Strona główna arrow Z ostatniej chwili
sobota, 22 listopad 2014
 
 
Z ostatniej chwili
Okradła 82-letnią mieszkankę powiatu tomaszowskiego PDF Drukuj

Image 

20 listopada około godziny 12:00, do jednego z domów w gminie Czerniewice, weszła około 60 letnia kobieta, ciemnej karnacji, wzrostu około 170 cm. poinformowała domowników że na ten dom spadnie nieszczęście. Obecna na miejscu 82 latka wraz z 51 – letnim synem, chcieli aby ich gość pomógł przezwyciężyć pecha. 60-latka zażądała przyniesienia jajka, wody, które miała przelewać aby oczyścić atmosferę i nakazała domownikom aby przynieśli wszystkie pieniądze jakie mają w domu, zawinęli w czarną bluzę i położyli na stole następnie razem z nią mają się modlić. Oszustka w pewnym momencie wybiegła z domu, w ten sposób miał razem z nią ulotnić się pech,jak się okazało razem z pechem uleciało prawie 3 tysiące złotych. Po raz kolejny apelujemy do osób posiadających w swojej rodzinie osoby starsze o rozmowy przypominające seniorom rozsądną nieufność wobec osób obcych odwiedzających pod różną legendą domy, pamiętajmy że taka profilaktyczna rozmowa z dziadkiem, babcią może uchronić oszczędności całego życia. Warto przypomnieć o innej wykorzystywanej w ostatnim czasie metodzie działania oszustów

Czytaj całość...
 
Potrącił pieszego PDF Drukuj

Image 

19 listopada o godzinie 21:40 dyżurny policji otrzymał informację o potrąceniu pieszego w Nowym Olszowcu. Policjanci którzy udali się na miejsce ustalili, iż kierujący fiatem seicento 30-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego potrącił 49-letniego pieszego . Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu, kierujący był trzeźwy, natomiast pieszemu alkotest wykazał ponad 3,4 promila. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący potrącił mężczyznę, i kontynuował jazdę jeszcze przez około 200 metrów, ciągnąc za sobą poszkodowanego. Kiedy zatrzymał pojazd zauważył rannego mężczyznę. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.  

 
Potrącenie na pasach babci i wnuczka PDF Drukuj

Image 

18 listopada 16:15 na Słowackiego, miał miejsce wypadek drogowy, jak wynika ze wstępnych ustaleń 33 letnia kierująca oplem tigrą, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 68-letnią kobietę i 8 letniego chłopca. Wnuczka z babcią przewieziono do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.


 
Sprawdź zanim podpiszesz PDF Drukuj
ImageZwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

 

 

...
Czytaj całość...
 
Pijani za kółkiem PDF Drukuj

Image 

 16 listopada kilka minut przed północą policjanci otrzymali informacje, iż od Rokicin w stronę Ujazdu, ma jechać opel astra, którego kierujący jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Policjanci w Niewiadowie, zastali 36-letnią kobietę oraz 3 młodych mężczyzn, przebywających w oplu astrze. Mundurowi ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Kobieta, jechała z Łodzi swoim autem, przed nią jechał opel, którego kierujący miał problemy z prostą jazdą, jechał wężykiem, całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Kobieta pojechała za astrą, kiedy pojazd zatrzymał się ustawiła swoje auto tak aby aby podejrzany nie mógł uciec, widziała jak pasażer z kierującym zamieniali się i „zmiennik” kierującego próbuje odjechać, kobieta przestawiła swój samochód uniemożliwiając im wyjazd i ucieczkę. Policjanci przebadali kierujących oplem, pierwszy kierujący 30-latek miał w organizmie 2 promile, ponadto jak się okazało miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2020, jego 18-letni „zmiennik” osiągnął na alkoteście wynik 3 promili, w pojeździe był jeszcze ich 35 letni kolega, który spał na tylnym siedzeniu, zbudzony przez policjantów był zaskoczony całą sytuacją, on tez był nietrzeźwy. Trójka podróżników to mieszkańcy Opoczna. Policjanci ustalają szczegóły tego zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a za niestosowanie do wyroku sądowego do lat 3. Kobiecie z pewnością należy się duże uznanie za wykazaną postawę, uniemożliwiającą pijanym dalszą jazdę, być może w ten sposób uratowała komuś życie.

14 listopada o godzinie 17:05 na Mireckiego 38-letni kierujący oplem vectrą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo 36-letniemu rowerzyście, który został zmuszony do gwałtownego hamowania. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta przewrócił. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.

14 listopada o godzinie 13:40, w Małczu policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Tarnowskiej Woli, mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie ponad 3 promile.

15 listopada o 1:30 na Szczęśliwej w Komorowie, 30-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierował toyotą mając w organizmie 0,7 promila. 15 listopada o godzinie 15:30 na ulicy Jana Pawła, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Tomaszowa, mężczyzna kierował vw golfem, mając w organizmie 3 promile. Kolejny pijany został zatrzymany 15 listopada o 15:50 w Twardej na Głównej 33 letni mieszkaniec gminy Paradyża kierował audi mając w organizmie 1,2 promila.

16 listopada o godzinie 0:45 na Polnej , policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda focusa, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy, mężczyźnie alkotest wykazał 1,4 promila.

16 listopada o godzinie 6:50 w Prażkach został zatrzymany 62-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego mając 1,7 promila kierował renault clio które było holowane przez seata, sprawę prowadzą policjanci z Rokicin.

16 stycznia o 20:00 w Łaznowskiej Woli 26 letni kierujący mazdą uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało kierujący był kompletnie pijany miał w organizmie 2,5 promila. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

 


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1669