Strona główna arrow Z ostatniej chwili
piątek, 27 listopad 2015
 
 
Z ostatniej chwili
Policjanci odnaleźli skradziony wózek inwalidzki PDF Drukuj

Image 

 26 listopada o godzinie 19:00, dyżurny policji otrzymał informację o kradzieży ze szpitala wózka inwalidzkiego. Najpierw sprawdzono teren szpitala, jednak wózka nigdzie nie było. Razem z lekarzem dyżurującym ustalono ostatniego pacjenta który tego dnia użytkował wózek, ten trop okazał się słuszny. Policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania. Drzwi otworzył 29-letni mieszkaniec Tomaszowa, który potwierdził że szpitalnym wózkiem przywiózł pacjentkę. Wózka, jednak nigdzie nie było. Policjanci ustalili, iż został on schowany w jednej z komórek na sąsiedniej posesji. Wózek inwalidzki został oddany do szpitala, a podejrzewany 29 latek został przywieziony do komendy policji. Mężczyzna „wydmuchał” w alkotest 1,5 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 
Oszuści Na legendę wciąż działają PDF Drukuj

Image 

25 listopada zostały oszukane dwie tomaszowskie seniorki. Do 70 – latki mieszkającej na Kwiatowej weszły dwie osoby młoda kobieta i mężczyzna, poinformowali gospodynię, że sprawdzają sieć wodociągową, wykorzystując jej nieuwagę skradli ze skrytki oszczędności kobiety. Druga kradzież dokonana prawdopodobnie przez te same osoby był na Małkowskich. Tym razem ofiarą złodziejskiego duetu była 87-letnia mieszkanka Tomaszowa. Do jej mieszkania również weszła młoda kobieta i mężczyzna, razem z nimi ulotniły się pamiątki rodzinne i biżuteria. Być może ktoś zwrócił uwagę na złodziejski duet, wszystkie informacje są bardzo istotne i być może pomogą w ujęciu sprawców ( tel 0 44 726 10 00 lub 997).

Policja ponownie apeluje, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Czytaj całość...
 
KAMPANIA 16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET PDF Drukuj

Image 

Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.

 

Policja Tomaszowska wraz z instytucjami prowadzącymi działania przeciwko przemocy, w dniu 9 grudnia w sali konferencyjnej w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Pl. Kościuszki 18 w/m zorganizują debatę "Przemoc lubi milczenie". W czasie debaty zostaną poruszone problemy dotyczących edukacji, pomocy osobom dotkniętych przemocą i walki z przemocą a także przeciwdziałaniem skutkom przemocy. 

Czytaj całość...
 
Wypadek drogowy na Nowowiejskiej PDF Drukuj

Image 

24 listopada 2015 roku, kilka minut po północy na ulicy Nowowiejskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący mercedesem 33-letni mieszkaniec Tomaszowa, jadąc ulicą Nowowiejską w kierunku ulicy Mościckiego, będąc na wysokości wjazdu na stadion Lechii, na prostym odcinku drogi z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn zjechał na lewą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący z obrażeniami ciała został hospitalizowany. Sprawdzono jego stan trzeźwości - był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.  

 
X FINAŁ "POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA" PDF Drukuj
Image
20 listopada 2015 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. Małachowskiego 7 odbył się X finał "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa". W tym roku bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim: Amelia Wągrodzka i Jakub Szymański
 Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany od dziesięciu lat przez policję woj. łódzkiego. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami. Integralną częścią tego programu jest konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Przebiega on w trzech etapach – szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Corocznie w Łodzi organizowany jest finał konkursu, w którym biorą udział reprezentacje dzieci z klas II szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego.
 PAB wpisuje się w założenia kampanii społecznej „Wspólne Osiedla” promującej rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” oraz w projekt „Kibicuj Bezpiecznie”.
 W finale udział wzięły 22 drużyny (tj. pary zawodników: dziewczynka i chłopiec), zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami oraz  swoimi kibicami. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód, który został ułożony na wzór tego, jaki muszą zaliczyć kandydaci na policjantów. Ponadto rozwiązali test z wiedzy o bezpieczeństwie.
 Image 

W tym roku bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim: Amelia Wągrodzka i Jakub Szymański. Drugie miejsce wywalczyła para Maja Ociepa i Hubert Wilk z Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie, a trzecie Wiktoria i Dawid Siedlak z piotrkowskiej podstawówki nr 12.

 Image

 Image

 Podczas czterogodzinnej imprezy przeprowadzany był również konkurs pn. „Super Kibice” dla dzieci na najlepiej kibicującą drużynę. Jury zadecydowało, że tę konkurencję wygrali reprezentanci  ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli. Dzielni kibice odebrali z rąk m.in. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Renaty Kaprzyk-Papierniak  pamiątkowe upominki.

Główną atrakcją był mecz towarzyski pomiędzy policjantami, a reprezentantami Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi. Tym razem lepsi okazali się strażacy.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2000