Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Mikołajki Służb Mundurowych

  6 grudnia w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyły się Mikołajki dla dzieci pracowników służb mundurowych- Policji, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa do świętowania zaproszone zostały również maluchy z tomaszowskiego domu dziecka. Na najmłodszych oprócz głównej atrakcji czyli Mikołaja, który tego dnia bardzo się napracował rozdając ponad 300 paczek czekało wiele niespodzianek

 2. Policjanci z mikołajkową wizytą u dzieci.

  6 grudnia to nie tylko Mikołajki ale również „Dzień Odblasków” z tej okazji Policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji insp. Szymonem Hermanem odwiedzili milusińskich w szkołach i przedszkolach. W trakcie spotkania najmłodsi mieli okazję spotkać się z policjantami, słuchali o zasadach których trzeba przestrzegać aby być bezpiecznym, na koniec otrzymali upominki. Jak przystało na Niebieskiego Mikołaja prezenty związane były z bezpieczeństwem.

 3. Dzieci pozostawione bez opieki

  Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w gminie Ujazd, gdzie bez opieki pozostawiono czworo dzieci. Były one głodne i wychłodzone. Teraz o losie rodziny zadecyduje sąd.

 4. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" - Debata w Żelechlinku

  20 listopada 2017 roku, w sali Gminnego Domu Kultury w Żelechlinku odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa i profilaktyki "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" Organizatorem debaty był Wójt Gminy w Żelechlinku i Policjanci z Czerniewic. W spotkaniu uczestniczył p. Bogdan Kaczmarek – Wójt Gminy Żelechlinek, mł. insp. Wojciech Tatar – Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim, p. Aneta Michniewska – sekretarz Urzędu Gminy w Żelechlinku, nauczyciele Zespołu Szkół w Żelechlinku, członkowie Klubu Seniora w Żelechlinku oraz przedstawiciele instytucji z którymi na co dzień współpracują tomaszowscy policjanci, oraz mieszkańcy gminy Żelechlinek.

 5. Zaginął Czesław Twardowski

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim poszukują zaginionego Czesława Twardowskiego który w dniu 29 listopada .2017 roku około godz. 10:00 wyszedł z miejsca zamieszkania w Tomaszowie Mazowieckim nie informując jej o swoich zamiarach.

 6. Awanse, wyróznienia i przekazanie sprzętu komputerowego

  10 i 14 listopada w auli KPP Tomaszów Mazowiecki, Komendant insp. Szymon Herman wręczył 81 policjantom rozkazy o podwyżce dodatków służbowych, wręczył również awanse na wyższe stanowiska służbowe. Spotkanie było okazją do przekazania przez Zarząd Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, sprzętu Komputerowego o wartości 15.000 złotych. Sprzęt komputerowy na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana, przekazała delegacja Fundacji na czele z p. Prezes Teresą Ogórek, V-ce Prezesem Konradem Borowskim, i menagerem Fundacji Justyną Kozarek. Komputery wraz z akcesoriami trafiły do policjantów z Wydziału Kryminalnego.

 7. Dopalacze życia wypalacze i film Najlepszy

  W dniu 8 grudnia 2017 roku w Kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał projektu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Tomaszów Maz oraz Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim pt. „Dopalacze życia wypalacze”. Młodzież i zaproszeni goście zostali przywitani przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana i Panią Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Wandą Rybak. Po krótkim przypomnieniu tegorocznych debat pt. Dopalacze życia wypalacze”, nastąpiło uhonorowanie zwycięzców konkursów profilaktycznych. Następnie obecni na spotkaniu zostali zaproszeni do wspólnego obejrzenia filmu pt.” Najlepszy”. Film był bardzo mocnym przekazem, ci którzy go zobaczyli powiedzieli że nigdy nie sięgną po narkotyki.

 8. DZIELNICOWY-POLICJANT PIERWSZEGO KONTAKTU

  Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. W Tomaszowie Mazowieckim pracuje 10 dzielnicowych, natomiast łącznie z gminami służbę tą pełni 27 policjantów.

 9. Policjanci przechwycili kontrabandę

  5 grudnia .2017. tomaszowscy policjanci zatrzymali 39-letnia kobietę i 57 letniego mężczyznę. Podejrzewani posiadali 7000 sztuk papierosów, prawie 70 kg tytoniu i 37 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych.. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie dla Skarbu Państwa wyniosła 62 197.00 zł. Policjanci przypominają, że spożywając alkohol niewiadomego pochodzenia wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie. Metanol jest silną trucizną. Wdychanie jego oparów lub wypicie kilkunastu gramów może prowadzić do ślepoty, a nawet śmierci.

 10. Policjanci zatrzymali mężczyznę który wjechał w budkę na Placu Kościuszki

  Młody mężczyzna przed 2.00 w nocy 10 grudnia 2017 roku wjechał w budynek na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery miejskiego monitoringu. Niestety nie był widoczny numer rejestracyjny pojazdu sprawcy. W ustalenia aktywnie włączył się Urząd Miasta przekazując nagranie ze zdarzenia do mediów społecznościowych. Mieszkańcy Tomaszowa, chętnie udostępniali ten komunikat.

Tagi

poszukiwany poszukiwana uzależnienie happening turniej piłki nożnej pijani rodzice przywłaszczenie kradzież pijany kierowca bezpieczny senior odblaski dzielnicowy kradzież pieniędzy jabłko czy cytryna śmierć w lesie debata woda prewencja zderzenie trzech pojazdów ślubowanie policjantów alkohol oszustwo bezpieczeństwo kradzież torebki bezpieczna droga do szkoły pogadanka włamanie odnaleziona zaginiona święto policji fałyszywy hydraulik motorowerzysta słuzby ponadnoramtywne złodziej mieszkaniowy zatrzymali pijanego kierującego zatrzymali pijanych kierujących zaginiona ŚDM wypadek drogowy powiatowy policyjni emeryci dożynki prezydenckie pedofil nowi policjanci policjanci na wodzie uszkodzenie mienia pijany kierujący akcja drogówki dzielnicowi narkotyki dopalacze

Linki