Strona główna arrow Z ostatniej chwili
środa, 27 maj 2015
 
 
Bezpieczna woda
Z ostatniej chwili
Zapraszamy na debatę "Życie to nie gra nie zalogujesz się po raz kolejny" PDF Drukuj
Image
 
Zatrzymani za kradzież studzienek kanalizacyjnych PDF Drukuj

Image 

 23 maja 2015 roku ,około 5.00 nad ranem, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, iż na ulicy Cegielnianej dwóch mężczyzn podejrzanie się zachowuje. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn podnoszących pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Obok nich stał wózek, na którym mieli już załadowane dwa podobne metalowe elementy, których wartość została oszacowana na 800 złotych. 40 i 41-letni mieszkańcy Tomaszowa zostali przewiezieni do komendy i zbadani pod kątem stanu trzeźwości. Okazało się, że mieli po 1,6 promila w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli już  zarzuty kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości byli już notowani za konflikty z prawem.

 

 
13 letnia dziewczynka ukradła skuter PDF Drukuj

Image 

 24 maja 2015 roku pokrzywdzony poinformował o kradzieży ze swojego mieszkania portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 200 złotych. Jak się okazało zginął mu również skuter wraz z kluczykiem. Właściciel jednośladu kradzież skojarzył z wcześniejszą wizytą 13-latki. Nieletnia złodziejka została zauważona przez córkę pokrzywdzonego, kiedy jeździła skuterem po Placu Narutowicza. Tam też zatrzymali ją policjanci. Dziewczyna jest doskonale znana tomaszowskim stróżom prawa. Ojej dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

 
Złodziejki okradły 82-latkę PDF Drukuj

Image 

21 maja o godzinie 10:45 do jednego z mieszkań przy ulicy Wiejskiej zapukały dwie kobiety w wieku około 30 i 60 lat,panie poprosiły 82-latkę o kartkę papieru, na której chciały napisać ogłoszenie. Złodziejki weszły do domu ufnej seniorki, powiedziały że nie potrafią pisać po polsku, w związku z powyższym poprosiły aby kobieta napisała na kartce papieru przedyktowany tekst ogłoszenia, następnie wyszły z mieszkania. 82-latka po kilku godzinach zauważyła że razem z kobietami zniknęły jej oszczędności. Ofiarami złodziei zazwyczaj są osoby starsze, które nie potrafią odmówić nieznajomym wejścia do domu, przypominajmy krewnym szczególnie w podeszłym wieku aby nie wpuszczali do mieszkań osób których nie znają, ponieważ często takie wizyty kończą się odwróceniem uwagi domowników, splądrowaniem domu, ogołoceniem go z cennych rzeczy i ucieczką często zanim mieszkańcy zorientują się że zostali oszukani.  Być może ktoś zwrócił uwagę na wspomniany duet, może nie było to jedyne mieszkanie które tego dnia odwiedziły złodziejki, wszystkie informacje  w szczególności związane z wizerunkiem tych osób lub pojazdem którym się poruszały są bardzo istotne i mogą pomóc w zatrzymaniu sprawców.


  
Nowe przepisy dotyczące kierowców PDF Drukuj

box - przekroczysz prawo jazdy o więcej niż 50 km/h - stracisz prawo jazdy

 

 Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które obowiązują od dziś.

Przekroczysz prędkość o więcej niż 50 km/h lub przewieziesz zbyt dużą liczbę pasażerów – stracisz prawo jazdy. 

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1834