Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BOŻE NARODZENIE NA TOMASZOWSKICH DROGACH – PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ

Przez cały świąteczny okres na drogach powiatu tomaszowskiego prowadzone były działania pn. „Boże Narodzenie”. Poza dokonywaniem kontroli drogowych, tomaszowscy policjanci obsługiwali zdarzenia drogowe – kolizje i wypadki –Na drogach powiatu tomaszowskiego w tych dniach było 11 kolizji drogowych, 1 wypadek oraz zostało zatrzymanych 3 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla mieszkańców Tomaszowa był to okres spotkań w gronie rodzinnym oraz odpoczynku od codziennych obowiązków czy pracy. Dla policjantów, zwłaszcza ruchu drogowego, był to czas wytężonej służby, związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. Od piątku do poniedziałku (23-26 grudnia) prowadzone były policyjne działania pn. „Boże Narodzenie”. Na drogach można było zauważyć zwiększoną ilość policyjnych patroli. Mundurowi w białych czapkach dokonywali kontroli drogowych, podczas których sprawdzana była trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców, uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Poza nimi policjanci zabezpieczali i obsługiwali zdarzenia drogowe, do których dochodziło na drogach naszego powiatu.

25 grudnia o godzinie 0:45, w Lubochni policjanci z Czerniewic zatrzymali do kontroli drogowej jadącego całą szerokością jezdni kierującego hondą. Kierowca tego pojazdu 23-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego „wydmuchał„ w alkotest 1,2 promila. Podczas kontroli mundurowi zauważyli leżące w samochodzie dilerki z zawartością białego proszku. Wykonane badanie testerem potwierdziło zawartość metaamfetaminy. Kierujący oraz 25 – letni pasażer tego pojazdu noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawa jest rozwojowa.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 25 grudnia o godzinie 23:40, na ulicy Radomskiej, 32-letniemu kierującemu mitsubishi alkotest wykazał 1,6 promila.

26 grudnia o godzinie 19:00 na S8, na wysokości Czerniewic policjanci zatrzymali kierującego daewoo lanosem, 52-letniego mieszkańca pow. skierniewickiego. Mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu, wydmuchał 3 promile. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami i wysokiej grzywny grozi kara do 2 lat więzienia.

Jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości, możemy ją bezpłatnie i anonimowo sprawdzić przez całą dobę w komisariatach i komendach policji. Zwłaszcza w kontekście nadchodzącej nocy sylwestrowej i Nowego Roku.