Strona główna arrow Z ostatniej chwili
niedziela, 01 luty 2015
 
 
Z ostatniej chwili
Zatrzymany z narkotykami PDF Drukuj

Image

Do trzech lat więzienia grozi 22-latkowi zatrzymanemu w Tomaszowie Maz. za posiadanie narkotyków. Tomaszowscy kryminalni około godziny 13:00 na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli mężczyznę który widząc policjantów zaczął zachowywać się podejrzanie, szybko starał się zniknąć im z oczu. Kryminalni mając duże doświadczenie w zachowaniu osób które „mają coś na sumieniu” wylegitymowali tomaszowianina, mężczyzna nie był w przeszłości notowany, nie posiadał przy sobie substancji zabronionych. Kryminalni jednak nie odpuszczali, przeszukali miejsce zamieszkania 22-latka, ujawniając ukryte w różnych zakamarkach, narkotyki. Łącznie zabezpieczyli u podejrzanego 223 gramy marihuany, której wartość czarnorynkowa wynosi 7 tysięcy zł. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.


 
Zatrzymane złodziejskie trio PDF Drukuj

Image 

28 stycznia o godzinie 14:15, ochrona jednego z tomaszowskich marketów zatrzymała trzech złodziei sklepowych. Na miejsce została wezwana policja, jak się okazało nie była to ich pierwsza kradzież.. Złodziejskie trio dwa dni wcześniej w tym samym markecie ukradło 3 butelki whisky, udało im się opuścić sklep, Na kolejną kradzież przyszli 28 stycznia, ukradli 4 butelki whisky o łącznej wartości 668 złotych. Tym razem zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty kradzieży . Cała trójka była w przeszłości notowana grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

 
Pogadanka w szkole PDF Drukuj

Image

28 stycznia o godzinie 17:00, w Szkole Podstawowej nr 14, na ulicy Słowackiego przed planowanymi „wywiadówkami” na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców z policjantką. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo, rodzice głównie byli zainteresowani zagadnieniem związanym z cyberprzemocą oraz przestępczością nieletnich. Poruszony został również temat dotyczący starszych mieszkańców naszego miasta, związany z wyłudzeniami na tzw. wnuczka. Policjantka prosiła obecnych na prelekcji o uwrażliwienie seniorów o rozsądną nieufność wobec osób obcych, oraz przestrzeganie ich przed telefonami w których oszuści przedstawiają się za policjantów, lub przedstawicieli innych instytucji i proszą o pomoc, należy pamiętać aby kierować się zasadą i nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym, jeśli chcemy komuś pomóc zróbmy to osobiście.

 
Ukradł fiata 126p. PDF Drukuj

 Image

25 stycznia 2015 roku dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, iż z parkingu przyblokowego został skradziony fiat 126p. Policjanci, po otrzymanej informacji o kradzieży zwracali szczególną uwagę na zaparkowane i przemieszczające się tomaszowskimi ulicami „maluchy”. Na ulicy PCK, zauważyli podobnego fiata 126p. Pojazd miał inne numery rejestracyjne jednak wnikliwi policjanci zauważyli ,że ma uszkodzenia, o jakich wspominała zgłaszająca. Rozpoczęli kontrolę fabrycznych numerów auta. Okazało się , że złodziej oprócz tablic rejestracyjnych z innego auta przełożył także inne tabliczki znamionowe, nie sądził że wybijanych numerów w aucie jest kilka. Przy kolejnym sprawdzeniu numeru system wykazał, że pojazd został skradziony. "Maluchem" podróżował 18-letni mieszkaniec Tomaszowa. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat więzienia. Nastolatek był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

 
Pijani rodzice opikowali się dziećmi PDF Drukuj

 Image

24 stycznia 2915 roku o godzinie 23:05 policjanci zostali wezwani na interwencję przy ulicy Topolowej w Tomaszowie Mazowieckim. Zgłoszenie dotyczyło nieporozumienia rodzinnego. Na miejscu funkcjonariusze zastali 31-letnią kobietę i jej o rok starszego męża oraz dwójkę 6-letnich dzieci. Od dorosłych policjanci wyczuli woń alkoholu. Przebadali ich alkotestem. Matka miała w organizmie 1,7 promila a jej partner 1,4. Na miejsce przyjechała babcia dzieci, która do czasu wytrzeźwienia rodziców przejęła opiekę nad 6-latkami. O dalszym losie tej rodziny zdecyduje sąd rodzinny.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1728