Strona główna arrow Strona główna
wtorek, 29 lipiec 2014
 
 
Próba oszukania seniorów Drukuj E-mail

 Image

W dniu wczorajszym do dyżurnego policji zgłosiła się 71-letnia mieszkanka Tomaszowa, która poinformowała, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, zwróciła się do niej mamo i poinformowała, że miała wypadek, z uwagi na fakt ze seniorka nie ma córki pomyślała że dzwoni synowa. Rozmówczyni twierdziła że miała wypadek i aby doszło do „ugody” musi zapłacić dużą kwotę osobie poszkodowanej, na potwierdzenie swoich słów słuchawkę oddała jak twierdziła policjantowi. Na szczęście mieszkanka Tomaszowa zachowała resztki zimnej krew i zadzwoniła do synowej, która poinformowała, że nie miała żadnego wypadku i prawdopodobnie jej teściowa stała się ofiarą oszusta. Seniorka natychmiast o fakcie poinformowała policję. Jak się okazało w tym samym czasie kilku tomaszowskich seniorów odebrało podobne telefony, też nie dali się nabrać, oddzwonili do swoich krewnych. Wciąż apelujemy o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z osobami których nie znamy, nie podawania swoich danych osobowych, i oczywiście aby nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy, jeśli chcecie państwo pomóc najbliższym najlepiej zróbcie to osobiście.
 

 

 
Pomogli rybakowi Drukuj E-mail

Image

26 lipca o godzinie 10:35 do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna, z informacją, że znajduje się na środku rzeki Pilicy, w rejonie zapory wodnej w Smardzewicach i w rzece zaczęła się gwałtownie podnosić woda a on nie jest w stanie samodzielnie wyjść na brzeg. Policjanci pełniący na co dzień służbę na wodzie, znajdowali się w rejonie Zespołu Konnego w Smardzewicach, natychmiast pojechali w miejsce gdzie znajdował się potrzebujący pomocy mężczyzna. Mundurowi zauważyli stojącego na środku rzeki człowieka, weszli do wody, której poziom wciąż przybierał i udzielili pomocy 64- letniemu mieszkańcowi Tomaszowa. Mężczyzna oświadczył, ze wędkował w rejonie tzw. szyny - spiętrzenia wody. Znajdował się na kamieniach i podczas nagłego przypływu wody nie był w stanie o własnych siłach dojść do brzegu, gdyż nurt rzeki był zbyt silny. Tym razem pomoc nadeszła we właściwym czasie, jednak należy pamiętać, że w czasie kontaktu z wodą zachowanie zdrowego rozsądku oraz znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa – wystarczą, by bezpiecznie spędzić wolny czas i powrócić do domu.

 
Święto Policji KPP Tomaszów Maz. Drukuj E-mail

 Image

25 lipca 2014 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. uroczyście obchodzili 95 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości początkowo miały odbyć się przed budynkiem Komendy, jednak z uwagi na deszczową pogodę, zostały przeniesione do sali narad w Komendzie Powiatowej Policji. Gościem szczególnym była insp. Renata Kasprzyk-Papierniak Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, która wraz z Komendantem Powiatowym Policji insp. Gabrielem Olejnikiem wręczyła 96 policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Image 

W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Rafałem Zagozdonem na czele, starostę tomaszowskiego reprezentował Członek Zarządu Powiatu Leon Karwat, byli obecni przedstawiciele Wojska z Dowódcą płk. Stanisławem Kaczyńskim na czele, Straży Pożarnej, Nadleśnictw, gościliśmy Zastępcę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, Komendanta Żandarmerii Wojskowej, przedstawicieli policyjnych emerytów oraz innych instytucji z którymi na co dzień pracują policjanci. Po wręczonych aktach minowania i okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście przeszli przed budynek Komendy gdzie Żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej przygotowali dynamiczny pokaz, przez cały czas trwania uroczystości zaproszeni goście oraz mieszkańcy Tomaszowa mogli zobaczyć statyczny pokaz sprzętu służbowego wykorzystywanego przez policję, straż pożarną i wojsko.

 Image


 
Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa Drukuj E-mail

Aktualności


KGP

- Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

Centralne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystością w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. To tam wręczono nominacje i odznaczenia.

- 95-lecie Policji nadaje waszym wyróżnieniom szczególną rangę – zwrócił się do wyróżnionych policjantów minister Bartłomiej Sienkiewicz. - Policja jest kręgosłupem porządku i ładu społecznego. Dzień w dzień jest na pierwszej linii walki o zapewnienie bezpieczeństwa. - dodał szef MSW.

Czytaj całość...
 
Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce Drukuj E-mail

Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A
KGP
W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.

Szef KGP, podczas uroczystości na  Placu Piłsudskiego w Warszawie, powiedział, że choć policja może pochwalić się wieloma sukcesami w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości, to doskonale wie, ile wyzwań przed nią stoi. Zaznaczył, że dwie trzecie Polaków dobrze ocenia policję, a prawie 90 proc. czuje się bezpiecznie tam, gdzie mieszka. "Ten rekordowo wysoki wynik poczucia bezpieczeństwa, najlepszy od 1987 r., ma ścisły związek ze spadkiem przestępczości i wzrostem naszej skuteczności" - mówił.

"Poczucie dobrze realizowanych zadań, nie zwalnia nas jednak od bieżącego monitorowania stanu bezpieczeństwa i reagowania wszędzie tam, gdzie pojawiają się nowe zagrożenia. Dlatego ściśle współpracujemy z ośrodkami naukowo-badawczymi i wykorzystujemy ich dorobek w zakresie pozyskiwania nowoczesnych technologii, dzięki którym możemy prowadzić coraz skuteczniejszą walkę z przestępcami" - podkreślił.

Czytaj całość...
 
Premier na Święcie Policji: macie wsparcie państwa Drukuj E-mail

Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

Treść wystąpienia premiera RP Donalda Tuska:

Panie Ministrze Spraw Wewnętrznych, Panie Komendancie, drogie policjantki i policjanci,

Wasze święto, 95. rocznica powołania do życia Policji w Polsce, to święto tych wszystkich, którzy gotowi są poświęcić swoje życie, swoje zdrowie, swój czas, użyć swoich najlepszych kwalifikacji dla bezpieczeństwa obywateli i dla siły państwa polskiego. W tym dniu nasze myśli towarzyszą wam nie tylko dlatego, że to dzień uroczysty, ale dlatego, że poza tym świętem potrzebujecie także wsparcia tych, którzy rozumieją jak trudna, jak wymagająca jest wasza służba dla ojczyzny i dla obywateli.

Minęły dawno czasy, kiedy policja kojarzyła się niektórym obywatelom z przemocą. Dzisiaj to skojarzenie jest dokładnie odwrotne. Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Dzisiaj, kiedy patrzę na szeregi policjantek i policjantów, to wiem, że wśród was stoją ci, którzy na co dzień w sposób niezauważalny, cichy, a czasami - kiedy sytuacja tego wymaga - głośny i efektowny, walczycie z  rozmaitymi formami przemocy wobec obywateli i zagrożeniami wobec polskiego państwa.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1548