Strona główna arrow Z ostatniej chwili
czwartek, 03 wrzesień 2015
 
 
Z ostatniej chwili
Pierwszy dzwonek za nami, policjanci zaopowiadają zwiększone kontrole w rejonie szkół PDF Drukuj

Image 

Chociaż promienie słońca mocno grzeją w kalendarzu już początek września. W swoją pierwszą po wakacjach drogę do szkoły wyruszyli najmłodsi. W całym powiecie tomaszowskim policjanci towarzyszą im, dbając by była ona bezpieczna. Pierwszy dzwonek za nami. Przed każdą z Tomaszowskich szkół pojawili się uczniowie. Ci najmłodsi pierwszy raz przekraczali szkolny próg. Tradycyjnie, jak każdego roku, tomaszowscy policjanci pełnią służbę w wyznaczonych punktach. Tam gdzie uczniowie pokonują przejścia, w pobliżu ruchliwych skrzyżowań, nie może zabraknąć patroli ruchu drogowego oraz dzielnicowych.

We wtorkowy poranek, przed godziną 8 mundurowi obecni byli przy przejściach dla pieszych oraz przed skrzyżowaniami. Policyjnych służb nie zabraknie również w kolejnych dniach. Policjanci prócz ruchu pieszych kontrolować będą zachowania kierowców. Sprawdzą między innymi czy zmotoryzowani stosują się do ograniczeń prędkości przed szkołami oraz przewożą najmłodszych w fotelikach. Kontrole obejmą również szkolne gimbusy. W tym przypadku mundurowi zweryfikują ich stan techniczny i wyposażenie. Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzone będą przez cały najbliższy tydzień.

 
Minął już ostatni weekend wakacji PDF Drukuj

Image

Minął już ostatni weekend wakacji. Policjanci mieli mnóstwo pracy, bo na terenie całego powiatu odbywały się imprezy plenerowe, nad wodami wypoczywali wczasowicze a ruch na drogach był większy niż zwykle.

Okres wakacyjny to czas urlopów, wypoczynku uczniów szkół i beztroskich zabaw. Dla policjantów jednak jest to okres wytężonej pracy. Poza stałymi zadaniami, muszą jeszcze zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym nad wodami Zalewu Sulejowskiego. Do tego ruch na drogach jest znacznie większy. Wakacje to również różnego rodzaju imprezy plenerowe, gdzie również nie może zabraknąć stróżów prawa, którzy muszą zapewnić ład i porządek wszystkim uczestnikom zabaw. Przez całe wakacje policjanci wykorzystywali wszystkie możliwe okazje- pikniki, festyny, aby dotrzeć do najmłodszych i podczas gier i zabaw uczyć ich bezpiecznych zachowań. Razem z pracownikami Powiatowej stacji sanitarno-Epidemiologicznej oraz strażakami sprawdzali, czy dzieci są bezpieczne i wypoczywają na obozach i koloniach zorganizowanych na naszym terenie w odpowiednich warunkach. Policjanci czuwali również nad bezpieczeństwem osób przebywających na wodzie. Piękne, ciepłe i słoneczne lato przyciągnęło wielu miłośników sportów wodnych, kajakarzy, wędkarzy oraz żeglarzy. Policjanci pływający na policyjnej łodzi sprawdzali, czy osoby te nie popełniają wykroczeń, są odpowiednio zabezpieczone i czy nie są pod wpływem alkoholu. Podczas minionego, ostatniego już w tym roku wakacyjnego weekendu policjanci zabezpieczali wiele imprez związanych z zakończeniem lata oraz świętami plonów i dożynkami. Nie mogło ich również zabraknąć na terenach przywodnych, ponieważ pogoda była piękna i zachęcała do wypoczynku nad wodą. Do patrolowania terenów leśnych przez cały sezon wakacyjny wykorzystywane były policyjne konie. Policjanci, którzy się nimi poruszali, mogli wjechać w wąskie ścieżki, szybko dotrzeć w miejsca często niedostępne dla samochodów.


 
nietrzeźwi opiekunowie PDF Drukuj

Image 

 

29 sierpnia 2015 roku około godziny 12:50 na przystanku autobusowym przy ulicy Wysokiej w Tomaszowie Mazowieckim policjanci zauważyli mężczyznę trzymającego za rękę małe dziecko. Wiele wskazywało, że może być on nietrzeźwy. Opiekunem 7-letniej dziewczynki, okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 2,7 promila. Do czasu przyjazdu rodziców, dzieckiem zaopiekowała się trzeźwa ciotka. 

Następnego dnia ,30 sierpnia 2015 roku , około godziny 21.00, policjanci pojechali na ulicę Mielczarskiego gdzie według informacji doszło do awantury domowej obecności małych dzieci. Na miejscu zastali 43 letniego mężczyznę i jego rok młodszą żonę, a także trójkę dzieci w wieku 16, 12 i 10 lat. Dorośli zostali przebadani na zawartość alkoholu. Kobieta miała 1,4 promila a jej partner 3,2. Do czasu wytrzeźwienia rodziców dziećmi zaopiekowała się ich babcia. O dalszym losie tych rodzin zdecyduje sąd rodzinny.

 
Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj

Image 

Tomaszowscy policjanci już teraz rozpoczęli przygotowania do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzano oznakowanie pionowe i poziome w rejonie szkół. Celem takich działań było stwierdzenie ewentualnych niezgodności w oznakowaniu i wyeliminowanie ich jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci wspólnie z służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach sprawdzali czy znajdujące się w rejonach tomaszowskich szkół oznakowanie jest poprawne i nie uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu.
Od 1 września w początkowym okresie nauki po wakacjach, policjanci przeprowadzą pod placówkami wzmożone działania profilaktyczno – edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Wówczas zadaniem funkcjonariuszy będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.
Do wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

 
POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ NA DRODZE PODCZAS POWROTU Z WAKACJI PDF Drukuj

Image 

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób w tym czasie planuje powrót z urlopów, apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Policja w ostatni weekend wakacji zapowiada również wzmożone kontrole drogowe.

W 2014 r. najwięcej wypadków miało miejsce w lipcu, we wrześniu i w czerwcu. Dlatego policjanci apelują aby zachować szczególną ostrożność podczas powrotu z wakacji. Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w lipcu br. na polskich drogach doszło do niemal 3 tys. wypadków, w których zginęło 265 osób, a prawie 3,8 tys. zostało rannych.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1921