Strona główna arrow Strona główna
wtorek, 04 sierpień 2015
 
 
Scanią uderzył w vw lupo Drukuj E-mail

Image 

3 sierpnia  o godzinie 8:15 w Łaznowskiej Woli na Rokicińskiej, 44 letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierując scanią nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył vw lupo, którym kierowała 48-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, kobieta została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.

 
Mieszkańćy gminy Koluszki zatrzymani z łupami Drukuj E-mail

Image 

2 sierpnia 2015 roku o godzinie 23:45 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację ,iż w Rokicinach przy torowisku zostały skradzione przewody służące do sterowania ruchem. Policjanci Ogniwa Wywiadowczego natychmiast pojechali w okolice miejsca zdarzenia. W sąsiedniej miejscowości - Nowe Chrusty zauważyli dwóch mężczyzn z wypchanymi plecakami. Spacerowicze na widok policjantów próbowali wyrzucić łupy. Funkcjonariusze wylegitymowali  mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Koluszki.  28 i 30 latek w plecakach przenosili siekierę i zwój kabli. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u starszego z nich  2 promile. Noc obaj spędzili w policyjnym areszcie.  Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, mężczyźni byli w przeszłości notowani.

 
Zatrzymany złodzIej wędek Drukuj E-mail

Image 

1 sierpnia 2015 roku o godzinie 4:30 na polu namiotowym w Treście przy Zalewie Sulejowskim  zatrzymany został złodziej wędek. Wędkarze zauważyli młodego mężczyznę, który na łowisko przyjechał rowerem. Był przekonany, że letnicy śpią. Obciął żyłkę i próbował ukraść dwie wędki o wartości 2000 złotych. Kradzież udaremnił mu pokrzywdzony wraz z innymi wędkarzami, którzy ujęli złodzieja do czasu przyjazdu policji. 30 latek  był pijany, badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

 
3 osoby zatrzymane za rozbój na 60-latku Drukuj E-mail

Image 

1 sierpnia 2015 roku o godzinie 21:00 dyżurny policji otrzymał informację, iż do mieszkania 60-latka przebywającego na ulicy Niemcewicza weszła kobieta wraz z dwoma mężczyznami. Nieproszeni goście zaatakowali właściciela posesji, przewrócili go, a następnie grożąc nożem ukradli 200 złotych oraz dokumenty i uciekli. Pokrzywdzony powiadomił policję. Kryminalni mając podane rysopisy podejrzewanych szybko ustalili ich dane osobowe. Najpierw w ręce kryminalnych wpadła 34-latka i jej 17 letni syn, chwilę później został zatrzymany trzeci sprawca 18-letni mieszkaniec Tomaszowa. Podejrzany w chwili zatrzymania miał ponad 1 promil. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Dokumenty pokrzywdzonego policjanci odnaleźli w jednym z kontenerów na śmieci. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. 3 sierpnia 2015 roku tomaszowski sąd wobec agresorów zdecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego. Cała trójka była wcześniej notowana.

 
Uczciwy znalazca oddał portfel, w którym było 950 złotych i dokumenty. Drukuj E-mail

Image

Uczciwy znalazca oddał portfel, w którym było 950 złotych i dokumenty. 31 lipca 2015 roku o godzinie 20:30, do dyżurnego policji zgłosił się Pan Wojciech – mieszkaniec ulicy O. Lange, który w okolicy marketu znalazł portfel z dokumentami oraz 950 złotymi. Jak się okazało zguba należała do 32-letniego mieszkańca Tomaszowa. Postawa Pana Wojciecha jest godna pochwały i wiary w uczciwość ludzi.

 
MSW OGŁOSIŁO OTWARTY KONKURS NA DZIAŁANIA DOTYCZĄCE PRZECIWDZIAŁANIU DOPALACZOM Drukuj E-mail

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podpisany został pakt społeczny przeciwko dopalaczom. Jego zamierzeniem jest wzmożenie działań profilaktycznych związanych z zażywaniem tych niebezpiecznych substancji. Prócz zaplanowanych przez współorganizatorów kampanii działań, MSW chce zachęcić do włączenia się do akcji organizacje pozarządowe. Ogłoszony został otwarty konkurs na  zadanie publiczne pod nazwą „Dopalacze kradną życie”. 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.  Organizacja, która wygra konkurs, będzie odpowiadała za przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów informacyjnych dotyczących symptomów zażycia substancji psychoaktywnych, zasad postępowania dla rodziców i opiekunów w takich sytuacjach, ale także odpowiedzialności karnej za rozprowadzanie nielegalnych substancji.  Zadaniem kampanii ma być dotarcie do młodzieży – głównie poprzez media społecznościowe, z których młodzież korzysta najczęściej. Głównym celem działań ma być promowanie mody na życie bez używek oraz uświadamianie o szkodliwości zażywania dopalaczy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na ten cel planuje przeznaczyć 100 tys. złotych. Oferty można składać do 19 sierpnia 2015 roku. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.bip.msw.gov.pl

Więcej w Policyjnym Serwisie Informacyjnym na:

http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/11273/99/

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1894