Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło na tomaszowskich drogach. Policja apeluje o ostrożność.

Do świąt zostało kilka dni, ale już teraz zaobserwować można wzmożony ruch na drogach. W pośpiechu przemieszczamy się do miejsca docelowego, zapominając o zasadach bezpieczeństwa.. Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

 22 grudnia o godzinie 11:30, na ulicy Stolarskiej miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 25 letni kierujący audi,podczas wykonywania skrętu w lewo zderzył się z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku rowerzystą. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

22 grudnia o godzinie 17:30, w Budziszewicach miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 62-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierując vw T4 potrącił prowadzącego rower 60-letniego mieszkańca Tomaszowa. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do tomaszowskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszy oraz prowadzony przez niego rower nie posiadał elementów odblaskowych. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

Za kilka dni święta, jednak już teraz możemy zaobserwować wzmożony ruch na drogach.  Wiele osób w pośpiechu pokonuje kilometry by móc jeszcze kupić prezent najbliższym, czy zrobić zakupy na wigilijny stół.Niestety w tym roztargnieniu i zabieganiu, zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Utrudnieniem staje się także pogoda, która zmienia się z godziny na godzinę. W ciągu dnia możemy spotkać się z rażącym słońcem, natomiast już późnym wieczorem z mgłą i zamarzającym asfaltem. Naszą uwagę rozpraszają także ozdoby świąteczne, które zdobią domy oraz ulice miast i wsi. Pamiętajmy, że brak ostrożności może spowodować nieprzyjemne konsekwencje nie tylko finansowe.

Pamiętajmy, że oświetlenie jest bardzo ważnym elementem pojazdu. Dzięki temu mamy lepszą widoczność i stajemy się bardziej widoczni dla innych użytkowników dróg. Zadbajmy zatem o to, by światła były dobrze ustawione i nie oślepiały kierowcy jadącego z przeciwka, a także oświetlały nam całą szerokość drogi. Istotne jest również żeby każdy kierowca zadbał o przejrzystość szyb. Zamarznięte i zaparowane szyby nigdy nie zwiększą naszego bezpieczeństwa. Warto pamiętać także o zimowym ogumieniu, które dostosowane jest do jazdy w zimowych warunkach.

Prawidłowe oświetlenie, ogumienie, szyby i inne elementy pojazdu, które mają ogromne znaczenie podczas jazdy nigdy w pełni nie zapewnią bezpieczeństwa, jeśli kierujący nie będzie jeździł rozsądnie i dostosowywał prędkości do warunków panujących na drodze. Zatem prosimy wszystkich kierowców o rozwagę podczas jazdy.