Strona główna arrow Strona główna
wtorek, 31 maj 2016
 
 
Obraz
Nielegalne papierosy Drukuj E-mail

Nielegalne papierosy

W dniu 25 maja o godz. 10.15 w miejscowości Rokiciny Kolonia policjanci z Rokicin zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego chevroletem. W samochodzie ujawniono 1999 paczek papierosów różnych marek bez znaków skarbowych akcyzy. Przewożenie tak dużej ilości papierosów wskazywało, że człowiek ten może zajmować się ich nielegalnym handlem. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali też pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez mieszkańca Łodzi, gdzie ujawniono jeszcze 747 paczek "lewego" towaru. W sumie zabezpieczono 2746 paczek, co stanowi uszczuplenie podatku dla Skarbu Państwa w wysokości 45726 zł.

Tego samego dnia tomaszowscy kryminalni w jednej z miejscowości naszego powiatu w zajmowanych przez 40-latka pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych oraz jego samochodzie mitsubishi ujawnili 100 kg tytoniu, 304 paczki papierosów i 11 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co było uszczupleniem podatku w kwocie 82473 zł. Podczas wykonywanych czynności policjanci zwrócili też uwagę na zaparkowany blisko posesji samochód audi, którego właścicielem okazał się 58-letni mieszkaniec Łodzi. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli 2456 paczek papierosów, które również nie posiadały znaków akcyzy powodując uszczuplenie podatku o 40897 zł.

Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywną.

Sprawy prowadzi KPP w Tomaszowie Maz.

 
Zaginęła Helena Krośnia Drukuj E-mail

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim poszukują 58-letniej Heleny Krośnia, która 13 maja 2016 roku wyszła z domu w Tomaszowie Mazowieckim

Do chwili obecnej nie powróciła i nie skontaktowała się z rodziną.

Image

Rysopis zaginionej: kobieta w wieku 58 lat, wzrost 165cm, waga 60kg, włosy krótkie, proste koloru siwego, oczy zielone, twarz owalna, uzebienie sztuczne-proteza

znaki szczególne: znamię, duża narośl na lewej stronie klatki piersiowej w okolicy mostka

Cechy ubioru zaginionego: brak informacji

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. przy ul. O.Lange 44, bądź pod nr telefonu 44 72610 00 lub 997.

 
Policjanci apelują Drukuj E-mail
Image
 
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są  bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
 
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby. 
 
Kolejny długi majowy weekend - 2016 Drukuj E-mail

Image 

Wkrótce rozpocznie się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast, będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg.
Policjanci o ostrożność apelują zwłaszcza  26 maja 2016  , kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych.

Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się korków policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przypominają też, że najbezpieczniejszy kierowca to kierowca wypoczęty i skoncentrowany, co w odniesieniu do koncentracji nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli w samochodzie podróżuje cała rodzina.

Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój. Powinien to być to raczej parking a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, najlepiej w pobliżu czynnych obiektów, takich jak stacje paliwowe, motele itp. Wysiadając z samochodu, nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać również o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zostanie on w porę dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.


W ubiegłym roku w okresie od 3 do 7 czerwca 2015 roku ( 5 dni) w woj. łódzkim doszło do 58 wypadków , w których zginęło 9 osób a 62 zostały ranne. Policjanci zatrzymali  także 157 kierujących pod wpływem alkoholu. 

 
ZBLIŻA SIĘ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO Drukuj E-mail
 
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To dzień, w którym zwracamy uwagę społeczeństwa na problem zaginięć dzieci i młodzieży. Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Z danych Komendy Wojewódzkiej  Policji wynika, że w 2015 roku zgłoszono 496 zaginięć dzieci i nastolatków, natomiast 488 odnaleziono. W ubiegłym roku zgłoszono łódzkiej policji zaginięcie 21 dzieci w przedziale wiekowym do lat 6, a odnaleziono 21. W wieku 7-13 lat zgłoszono 60 osób zaginionych natomiast odnaleziono 60 Najwięcej – 415 – dotyczyło zaginięć młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. W tym przedziale wiekowym odnaleziono 407 osób. Jak podkreślają policjanci, znaczna część zaginięć w ostatnim przedziale wiekowym, to ucieczki./Joanna Kącka/

Myśl o nich pojawia się wtedy, kiedy nastolatek ma poczucie, że jego potrzeby są lekceważone, czuje się niezrozumiany, opuszczony. Impulsem do podjęcia decyzji mogą stać się słabe oceny w szkole, miłosny zawód, skumulowanie poczucia osamotnienia czy bezsilności wobec własnych problemów. Ucieczka to także wołanie o pomoc, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub możliwość poznania nowych ludzi.

Rodzicu, dbaj o swoje dziecko!

Młodsze dzieci są ciekawe świata i nie są w stanie ocenić grożącego im niebezpieczeństwa. Przyczyną większości zaginięć małych dzieci jest brak należytej opieki. Zdarza się, że dzieci padają ofiarą przestępstwa. Wiele z zaginięć w tym przedziale wiekowym to także tzw. porwania rodzicielskie.

Przy zaginięciu małego dziecka szczególnie ważny jest czas. Najmłodsi są narażeni na większe zagrożenia. Zagubienie w lesie, wpadnięcie do rzeki lub wyziębienie – mogą mieć dramatyczne skutki. By ich uniknąć, należy pamiętać, aby nie zostawiać dzieci do lat 10 samych w domu czy bez opieki na podwórku. Dziecko jak najwcześniej powinno znać swoje imię i nazwisko oraz adres. Warto nauczyć również swoją pociechę zasad zachowania się wobec obcych osób. I najważniejsze: pamiętajmy, że to rodzice mają dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, dlatego to oni są zobowiązani do pilnowania dziecka, a nie dziecko pilnowania się rodzica.

Starsze dzieci potrafią już zadbać o swoje zdrowie i życie. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić je samych sobie. Nastolatkowie szczególnie mocno potrzebują zainteresowania swoich rodziców. Nie można ignorować ich problemów, choć dorosłemu mogą wydawać się nie aż tak poważne, jak przestawia to nastolatek. Warto poświęcić im uwagę, rozmawiać, wiedzieć, z kim się przyjaźnią i jak spędzają wolny czas.

Child Alert

Ponadto Polska od listopada 2013 roku włączyła się do ogólnoświatowego programu Child Alert. To system natychmiastowego informowania społeczeństwa o zaginięciu dziecka, gdy okoliczności wskazują, że jego zdrowie lub życie może być zagrożone. Tak było w przypadku zaginięcia w połowie kwietnia 10-letniej dziewczynki z Wołczkowa. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych opracowało komunikat, który został rozpowszechniony w mediach oraz rozpoczęło koordynację działań poszukiwawczych. Po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć dziewczynkę oraz zatrzymać sprawcę porwania.

 

 
Maluchem uderzyła w słup Drukuj E-mail

Image 

21 maja 2016r. o godzinie 10:35, w Rokicinach na ulicy Kolejowej doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 63-letnia mieszkanka Łodzi kierując fiatem 126p. z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn zjechała na pobocze i uderzyła w betonowy słup. W wyniku czego 74- letni pasażer - mieszkaniec powiatu tomaszowskiego z obrażeniami ciała został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 2179