Strona główna arrow Z ostatniej chwili
piątek, 06 marzec 2015
 
 
Z ostatniej chwili
Nieletnie złodziejki PDF Drukuj

Image

W ostatnim czasie w Tomaszowie Maz. odnotowaliśmy zwiększoną liczbę włamań i kradzieży. Kryminalni dokonując analizy tych spraw, ustalili iż większość była dokonywana w mieszkaniach, gdzie domownicy nie zamykali na zamek drzwi wejściowych. Podczas weryfikowania osób które mogły mieć związek z kradzieżami „przewijały” się 16 i 17-letnie mieszkanki Tomaszowa, które są doskonale znane z tego typu kradzieży m.in. kiedy rok temu okradły fryzjerkę czy wchodziły do sklepów, jedna zagadywała ekspedientkę a druga dokonywała kradzieży. Nieletnie 4 marca zostały zauważone przez kryminalnych na Mazowieckiej, jak się okazało 16-latka była poszukiwana, towarzysząca jej rok starsza koleżanka była również doskonale znana stróżom prawa. W trakcie przeszukania u 17-latki policjanci ujawnili karty bankomatowe skradzione w ostatnim czasie. W mieszkaniu dziewczyny przebywał 20-latek który był poszukiwany przez policję. Nieletnie zostały przesłuchane w charakterze sprawców czynów karalnych. Od lutego okradły kilka mieszkań na Niebrowie, za każdym razem działały w podobny sposób, jedna sprawdzała czy drzwi są otwarte, wchodziła do mieszkania i kradła torebki i przedmioty wartościowe które znajdowały się przy wejściu, druga z dziewczyn trzymała drzwi, ponadto nieletnie włamały się również w lutym do sklepu zoologicznego z którego ukradły kasetkę z pieniędzmi – 900 złotych, w tym samym okresie w jednym z przedszkoli na Antoniego okradły nauczycielkę. Kradzieże których się dopuściły nieletnie są wciąż weryfikowane niektóre z nich nie były nawet zgłaszane policji, pokrzywdzone myślały że pieniądze np. zgubiły. Wygląd młodych złodziejek również usypiał czujność, były to małe drobne dziewczynki które mijane na klatce schodowej, czy w innym miejscy typu przedszkole czy sklep, nie wzbudzały nieufności, dzieci kradły wszędzie tam gdzie dorośli nie okazywali czujności. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

 
9 marca debata w Ujeździe PDF Drukuj
Image
 
Wpadł do wody, wychłodzony trafił do szpitala PDF Drukuj

Image 

2 marca o godzinie 22:10, w Inowłodzu mężczyzna wpadł do rzeki. Jak wynikało z ustaleń 60, 50 i 49-letni mieszkańcy Tomaszowa łowili ryby, nagle 60-latek poślizgnął się i wpadł do wody, zaczął się topić. Koledzy próbowali go wyciągnąć, jednak nie byli w stanie udzielić mu fachowej pomocy. Na miejsce została wezwana straż pożarna i pogotowie. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Trójka wędkarzy znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Sprawę prowadzą policjanci z Czerniewic.

 
Areszt za kradzież przy użyciu przemocy PDF Drukuj

Image

28-lutego o godzinie 10:00. w jednym ze sklepów przy ulicy Kalinowej podejrzany wykorzystał moment kiedy klientka sklepu próbowała płacić za zakupy, wtedy wyrwał jej z ręki portfel i uciekł . Całą sytuację widział mąż właścicielki sklepu który razem ze swoim znajomym zaczęli gonić złodzieja. Podejrzany zaatakował ich gazem, mężczyźni jednak nie odpuścili po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera ściskającego w ręku skradziony portfel, w którym było 100 złotych. Policjanci przewieźli agresora do komendy policji, jak się okazało był to ten sam człowiek który kilka dni temu został zatrzymany z kradzioną drabiną, przewożoną na wózku inwalidzkim. 26 latek usłyszał zarzuty kradzieży przy użyciu przemocy, grozi mu do 10 lat więzienia. 1 marca tomaszowski sąd wobec podejrzanego zastosował 3 miesięczny areszt .  

 
Z torebki ukradł portfel PDF Drukuj

Image 

27 lutego o godzinie 10:55, na przystanku autobusowym na Mościckiego złodziej wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej z otwartej torebki ukradł jej portfel, w którym były pieniądze w kwocie 20 złotych. Według rozpytania pokrzywdzonej wsiadającym za nią do autobusu był młody człowiek, który nagle zmienił zdanie, szybko wszedł do innej MZK-i i odjechał. Policjanci mając rysopis podejrzewanego zauważyli go na ulicy Warszawskiej, 35-letni mieszkaniec Piotrkowa został przewieziony do komendy policji, gdzie został przesłuchany jako sprawca kradzieży portfela o wartości 10 złotych. Grozi mu wysoka grzywna, był w przeszłości notowany

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1766