Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Zobacz SPOT
dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelnie postrzelił kolegę

  Policjanci zatrzymali 34 latka który podczas libacji alkoholowej postrzelił z wiatrówki swojego kompana. Niestety obrażenia głowy okazały się śmiertelne. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

 2. Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

  Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z policjantami  z Tomaszowa, zatrzymali mężczyznę, który uprawiał krzaki konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono ponad kilogram narkotyków gotowych do dystrybucji.

 3. Policja apeluje o ostrożność na drogach- zwolnij zanim będzie za późno

  Prędkość nadal wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do jednego wypadku drogowego i 7 kolizji. Pamiętajmy kilka kilometrów mniej na liczniku zapewni odpowiednie panowanie nad pojazdem, a co za tym idzie bezpieczne dotarcie do celu.

 4. Trwa walentynkowa akcja ruchu drogowego „ Zwolnij jak kocha to poczeka”

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. tomaszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w tym wyjątkowym dniu realizują działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany a bliska nam osoba …jak kocha to poczeka. Ważne aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci wręczali zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życie.

 5. ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY – PIESZA ZGINĘŁA POD KOŁAMI TIR-a

  Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 7 lutego 2018 roku o godzinie 8.53 w miejscowości Ujazd na Placu Wolności. Pod kołami TIR-a zginęła 64-letnia piesza.

 6. Bezpieczny pieszy pogadanka z dziećmi ze Szkoły w Komorowie

  Podczas prelekcji tomaszowscy policjanci omówili: temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Mówiono także o tym jak się zachować kiedy jest ograniczona widoczność na przejściu dla pieszych. Dzieciakom przypomniano również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Dzieci poznały także zasady bezpiecznej zabawy. Omówiono także zagrożenia i konsekwencje grożące najmłodszym podczas gier i zabaw w pobliżu jezdni. Policjanci przypomnieli również dzieciom o telefonach alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać.

 7. Poszukiwany posługiwał się dokumentami zmarłego

  Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 54-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna legitymował się dokumentami zmarłej osoby. Mistyfikacja wyszła na jaw podczas kontroli drogowej, gdy zaskoczeni mundurowi stwierdzili, że kierujący pojazdem według policyjnych systemów nie żył od roku.

 8. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ. KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY – PIESZA ZGINĘŁA POD KOŁAMI SAMOCHODU DOSTAWCZEGO.

  Policjanci z Tomaszowa Maz. pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 9 lutego 2018 r. ok. godz. 11.55 w Tomaszowie Maz. przy ul. Biernackiego.

 9. AWANTURA DOMOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZARZUTAMI NARKOTYKOWYMI

  Policjanci podczas interwencji domowej ujawnili na strychu budynku mini uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono susz i rośliny. 30-letni „plantator” trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 10. Wypadek drogowy-pieszy w szpitalu

  17 lutego o godzinie 19:00 w Zalesiu miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 38 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując vw turanem, potrącił poruszającego się tym samym pasem ruchu 72-letniego pieszego, który nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych i ubrany był w ciemne ubranie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do tomaszowskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszemu alkotest wykazał 1,7 promila. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa. Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

Tagi

poszukiwana komendant wojewódzki bezpieczna droga do szkoły dzieci z wizytą w Komendzie mapa zagrożeń narkotyki kradzież porady alarm bombowy dopalacze przywłaszczenie wandal turniej piłki nożnej po służbie policja zalew sulejowski poszukiwany pierwsza pomoc zatrzymany z narkotykami pijany kierujący Tydzień Mediacji pokrzywdzone dzieci uszkodzenie mienia odnaleziona zaginiona wypadek drogowy awans policjantów wypadek na torach happening kradzież roweru motorowerzysta rozbój rowerzyści marta na podium alkohol zaginiona zatrzymali pijanego kierującego konkurs kradzież pieniędzy policja wodna bezpieczny senior marihuana nielegalny połów ryb aplikacja Moja Komenda prewencja ruch drogowy zatrzymani włamanie ślubowanie policjantów uzależnienie prelekcja debata pijani rodzice

Linki