Strona główna arrow Z ostatniej chwili
piątek, 01 sierpień 2014
 
 
Z ostatniej chwili
Policjanci zatrzymali złodzieja działkowego PDF Drukuj

Image 

22 lipca o godzinie 9:00 na terenie ogródków działkowych pokrzywdzona pozostawiła na stoliku torebkę, w której miała telefon komórkowy, okulary, dokumenty oraz 24 złote, po kilkunastu minutach stwierdziła brak torebki. Sprawę zgłosiła do dyżurnego policji. Kilka godzin później torebka z dokumentami ale bez pieniędzy została odnaleziona. O podobnych działkowych kradzieżach policjanci dostawali sygnały od maja tego roku. Z altany ginęły portfele i telefony komórkowe. Kryminalni wytypowali kilka osób które mogły mieć związek z kradzieżami, ustalali ewentualnych świadków, sprawdzali monitoringi, zabezpieczali ślady pozostawione na miejscach przestępstwa. W końcu przy ostatniej kradzieży altanowy złodziej wpadł. Kryminalni sprawdzając wytypowane wcześniej osoby, jego również brali pod uwagę. Mężczyzna był bardzo zaskoczony kiedy 28 lipca do jego miejsca zamieszkania w powiecie opoczyńskim zapukali tomaszowscy policjanci. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego ujawnili rower, który figurował jako utracony. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, iż 32-letni mieszkaniec Tomaszowa z działek przy Wierzbowej, Warszawskiej, Zawadzkiej dokonał nie mniej niż 12 kradzieży. Za każdym razem kusił go łatwy łup, kiedy widział otwartą działkę pozostawiony na wierzchu portfel lub torebkę, zabierał je i odchodził, interesowała go głównie gotówka resztę wyrzucał. Usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, był w przeszłości notowany.  

 
Próba oszukania seniorów PDF Drukuj

 Image

W dniu wczorajszym do dyżurnego policji zgłosiła się 71-letnia mieszkanka Tomaszowa, która poinformowała, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, zwróciła się do niej mamo i poinformowała, że miała wypadek, z uwagi na fakt ze seniorka nie ma córki pomyślała że dzwoni synowa. Rozmówczyni twierdziła że miała wypadek i aby doszło do „ugody” musi zapłacić dużą kwotę osobie poszkodowanej, na potwierdzenie swoich słów słuchawkę oddała jak twierdziła policjantowi. Na szczęście mieszkanka Tomaszowa zachowała resztki zimnej krew i zadzwoniła do synowej, która poinformowała, że nie miała żadnego wypadku i prawdopodobnie jej teściowa stała się ofiarą oszusta. Seniorka natychmiast o fakcie poinformowała policję. Jak się okazało w tym samym czasie kilku tomaszowskich seniorów odebrało podobne telefony, też nie dali się nabrać, oddzwonili do swoich krewnych. Wciąż apelujemy o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z osobami których nie znamy, nie podawania swoich danych osobowych, i oczywiście aby nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy, jeśli chcecie państwo pomóc najbliższym najlepiej zróbcie to osobiście.
 

 

 
Pomogli rybakowi PDF Drukuj

Image

26 lipca o godzinie 10:35 do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna, z informacją, że znajduje się na środku rzeki Pilicy, w rejonie zapory wodnej w Smardzewicach i w rzece zaczęła się gwałtownie podnosić woda a on nie jest w stanie samodzielnie wyjść na brzeg. Policjanci pełniący na co dzień służbę na wodzie, znajdowali się w rejonie Zespołu Konnego w Smardzewicach, natychmiast pojechali w miejsce gdzie znajdował się potrzebujący pomocy mężczyzna. Mundurowi zauważyli stojącego na środku rzeki człowieka, weszli do wody, której poziom wciąż przybierał i udzielili pomocy 64- letniemu mieszkańcowi Tomaszowa. Mężczyzna oświadczył, ze wędkował w rejonie tzw. szyny - spiętrzenia wody. Znajdował się na kamieniach i podczas nagłego przypływu wody nie był w stanie o własnych siłach dojść do brzegu, gdyż nurt rzeki był zbyt silny. Tym razem pomoc nadeszła we właściwym czasie, jednak należy pamiętać, że w czasie kontaktu z wodą zachowanie zdrowego rozsądku oraz znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa – wystarczą, by bezpiecznie spędzić wolny czas i powrócić do domu.

 
Święto Policji KPP Tomaszów Maz. PDF Drukuj

 Image

25 lipca 2014 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. uroczyście obchodzili 95 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości początkowo miały odbyć się przed budynkiem Komendy, jednak z uwagi na deszczową pogodę, zostały przeniesione do sali narad w Komendzie Powiatowej Policji. Gościem szczególnym była insp. Renata Kasprzyk-Papierniak Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, która wraz z Komendantem Powiatowym Policji insp. Gabrielem Olejnikiem wręczyła 96 policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Image 

W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Rafałem Zagozdonem na czele, starostę tomaszowskiego reprezentował Członek Zarządu Powiatu Leon Karwat, byli obecni przedstawiciele Wojska z Dowódcą płk. Stanisławem Kaczyńskim na czele, Straży Pożarnej, Nadleśnictw, gościliśmy Zastępcę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, Komendanta Żandarmerii Wojskowej, przedstawicieli policyjnych emerytów oraz innych instytucji z którymi na co dzień pracują policjanci. Po wręczonych aktach minowania i okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście przeszli przed budynek Komendy gdzie Żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej przygotowali dynamiczny pokaz, przez cały czas trwania uroczystości zaproszeni goście oraz mieszkańcy Tomaszowa mogli zobaczyć statyczny pokaz sprzętu służbowego wykorzystywanego przez policję, straż pożarną i wojsko.

 Image


 
Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa PDF Drukuj

Aktualności


KGP

- Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

Centralne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystością w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. To tam wręczono nominacje i odznaczenia.

- 95-lecie Policji nadaje waszym wyróżnieniom szczególną rangę – zwrócił się do wyróżnionych policjantów minister Bartłomiej Sienkiewicz. - Policja jest kręgosłupem porządku i ładu społecznego. Dzień w dzień jest na pierwszej linii walki o zapewnienie bezpieczeństwa. - dodał szef MSW.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1549