Strona główna arrow Z ostatniej chwili
sobota, 01 listopad 2014
 
 
Z ostatniej chwili
OSZUSTWA "NA POLICJANTA", BĄDŹMY SZCZEGÓLNIE OSTROŻNI PDF Drukuj

 

ImagePolicja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność! Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania.  W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”.

Jak działają sprawcy?


Czytaj całość...
 
akcja znicz PDF Drukuj

Image 

Jak co roku z końcem października przygotowujemy się do obchodów Święta Zmarłych. Policyjna akcja Znicz ma ułatwić ludziom dojazd i powrót z nekropolii. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Wiele osób odwiedza cmentarze porządkując groby bliskich w tym celu podróżując często po całym kraju. Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, dużej ilości gotówki i większych bagaży. W czasie porządkowania i strojenia miejsc pochówku bliskich nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Starajmy się opuszczać nekropolie przed zapadnięciem zmroku. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Co roku w tym czasie policjanci zatrzymują tzw. hieny cmentarne, które okradają nagrobki a przedmioty uzyskane w ten sposób odsprzedają. Jadąc autobusem,szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebki i unikajmy tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni. W pociągu zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału, nawet na chwilę, zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych wokół cmentarzy pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz warto zabrać z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty a samochód dokładnie zamknąć i uruchomić urządzenia alarmowe. W okresie Święta Zmarłych, możemy się liczyć z wieloma utrudnieniami w obrębie wszystkich nekropolii w regionie. Przy starszym cmentarzu w mieście z ruchu całkowicie wyłączone zostaną ulice: Ugaj, Smutna i wszystkie do niej dochodzące, ponadto na ul. Długiej będzie obowiązywał jednostronny zakaz zatrzymywania. Dodatkowe parkingi utworzone zostaną na całej długości ul. M. Skłodowskiej-Curie i dochodzących do niej, a ponadto na błoniach i przyległych do ul. Chopina i po jednej stronie ul. Cegielnianej. Na drugim cmentarzu, przy ulicy Dąbrowskiej, będzie zakaz zatrzymywania się, a parkowanie samochodów dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. Takie powstaną również wzdłuż ul. Bema. Wyłączony z ruchu będzie łącznik od ul. Bema do Kaktusowej.  

 
zginął pod kołami tira PDF Drukuj

Image 

 29 października 2014 roku ,około godziny 17:30 w Wiadernie na drodze prowadzącej od Studzianek do Jadwigowa doszło do wypadku. 23-letni mieszkaniec Radomia kierując ciągnikiem siodłowym z naczepą, na drodze dojazdowej do S8, potrącił 60-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna wtargnął na jezdnie z lewej strony w miejscu gdzie znajdowały się barierki energochłonne oddzielające drogę, na której doszło do zdarzenia od drogi S8. Pieszy, obywatel Rosji, poniósł śmierć na miejscu . Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa

 
Wzniecił pożar PDF Drukuj

Image 

30 października 2014 roku, około północy, oficer dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony, iż w piwnicach jednego z bloków przy ulicy O. Lange doszło do pożaru. Zajmująca lokal na parterze kobieta poczuła wydobywający się z komórki dym. Natychmiast zadzwoniła po straż pożarną. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego jeden z mieszkańców bloku udostępnił pomieszczenie piwniczne bezdomnemu. Ten chcąc się ogrzać rozpalił ogień, którego nie potrafił ugasić i uciekł.  Policjanci ustalają straty powstałe w wyniku pożaru a także poszukują mężczyzny który rozpalił w komórce ogień. Dzięki szybkiej reakcji jednej z sąsiadek nie doszło do tragedii. Nikt tez nie został ewakuowany. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób grozi do 8 lat więzienia.

 
W ciągu 3 godzin ustalili sprawcę kradzieży PDF Drukuj

Image 

W ciągu 3 godzin policjanci z Czerniewic ustalili sprawcę kradzieży. 29 października 2014 roku dyżurny  tomaszowskiej policji otrzymał informację, iż w jednej z miejscowości w gminie Żelechlinek ,19 października, został skradziony rower o wartości 250 złotych. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń mężczyzna wykonujący prace na jednej z posesji pozostawił bez nadzoru rower. Po kilku godzinach stwierdził, że jego jednoślad zniknął. Nie powiadamiał wówczas policji bo miał nadzieję, że rower sam się odnajdzie. Policjanci z Czerniewic mając informację o kradzieży rozpoczęli typowanie ewentualnego sprawcy. Dzięki dobremu rozpoznaniu już po 3 godzinach od otrzymanej informacji dotarli do podejrzewanego. 37-latek był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Przyznał się do kradzieży wskazując jednocześnie miejsce gdzie ukrył łup. Rower był schowany w pobliskim lesie. Już wrócił do prawowitego właściciela.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1647