Strona główna arrow Z ostatniej chwili
czwartek, 23 październik 2014
 
 
Z ostatniej chwili
Zatrzymani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym PDF Drukuj

Image 

18 października około godziny 12:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej w jeden z komórek na ulicy Lewej ujawnili zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalili tożsamość denata i rozpoczęli próbę odtwarzania ostatnich chwil życia 37-letniego mieszkańca Tomaszowa. Funkcjonariusze dotarli do 31 i 47-letnich mężczyzn, z którymi denat spożywał alkohol. Kompani denata w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani mieli po 3 promile i kontakt z nimi był bardzo utrudniony, noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani niewiele pamiętali z wcześniejszej libacji a wersje ich były bardzo rozbieżne. Policjanci przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady. Z przeprowadzonych ustaleń wynika że trójka mężczyzn spożywała wspólnie alkohol, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, wtedy 31 i 47 latek zaczęli bić swojego 37-letniego znajomego, po pobiciu już we dwójkę wrócili do dalszego spożywania alkoholu, o tym że ich kolega nie żyje dowiedzieli się od policjantów. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 21 października podejrzanym zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 22 października tomaszowski sąd na wniosek miejscowej prokuratury wobec w/w zastosował tymczasowe aresztowanie.


 
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu PDF Drukuj

Image 

21 października o godzinie 22:20, a ulicy Grota Roweckiego/Długa 54-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierując seatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej punto 23-letniej mieszkance gminy Rokiciny, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujące pojazdami z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.


 
Pokrzywdzony rowerzysta PDF Drukuj

Image 

21 października o godzinie 10:15, na ulicy Cegielnianej, doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 82-letni kierujący daewoo nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego 64-letniego rowerzysty, doprowadzając do upadku kierującego jednośladem. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.


 
Usłyszała 18 zarzutów PDF Drukuj

Image 

8 października 2014 roku do dyżurnego tomaszowskiej policji zgłosiła się pokrzywdzona i poinformowała, iż z jej konta ktoś wypłaca pieniądze. Policjanci z Rokicin rozpoczęli ustalanie sprawcy. Wszystkie tropy prowadziły do 54-letniej mieszkanki gminy Rokiciny. Jak się okazało podejrzana przez rok używała karty bankomatowej pokrzywdzonej. Kobieta wypłacała pieniądze i po krótkim czasie wpłacała kwotę, którą wzięła. Traktowała to jako pożyczkę. Podejrzana 20 -krotnie dokonała drobnych wypłat z konta pokrzywdzonej. Wszystkie wypłaty oszacowano na ponad 1300 złotych. 18 października policjanci z Rokicin przedstawili jej 18 zarzutów popełnienia przestępstw w tym kradzieży karty bankomatowej, otworzenia cudzej korespondencji, podrobienia dokumentów, kradzieży z włamaniem. 54-latce grozi kara  do 10 lat więzienia.


 
Śmiertelnie potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia PDF Drukuj

Image 

18 października 2014r o godz.18.30 na drodze gminnej Gutkowice-Władysławów doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący rowerem 50-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego został potrącony przez srebrny samochód. Kierujący samochodem nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Na skutek odniesionych obrażeń 50-letni rowerzysta zmarł na miejscu. Kilka godzin po zdarzeniu tomaszowscy policjanci dotarli do auta które brało udział w wypadku drogowym, było to srebrne audi, policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który był w aucie w momencie wypadku. 28-latek w chwili zatrzymania miał 2 promile. Noc spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia został przesłuchany. Policjanci ustalili dane kierującego -22 letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Podejrzany zgłosił się do Komendy Policji 20 października. Tego dnia usłyszał również zarzuty spowodowania wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł człowiek i ucieczkę z miejsca zdarzenia, grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyzna był w przeszłości notowany, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1633