Strona główna arrow Strona główna
poniedziałek, 02 marzec 2015
 
 
Zatrzymani na "gorącym" Drukuj E-mail

Image 

 28 lutego o godzinie 11:15 policjanci na terenie byłego wistomu zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać, po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Podejrzewani, chwilę wcześniej wykopywali i opalali kable wysokiego napięcia. Policjanci zabezpieczyli około 40 metrów przygotowanych do sprzedaży, pociętych na odcinki kabli, o wadze 35 kg. Zatrzymani to 26, 34 i 40-letni mieszkańcy Tomaszowa, mężczyźni w chwili zatrzymania byli trzeźwi. Podejrzewani byli w przeszłości notowani, za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Zatrzymany sprawca włamania do vw golfa Drukuj E-mail

Image

19/20 lutego do vw golfa zaparkowanego na Kwiatowej sprawca włamał się uszkadzając drzwi pojazdu, z auta został skradziony radioodtwarzacz i dwa komplety kluczy o łącznej wartości 2500 złotych. Kryminalni rozpoczęli typowanie sprawców, 26 lutego podczas przeszukania u jednego z podejrzewanych ujawnili skradziony z auta sprzęt . 23 latek był w przeszłości notowany, grozi mu do 10 lat więzienia.

 
Narkotyki nie trafią na tomaszowskie ulice Drukuj E-mail

Image

58 sztuk dilerek z amfetaminą 26 lutego zabezpieczyli tomaszowscy policjanci. Narkotyki znajdowały się w mieszkaniu 24-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Kryminalni dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na kwotę ponad 4000 złotych. Podejrzewany nie był w przeszłości notowany.

 
Złodziej i paser z zarzutami Drukuj E-mail

Image

Policjanci z Rokicin odzyskali skradzioną w 2014 z posesji piłę Stihl. Piła została skradziona w sierpniu 2014 z posesji, wartość piły została oszacowana na kwotę 600 złotych. 26 lutego 2015 wpadł złodziej i paser. Jak ustalili policjanci z Rokicin 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego ukradł wspomnianą piłę, następnie za 450 złotych sprzedał ją 37-letniemu mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego. 26 lutego obaj usłyszeli zarzuty: 25-latek kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a 37-latek paserki, za co również grozi do 5 lat więzienia. Piła trafiła do rąk prawowitego właściciela. Przypominamy o zachowaniu ostrożności kupując przedmioty niewiadomego pochodzenia, które często kuszą okazyjną ceną, w takiej sytuacji najlepiej spytać sprzedającego czy towar jest jego własnością i czy może to udokumentować, ponieważ nabywca kradzionego sprzętu odpowiada karnie nawet wtedy kiedy nie ma świadomości że łamie prawo.

 
Zatrzymany sprawca kolekcji carskich monet Drukuj E-mail

Image

Policjanci z Czerniewic ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży monet okolicznościowych. Do zdarzenia doszło 13 lipca na Jarmarku Spalskim,wtedy złodziej zainteresował się klaserem w którym było kilkadziesiąt okolicznościowych monet srebrnych z czasów carskich, sprzedający nie zauważył kiedy oglądający razem z monetami oddalił się. Sprawa była bardzo trudna, pokrzywdzony bardzo aktywnie włączył się w prowadzone dochodzenie. Wartość monet została oszacowana na kwotę 57 tysięcy złotych, monety oprócz wartości rzeczywistej przedstawiały dużą wartość kolekcjonerską. Jako sprawców tej kradzieży wytypowano kilka osób zamieszkałych w różnych zakątkach Polski, sprawa jednak utkwiła w martwym punkcie, przełom nastąpił w styczniu kiedy wytypowano kolejną osobę mogącą mieć związek lub wiedzę na temat tej kradzieży, był to mieszkaniec Łodzi i to był strzał w dziesiątkę. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczono skradzioną kolekcję monet. 46-letni mieszkaniec Łodzi w lutym usłyszał zarzuty kradzieży. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawę prowadzą policjanci z Czerniewic

 
Potrącenie pieszego Drukuj E-mail

Image 

26 lutego o godzinie 18:00 na Warszawskiej doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 63-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierując vw polo, potrąciła przechodzącego przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym 39-letniego mieszkańca Tomaszowa. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, kierująca pojazdem była trzeźwa.  Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 1761