.03.2015 r.). Jak wynika z danych, doszło do zmniejszenia liczby wypadków drogowych, liczby zabitych oraz rannych. We wskazanym okresie zanotowano 15 852 wypadków drogowych (spadek o 1215), w których zginęło 1547 osób (spadek o 133), a rannych zostało 18 807 osób (spadek o 1762). Podczas spotkania przedstawiciele KGP omówili także zdarzenia drogowe z udziałem pieszych, najczęstsze miejsca takich wypadków oraz ich przyczyny. Zwrócili uwagę na fakt, że 1/3 ofiar wszystkich wypadków to piesi, dlatego tak ważne jest noszenie odblasków – błyskotek, które ratują życie. Mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP poinformował także, że w okresie od 1.01.2015 r. do 20.03.2015 r. Policja ujawniła 23 297 wykroczeń i nałożyła 15 567 mandatów karnych za brak elementów odblaskowych.

Czytaj całość...
 
Konkurs "Policjant, który mi pomógł" 2015 Drukuj E-mail
Przypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2015 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:

  • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
  • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
  • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stroniewww.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2015 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2015 roku.

Tradycyjnie laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2015 roku, podczas obchodów Święta Policji.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

 
Bezpieczna Wielkanoc Drukuj E-mail

Image 

Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

W okresie przedświątecznym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie na dworcach czy w centrach handlowych, pojawią się też policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, który często sami tworzą, i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Policjanci apelują, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki.Czytaj całość...
 
Tragiczny finał zderzenia z dzikiem. Drukuj E-mail

Image 

 Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 30 marca 2015 roku około godziny 6:30, w miejscowości Cygan na drodze krajowej nr 48 pomiędzy Tomaszowem a Spałą. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 32-letni mieszkaniec Rusinowa kierując fiatem seicento na prostym odcinku drogi uderzył w przebiegającego dzika. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym vw caddy, którym kierował 54-letni mieszkaniec Częstochowy. W wyniku wypadku kierowca fiata trafił do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Kierowca vw był trzeźwy, i wspólnie z dwoma pasażerami trafił do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. 

 
Rusza znakowanie rowerów Drukuj E-mail

Image 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim informuje wszystkich mieszkańców naszego powiatu, iż od kwietnia do października ,  w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 8.00 do 10.00  w siedzibie Komendy Policji  przy ulicy Oskara Lange 44  będą znakowane rowery. Osoby zainteresowane, chcące oznakować swój rower, powinny posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające legalny zakup pojazdu.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1794