Strona główna arrow Z ostatniej chwili
poniedziałek, 06 lipiec 2015
 
 
Z ostatniej chwili
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 48-latka PDF Drukuj

Image 

2 lipca o godzinie 4:10 policjanci otrzymali informację ,iż na ulicy Polnej mężczyzna wypadł z okna, z 4 piętra. Na miejscu obecny był już zespól pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy pokrzywdzonemu, niestety 48-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Do sprawy został zatrzymany 22 letni mieszkaniec Tomaszowa. Policjanci pod nadzorem miejscowej Prokuratury wyjaśniają okoliczności tej śmierci. 
Tomaszowscy policjanci zlikwidowali jedną z największych ujawnionych na terenie Polski plantacji PDF Drukuj

Image

Tomaszowscy policjanci wraz z policjantami z Czerniewic zlikwidowali jedną z największych ujawnionych na terenie Polski plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad 31 tysięcy krzewów tej odurzającej rośliny z której można było wyprodukować około 682 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 20 mln złotych. Funkcjonariusze zatrzymali czterech podejrzewanych mężczyzn.        

 Image                          

1 lipca 2015 roku tomaszowscy policjanci dotarli w rejon pól uprawnych w gminie Żelechlinek gdzie jak wynikało z wcześniej uzyskanych informacje miała być zorganizowana plantacja konopi indyjskich. Z pozoru działka wglądała na porośniętą jedynie rośliną facelii, która miała kamuflować zasiane w głębi odurzające krzewy. Jej zapach neutralizował też specyficzną woń marihuany. Łącznie policjanci na działce o długości około 210 metrów i szerokości około 12 metrów zabezpieczyli 31 102 rośliny konopi, z których można było pozyskać około 682 kilogramów marihuany wartej ponad 20 mln złotych. Wszystkie zostały wyrwane. W działaniach funkcjonariuszy tomaszowskiej komendy wspierali także strażacy zwodowi i ochotnicy z powiatu tomaszowskiego.

 Image

Do depozytu trafiły także znalezione w mieszkaniu właścicieli uprawy nasiona konopi o łącznej wadze ponad 1 kilograma. Kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn :mieszkańców gminy Żelechlinek braci w wieku 25, 26, 27 lat i ich 52-letniego  ojca. Podejrzewani nie byli wcześniej notowani. Podczas przeszukania należącej do nich posesji kryminalni ujawnili proces produkcji wyrobów wędliniarskich. Właściciel posesji nie posiadał zezwoleń, na prowadzenie tego typu działalności. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który przejął 4500 kg wyrobów wędliniarskich.
Na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli 50 tys. złotych gotówki oraz samochód ciężarowy.
W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za produkcję, posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości marihuany podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

 
Pijany spowodował kolizję drogową i odjechał PDF Drukuj

Image 

1 lipca o 10:45 na Józefowskiej / Działkowej doszło do kolizji drogowej, w której kierujący bmw, wykonując manewr skrętu zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z vw paasatem. Sprawca kolizji nie zatrzymał się i odjechał. Pokrzywdzona wezwała policję, patrol ruchu drogowego jadąc na miejsce zauważył w okolicy miejsca zdarzenia pojazd z urwanym błotnikiem i innymi uszkodzeniami wskazującymi, że mógł brać udział w kolizji. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. 26 – letni kierujący bmw został poddany badaniu na zawartość alkoholu, miał w organizmie 3,2 promila. Podejrzany odpowie za spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

 
Spokojnie na "Dniach Tomaszowa" PDF Drukuj

Image 

Dni Tomaszowa upłynęły bardzo spokojnie, 26 czerwca policjanci interweniowali 35 razy wylegitymowali 72 osoby, nałożyli 47 mandatów i sporządzili 1 wniosek o ukaranie. 27 czerwca policjanci interweniowali 12 razy, wylegitymowali 39 osób, nałożyli 10 mandatów karnych, a w ostatni dzień „Dni Tomaszowa” interwencji było 8, legitymowań 11, policjanci nałożyli 8 mandatów karnych, został zatrzymany również poszukiwany listem gończym. Interwencje policyjne dotyczyły głównie zakłóceń ładu i porządku publicznego,ciszy nocnej oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Na Strzeleckiej została również zgłoszona kradzież telefonu komórkowego. W miniony weekendu policjanci uniemożliwili jazdę pijanym kierującym pojazdami: 26 czerwca o 4:40 na Ujezdzkiej został zatrzymany 41-letni mieszkaniec Popielaw, mężczyzna kierował mercedesem, „wydmuchał” w alkotest 0,6 promila, o 20:55 na Legionów policjanci uniemożliwili pijacką jazdę 26-letniemu mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego, mężczyzna kierował fiatem punto, miał w organizmie 1,1 promila, 27 czerwca o godzinie 0:40 na Legionów został zatrzymany 25-letni mieszkaniec gminy Rokiciny mężczyzna kierował volvo mając w organizmie 0.65 promila, kolejnego pijanego kierującego policjanci zatrzymali o 20:35 na św. Antoniego 38- letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierował iveco mając w organizmie ponad 2 promile, 28 czerwca o 20:40 w Luboszewch policjanci zatrzymali 52 letniego rowerzystę, który „dmuchnął” w alkotest ponad 2 promile. O 23:20 w Ojrzanowie 48-letni rowerzysta wykazał się na alkoteście wynikiem 2 promili w wydychanym powietrzu.  

 
Niepowodzenie złomiarzy PDF Drukuj

Image 

W dniu 26 czerwca 2015 r. dyżurny tomaszowskiej policji został telefonicznie powiadomiony o kradzieży kratki burzowej ze studzienki kanalizacyjnej na ulicy Nadrzecznej. Świadek zdarzenia podał kierunek w jakim oddalili się trzej mężczyźni z kratką. Na miejsce skierowano policjantów, którzy po stwierdzeniu braku dwóch kratek, zabezpieczyli otwory kanalizacyjne. Funkcjonariusze z innego patrolu, przy ulicy Majowej zatrzymali sprawców kradzieży. Są to mieszkańcy Tomaszowa w wieku 34, 43 i 45 lat. Cała trójka miała we krwi między 2 a 2,8 promila alkoholu. Dwie kratki wartości 560 zł ukryli w zaroślach pobliskiego parku i mieli zamiar sprzedać je następnego dnia w skupie złomu. Dzięki zgłoszeniu obywatela i szybkiej reakcji policjantów kratki trafiły na swoje miejsca a złodzieje do policyjnego aresztu, gdzie wytrzeźwieli. Następnego dnia usłyszeli zarzuty.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1868