Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymują amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Nieistotne, czy będzie kierować pojazdem mechanicznym, czy rowerem. Wykorzystywane podczas jednej z akcji hasło „Pijani kierowcy wiozą śmierć” nie jest pustym sloganem reklamowym. Należy pamiętać, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla innych korzystających z drogi. To możesz być Ty lub bliska Ci osoba. Nie lekceważ, reaguj. Nie wiesz co zrobić? – zadzwoń pod nr alarmowy 997, 112.

3 grudnia o godzinie 17:50 na ulicy Głównej policjanci zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, mężczyzna kierował astrą, miał w organizmie 1,3 promila. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany na ulicy Św. Antoniego o godzinie 22:40, jadącego fiatem sc całą szerokością jezdni zatrzymali policjanci, 29 – latek miał w organizmie 2 promile, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

4 grudnia o godzinie 9:45 w Konewce policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Lubochnia który kierował fiatem sc, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący został zbadany na zawartość alkoholu, alkotest wykazał u niego ponad 1 promil. Tego samego dnia  o godzinie 16:30 w Sangrodzu,został zatrzymany  64-letni kierujący audi, mieszkaniec gminy Ujazd miał 1,3 promila w organizmie. Pijanych kierujących teraz czeka sprawa w Sądzie.