Strona główna arrow Z ostatniej chwili
wtorek, 31 maj 2016
 
 
Obraz
Z ostatniej chwili
Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z bankomatu, do której doszło 4 maja 2016 PDF Drukuj

Image 

Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z bankomatu, do której doszło 4 maja 2016. Pokrzywdzona próbowała wypłacić pieniądze z bankomatu przy ulicy Granicznej, na wyświetlaczu ukazał się niezrozumiały komunikat, a pieniądze nie zostały wypłacone. Kobieta poszła do banku wyjaśnić zaistniałą sytuację. W tym czasie z bankomatu zaczął korzystać inny klient, podczas wsuwania swojej karty bankomat wypłacił mu pieniądze i mężczyzna oddalił się. Kryminalni mając informację o kradzieży przeglądali monitoringi, rozpytywali ewentualnych świadków, ustalając personalia osoby mogącej mieć związek z kradzieżą. 30 maja dotarli do 58 letniego mieszkańca Tomaszowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, przyznał się do kradzieży pieniędzy. Całą sumę którą wypłacił mu bankomat oddał. Usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nie był w przeszłości notowany.

 
Nielegalne papierosy PDF Drukuj

Nielegalne papierosy

W dniu 25 maja o godz. 10.15 w miejscowości Rokiciny Kolonia policjanci z Rokicin zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego chevroletem. W samochodzie ujawniono 1999 paczek papierosów różnych marek bez znaków skarbowych akcyzy. Przewożenie tak dużej ilości papierosów wskazywało, że człowiek ten może zajmować się ich nielegalnym handlem. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali też pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez mieszkańca Łodzi, gdzie ujawniono jeszcze 747 paczek "lewego" towaru. W sumie zabezpieczono 2746 paczek, co stanowi uszczuplenie podatku dla Skarbu Państwa w wysokości 45726 zł.

Tego samego dnia tomaszowscy kryminalni w jednej z miejscowości naszego powiatu w zajmowanych przez 40-latka pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych oraz jego samochodzie mitsubishi ujawnili 100 kg tytoniu, 304 paczki papierosów i 11 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co było uszczupleniem podatku w kwocie 82473 zł. Podczas wykonywanych czynności policjanci zwrócili też uwagę na zaparkowany blisko posesji samochód audi, którego właścicielem okazał się 58-letni mieszkaniec Łodzi. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli 2456 paczek papierosów, które również nie posiadały znaków akcyzy powodując uszczuplenie podatku o 40897 zł.

Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywną.

Sprawy prowadzi KPP w Tomaszowie Maz.

 
Zaginęła Helena Krośnia PDF Drukuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim poszukują 58-letniej Heleny Krośnia, która 13 maja 2016 roku wyszła z domu w Tomaszowie Mazowieckim

Do chwili obecnej nie powróciła i nie skontaktowała się z rodziną.

Image

Rysopis zaginionej: kobieta w wieku 58 lat, wzrost 165cm, waga 60kg, włosy krótkie, proste koloru siwego, oczy zielone, twarz owalna, uzebienie sztuczne-proteza

znaki szczególne: znamię, duża narośl na lewej stronie klatki piersiowej w okolicy mostka

Cechy ubioru zaginionego: brak informacji

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. przy ul. O.Lange 44, bądź pod nr telefonu 44 72610 00 lub 997.

 
Policjanci apelują PDF Drukuj
Image
 
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są  bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
 
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby. 
 
Kolejny długi majowy weekend - 2016 PDF Drukuj

Image 

Wkrótce rozpocznie się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast, będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg.
Policjanci o ostrożność apelują zwłaszcza  26 maja 2016  , kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych.

Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się korków policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przypominają też, że najbezpieczniejszy kierowca to kierowca wypoczęty i skoncentrowany, co w odniesieniu do koncentracji nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli w samochodzie podróżuje cała rodzina.

Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój. Powinien to być to raczej parking a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, najlepiej w pobliżu czynnych obiektów, takich jak stacje paliwowe, motele itp. Wysiadając z samochodu, nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać również o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zostanie on w porę dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.


W ubiegłym roku w okresie od 3 do 7 czerwca 2015 roku ( 5 dni) w woj. łódzkim doszło do 58 wypadków , w których zginęło 9 osób a 62 zostały ranne. Policjanci zatrzymali  także 157 kierujących pod wpływem alkoholu. 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2180