Strona główna arrow Z ostatniej chwili
czwartek, 02 październik 2014
 
 
Z ostatniej chwili
Wypadek w czasie wykonywania prac polowych PDF Drukuj

Image 

29 września 2014 roku o godzinie 13:40 w Łominach w gminie Ujazd doszło do niebezpiecznego wypadku podczas wykonywania prac polowych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 79-letni mężczyzna wychodząc z ciągnika zaczepił nogą o dźwignię zmiany biegów włączając wsteczny. bieg  Następnie wypadł z pojazdu na ziemię i został przejechany. Sąsiadka pokrzywdzonego wykonując prace polowe  zauważyła jeżdżący bez kierującego traktor. Zaniepokojona poszła zobaczyć co się stało i wówczas zobaczyła rannego sąsiada. Natychmiast wyjęła kluczyki ze stacyjki ciągnika i wezwała pomoc. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci apelują o dużą ostrożność podczas wykonywania prac polowych.

 
Wypadek drogowy w Wygodzie PDF Drukuj

Image 

9 września o 9:05 w Wygodzie doszło do zdarzenia drogowego w czasie którego 22 – letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierując vw sharanem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z fiatem cc, którym kierowała 20-letnia mieszkanka Tomaszowa. Na skutek zderzenia pojazdów 2 letnia pasażerka cc i 2 letni pasażer vw zostali  przewiezieni do szpitala, hospitalizowana została również kierująca vw. Okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.  

 
Policjanci apelują o ostrożność PDF Drukuj

Image 

28 września 2014 roku o godzinie 14:00, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o przyjęciu na oddział szpitalny 10-letniego chłopca z obrażeniami głowy. Funkcjonariusze ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. Jak wynikało z zebranych materiałów rodzice dziecka kupili na odpuście petardę, którą ojciec chłopca odpalił na podwórku, odrzucając od siebie i dziecka na odległość kilku metrów. Odłamek petardy spowodował ranę na czole chłopca. Syn został przewieziony do łódzkiego szpitala.
Podczas zabawy petardami, fajerwerkami nie wszyscy zdają sobie sprawę, że te z pozoru niegroźne przedmioty są prawdziwymi ładunkami wybuchowymi. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa:- kupując fajerwerki lub petardy, zwróćmy uwagę, czy posiadają odpowiednie atesty
- sprawdźmy oznakowanie wyrobów pirotechnicznych (wyrób powinien posiadać nazwę produktu i klasę bezpieczeństwa, nazwę i adres producenta, liczbę wyrobów w opakowaniu, instrukcję obsługi w języku polskim) przed użyciem petardy, fajerwerków należy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi i postępować zgodnie z zaleceniami producenta
- odpalając petardy, należy przewidzieć tor lotu i miejsce upadku
- należy używać materiałów pirotechnicznych tylko na dworze
- ładunki powinny odpalać tylko osoby dorosłe
- zabaw z petardami, fajerwerkami należy unikać w pobliżu samochodów, stacji paliw i zbiorników z płynami łatwopalnymi.
Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie są nieodłącznymi elementami imprez publicznych. Warto korzystać z nich w sposób przemyślany, zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku.

 
Zatrzymany za rozbój na 40-letniej kobiecie PDF Drukuj

Image 

25 września o godzinie 14:20 w Bobrowcu gmina Rzeczyca, doszło do rozboju na 40 – letniej kobiecie. Jak ustalili policjanci pani przechodziła drogą polną, graniczącą z lasem, był to teren oddalony od zabudowań, nagle dobiegł do niej mężczyzna, przewrócił na ziemię, z torebki ukradł portfel z pieniędzmi - 100 złotych, następnie uciekł. Kobieta o fakcie powiadomiła policję. Policjanci z Czerniewic znając rysopis podejrzewanego natychmiast rozpoczęli jego poszukiwanie. W trakcie patrolowania zauważyli mężczyznę odpowiadającego przekazanemu wizerunkowi. 27-letni podejrzany został zatrzymany pól godziny od zgłoszenia. Przewieziono go do Komedy Policji, gdzie policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, podejrzany "wydmuchał" w  na alkotest 2 promile. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty rozboju, grozi mu do 12 lat więzienia, był w przeszłości notowany.

 
Udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy PDF Drukuj

Image 

25 września dyżurny policji otrzymał informację o zatrzymaniu przez innych użytkowników ruchu drogowego pijanego kierującego motorowerem. Kierujący peugotem i vv turanem zatrzymali i uniemożliwili dalszą podróż jadącemu całą szerokością jezdni motorowerzyście. Kierujący peugotem zatrzymał swój pojazd podbiegł do kierującego jednośladem, wyjął mu ze stacyjki kluczyki, w tym samym czasie kierowca vw już dzwonił po policję. Policjanci ustalili stan trzeźwości kierującego jednośladem, 65-letni mężczyzna osiągnął na alkoteście wynik 2 promili. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.  

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1610