Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

14-latka zatrzymana za kradzież portfela

14 letnia dziewczynka w autobusie MZK okradła współpasażerkę. Pokrzywdzona wykazała się dobrą intuicją, razem z towarzyszącym chłopakiem zatrzymali sprawczynię i wezwali policję.

19 grudnia o godzinie 13:45 w autobusie MZK, pokrzywdzona zauważyła, że ma rozsunięty plecak a w nim brakuje portfela. W tym dniu autobusem podróżowało niewielu pasażerów. Pokrzywdzona zwróciła uwagę na stojącą za nią młodą dziewczynę, która zaczęła się nienaturalnie zachowywać. Pokrzywdzona i towarzyszący jej chłopak przypuszczając, ze osoba ta może mieć związek z kradzieżą zatrzymali ją na przystanku autobusowym i wezwali policję. Mundurowi przeszukując podręczną torbę nastolatki ujawnili skradziony portfel. Młoda złodziejka to 14 letnia mieszkanka Tomaszowa, znana tomaszowskiej policji. O dalszym losie dziewczynki zdecyduje sąd rodzinny.

W ferworze świątecznych zakupów zdarza się, że stajemy się nieostrożni i zapominamy o tym, że na naszą chwilową nieuwagę kieszonkowcy tylko czekają.  Amatorzy naszych portfeli nie wyróżniają się niczym szczególnym z tłumu. Często są to zadbane, dobrze ubrane osoby, które wykorzystują do popełnienia przestępstwa zatłoczone miejsca, np. komunikację miejską, centra handlowe, targowiska czy restauracje.  Kradzież portfela z dokumentami to nie tylko strata pieniędzy – z taką sytuacją związanych jest także wiele dodatkowych problemów - musimy pamiętać, o jak najszybszym unieważnieniu dokumentów czy o zablokowaniu kart płatniczych. Widząc w centrach handlowych, autobusach, podejrzanie zachowujące się osoby nie bójmy się alarmować policji tel 997.