Strona główna arrow Z ostatniej chwili
piątek, 31 lipiec 2015
 
 
Z ostatniej chwili
MSW OGŁOSIŁO OTWARTY KONKURS NA DZIAŁANIA DOTYCZĄCE PRZECIWDZIAŁANIU DOPALACZOM PDF Drukuj

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podpisany został pakt społeczny przeciwko dopalaczom. Jego zamierzeniem jest wzmożenie działań profilaktycznych związanych z zażywaniem tych niebezpiecznych substancji. Prócz zaplanowanych przez współorganizatorów kampanii działań, MSW chce zachęcić do włączenia się do akcji organizacje pozarządowe. Ogłoszony został otwarty konkurs na  zadanie publiczne pod nazwą „Dopalacze kradną życie”. 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.  Organizacja, która wygra konkurs, będzie odpowiadała za przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów informacyjnych dotyczących symptomów zażycia substancji psychoaktywnych, zasad postępowania dla rodziców i opiekunów w takich sytuacjach, ale także odpowiedzialności karnej za rozprowadzanie nielegalnych substancji.  Zadaniem kampanii ma być dotarcie do młodzieży – głównie poprzez media społecznościowe, z których młodzież korzysta najczęściej. Głównym celem działań ma być promowanie mody na życie bez używek oraz uświadamianie o szkodliwości zażywania dopalaczy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na ten cel planuje przeznaczyć 100 tys. złotych. Oferty można składać do 19 sierpnia 2015 roku. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.bip.msw.gov.pl

Więcej w Policyjnym Serwisie Informacyjnym na:

http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/11273/99/

 
RUSZA KAMPANIA- DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE PDF Drukuj
ImageDopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe. 
- Początek lipca to tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji - 80 kg zabezpieczonych substancji i ponad 170 osób zatrzymanych. (…) W tych intensywnych działaniach instytucji państwa, które wypowiedziały wojnę dopalaczom, potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań. Te działania muszą być oparte na ludziach, którzy mają swój szczególny autorytet wśród młodych ludzi. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet – Jurek Owsiak czy Marcin Gortat – powiedziała podczas inauguracji kampanii premier Ewa Kopacz.
Czytaj całość...
 
23-latek został zatrzymany za włamanie do punktu skupu złomu PDF Drukuj

Image 

27 lipca do dyżurnego KPP zgłosił się właściciel jednego z tomaszowskich punktów skupu złomu, który powiadomił o kradzieży 45 kg mosiądzu, 20 kg miedzi, 100 metrowego przedłużacza oraz dokumentów. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę 2050 złotych. Kryminalni wytypowali ewentualnego podejrzewanego, napotkali go 29 lipca jadącego rowerem ulicami Tomaszowa. 23- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał przy sobie bagaż, w którym funkcjonariusze ujawnili metalowy element, podejrzany nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć jego pochodzenie. Przedmiotem okazał się metalowy zacisk spawarki, który m.in. został skradziony z punktu skupu złomu. Podejrzany został przewieziony do Komendy Policji, przyznał się do włamania. Jak ustalili policjanci fanty sprzedał w Piotrkowie. Funkcjonariusze zainteresowali się jednośladem którym przemieszczał się podejrzany, ustalili iż rower ten został skradziony w kwietniu tego roku z ulicy Kwiatowej w Tomaszowie. W miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci ujawnili inne przedmioty pochodzące z przestępstwa. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia, był przeszłości notowany.


 
Zderzenie dwóch cystern PDF Drukuj

Image

28 lipca o godzinie 11:40 w Kalinowie na drodze w 716 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący cysterną-scania 38-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego cysterna uderzyła w jadącego z przeciwnego kierunku mana z cysterną ( do przewożenia mleka), którym kierował 57-letni mieszkaniec Radomia. Policjanci ustalili stan trzeźwości kierujących pojazdami-alkotest wykazał wynik 0,00., wykonali oględziny, na szcęście tym razem nikomu nioc się nie stało. Przez około 3 godziny były utrudnienia, ruch odbywał się wahadłowo . 

 
Święto Policji PDF Drukuj

Image

24 lipca 2015 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim świętowali 96 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości odbyły się w sali narad w Komendzie Powiatowej Policji, gośćmi honorowymi byli: Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, v-ce Prezydent Miasta Tomaszów Maz. Zofia Szymańska, v-ce Prezydent Tomasz Jurek, Przewodniczący Rady Miasta, Powiatu, byli obecni przedstawiciele Służb Mundurowych, Prezes Sądu, Szefowa Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz, Wójtowie Podległych Gmin, przedstawiciele policyjnych emerytów oraz innych instytucji z którymi na co dzień pracują policjanci, Ksiądz Janusz Kram honorowy Kaplan Policji, media i oczywiście policjanci i pracownicy Policji. Święto Policji to moment uhonorowania wyjątkowej służby i pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, w tym dniu awanse otrzymało 64 policjantów a dwóch otrzymało brązowy i srebrny medal- zasłużony policjant. Świąteczne życzenia i podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Gabriela Olejnika złożyli obecni na uroczystości goście.

Image 


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1889