Strona główna arrow Z ostatniej chwili
niedziela, 26 październik 2014
 
 
Z ostatniej chwili
Pozostałości z czasów II Wojny PDF Drukuj

Image 

23 października o godzinie 11:20, na drodze W726 w okolicy Inowłodza, pracownicy oczyszczający teren budowy drogi ujawnili 107 pocisków artyleryjskich, 2 granaty ręczne oraz 17 innych pocisków różnego pochodzenia. Dwa dni wcześniej tj, 21 października w podobnych okolicznościach zostały ujawnione 52 pociski moździerzowe, 14 granatów oraz 250 gramów trotylu, pochodzące z czasów II Wojny. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.  

 
BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY PDF Drukuj

Image 

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny". Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

Czytaj całość...
 
Pijani rodzice opiekowali się miesięcznym dzieckiem PDF Drukuj

 Image

22 października o godzinie 19:20 dyżurny policji o otrzymał informację, iż w Kwiatkówce, opiekę nad 1,5 miesięcznym dzieckiem sprawują pijani rodzice. Informacja ta potwierdziła się 38-letnia matka miała w organizmie 1,5 promile a 48-letni ojciec dziecka wydmuchał w alkotest 2,5 . Niemowlę trafiło na obserwację do szpitala. O dalszym losie tej rodziny zdecyduje sąd rodzinny.

 
Zatrzymani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym PDF Drukuj

Image 

18 października około godziny 12:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej w jeden z komórek na ulicy Lewej ujawnili zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalili tożsamość denata i rozpoczęli próbę odtwarzania ostatnich chwil życia 37-letniego mieszkańca Tomaszowa. Funkcjonariusze dotarli do 31 i 47-letnich mężczyzn, z którymi denat spożywał alkohol. Kompani denata w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani mieli po 3 promile i kontakt z nimi był bardzo utrudniony, noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani niewiele pamiętali z wcześniejszej libacji a wersje ich były bardzo rozbieżne. Policjanci przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady. Z przeprowadzonych ustaleń wynika że trójka mężczyzn spożywała wspólnie alkohol, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, wtedy 31 i 47 latek zaczęli bić swojego 37-letniego znajomego, po pobiciu już we dwójkę wrócili do dalszego spożywania alkoholu, o tym że ich kolega nie żyje dowiedzieli się od policjantów. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 21 października podejrzanym zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 22 października tomaszowski sąd na wniosek miejscowej prokuratury wobec w/w zastosował tymczasowe aresztowanie.


 
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu PDF Drukuj

Image 

21 października o godzinie 22:20, a ulicy Grota Roweckiego/Długa 54-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierując seatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej punto 23-letniej mieszkance gminy Rokiciny, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujące pojazdami z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1636