Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu po obywatelskiej postawie mieszkańca gminy Tomaszów Mazowiecki

Postawą godną naśladowania wykazał się 35 – letni mieszkaniec gminy Tomaszów Mazowiecki który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący samochodem marki Renult Scenic miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

29 grudnia o godzinie 17:45, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Podejrzenia zgłaszającego wzbudził sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Samochód marki Renault Scenic jechał z Tomaszowa w stronę Smardzewic, Kiedy kierujący renault zatrzymał się na parkingu w Smardzewicach jadący za nim 35-latek uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mundurowi wylegitymowali kierowcę, którym okazał się 48 letni mieszkaniec gminy Tomaszów Mazowiecki. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi i funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Został przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tomaszowska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca gminy Tomaszów Mazowiecki, który dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy,stwarzającemu zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki  temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze