Strona główna arrow Strona główna
sobota, 30 kwiecień 2016
 
 
Obraz
Zbliża się długi weekend majowy Drukuj E-mail

Image 

Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku. Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Czytaj całość...
 
Policjanci zatrzymali 18-letniego agresora Drukuj E-mail

Image

25 kwietnia 2016 roku około godziny 21:00 grupa młodych ludzi idąc ulicą Literacką w Tomaszowie Mazowieckim dzwoniła do osób mieszkających na tej ulicy domofonami, blokując u niektórych klawisz dzwoniący. Do takiej sytuacji doszło u pokrzywdzonego. Mężczyzna na dźwięk dzwonka wybiegł ze swego domu, widząc oddalającą się grupę żartownisiów zwrócił im uwagę. Grupka zawróciła. Rozpoczęła się słowna utarczka wtedy 18 latek zaatakował właściciela posesji. Agresor z towarzyszącymi mu osobami oddalił się a pobity mężczyzna z obrażeniami ciała udał się na pogotowie a następnie złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawca tego zdarzenia był przekonany że uniknie w tej sprawie odpowiedzialności. Był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych, którzy mając trudną do wykrycia sprawę, nie odpuścili, drążyli, zbierali i analizowali dowody. Najpierw ustalili osoby ,które w tym dniu towarzyszyły sprawcy, później dane osobowe napastnika.  27 kwietnia podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 5 lat więzienia Był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

 
Zdarzenie drogowe, pokrzywdzone 3-letnie dziecko Drukuj E-mail

Image 

26 kwietnia o godzinie 11:10, na ulicy Konstytucji 3-go Maja 53-letni mieszkaniec Łodzi, kierując vw passatem, nie zastosował się do znaku stop, w wyniku czego uderzył w jadącego prawidłowo seata leona, którym kierowała 27-letnia mieszkanka Tomaszowa. Obrażeń ciała doznała 3 letnia pasażerka seata. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.  

 
Na ulicy Chemików została okradziona starsza kobieta. Drukuj E-mail

Image

 26 kwietnia około godziny 11:00 do mieszkania 83 latki przyszedł mężczyzna ubrany w roboczy strój, twierdził że przyszedł naprawić usterkę sieci wodociągowej. Mężczyzna udając że pracuje angażował właścicielkę mieszkania do pomocy. Złodziej oznajmił, że jego usługa będzie kosztowała 50 złotych, prosił jednocześnie kobietę o rozmienienie 200 złotowego banknotu. Seniorka chętnie spełniła jego prośbę wskazując tym samym gdzie ma ukryte oszczędności. Złodziej niepostrzeżenie zniknął z mieszkania, jak się niestety z oszczędnościami zgłaszającej.

Po raz kolejny tomaszowscy policjanci apelują w szczególności do osób starszych aby nie wpuszczały nieznajomych do swoich mieszkań a wszystkich przedstawiających się za pracowników różnych instytucji prosiły o dokument potwierdzający tożsamość, w przypadku jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powinny zdzwonić pod numer 997.

 
Policjanci zatrzymali pijanego kierującego oplem Drukuj E-mail

Image 

23 kwietnia o godzinie 21:15, policjanci z Rokicin , patrolując Budziszewice zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku Opla, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Policjanci dali mu sygnały do zatrzymania-kierowca nie reagował. Funkcjonariusze pojechali za nim. Opel dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu, przejechał rozpędzony przez skrzyżowanie, następnie zatrzymał się przy jednej z posesji. Kierowca przeskoczył na tylne siedzenie. Policjanci widzieli kto kierował pojazdem. 23 letni kierujący został zbadany na zawartość alkoholu, dmuchnął w alkotest 1,8 promila, w pojeździe oprócz kierującego jechała trójka pasażerów. 23-latek był doskonale znany policjantom z Rokicin ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.


 
Dachowanie na Chopina Drukuj E-mail

Image 

23 kwietnia o godzinie 18:25, na ulicy Chopina kierujący porche 38 letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem 27 letniemu mieszkańcowi Tomaszowa, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący seatem został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Kierujący porche nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci z Tomaszowa wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.  

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 2143