Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyliśmy tydzień profilaktyczny „Wolni od uzależnień”

Tydzień profilaktyki został zorganizowany przez Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki oraz Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim, rozpoczął się od 10 listopada i trwał do 17 listopada. W tym czasie policjanci, nauczyciele oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemilogicznej organizowali działania propagujące życie bez uzależnień. Ogłoszony został również konkurs dla młodzieży na spoty antydopalaczowe.

Tydzień profilaktyki oficjalnie został rozpoczęty 10 Listopada w Ośrodku Kultury Tkacz. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman i Pani wiceprezydent Miasta Tomaszów Mazowieckim Zofia Szymańska wygłosili dla obecnych krótką tematyczną pogadankę ukierunkowaną na zmniejszenie powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych , następnie 450 tomaszowskich gimnazjalistów zostało zaproszonych na obejrzenie spektaklu profilaktycznego „Zamknięta Spirala”

.Spektakl , opisuje grupę młodych ludzi, których czeka ważny egzamin. Niespodziewanie w ich świat wkraczają narkotyki, które wciągają bohaterów w spiralę zdarzeń, z której ciężko powrócić do normalnego świata. Młodzież miała możliwość zobaczyć, że raz podjęta decyzja może mieć wpływ nie tylko na życie jednostki, ale także może oddziaływać na pozostałe osoby z jego otoczenia.

11-go listopada policjanci razem z pracownikami Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w punkcie konsulatcyjnym informacji turystycznej na Placu Kościuszki udzielali porad dotyczących pomocy osobom uzależnionym. Do dyspozycji zainteresowanych był też smokolajzer.

W dniach 14-16 listopada policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi, w wybranych szkołach na Radach Pedagogicznych oraz zebraniach rodzicielskich razem z pedagogami pełnili dyżury. Policjanci wyposażeni byli w edukacyjną walizkę narkotykową. Osoby zainteresowane mogły się zapoznać z wyposażeniem walizki edukacyjnej oraz posłuchać informacji na jakie symptomy u dzieci i młodzieży powinni zwracać szczególną uwagę

17 listopada na zakończenie tygodnia profilaktyki dzieci i młodzież mogła zobaczyć spektakl “Droga donikąd” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich-Tomaszowskiego Forum Trzeźwości, pod kierownictwem Janusza Dziubałtowskiego. Spektakl dający młodym widzom mocny przekaz wpływu narkotyków na człowieka.

Następnie w sposób bardzo syntetyczny p. asp. Joanna Besztak z Wydziału Prewencji, p. Iwona Serwa Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemilogicznej oraz ks. Grzegorz Chirk omówili skutki zażywania przez młodzież dopalaczy. W dalszej kolejności zostały wyemitowane spoty konkursowe o tematyce antydopalaczowej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana oraz p. Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia z Urzędu Miasta p. Wandę Rybak. W spocie radiowym dla szkól ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie II L.O, wyróżnienia otrzymali: uczniowie ZS nr 6 oraz uczniowie I L.O, w spotach dla szkól gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 4, wyróżnienie przypadło uczniom Gimnazjum nr 6. Razem z organizatorami nagrody wręczali fundatorzy przedstawiciel Kina Helios p. Katarzyna Wasilewska, Przedstawiciel Radia Fama p. Małgorzata Niewiadomska. Lokalne media: telewizja Amayzing oraz portal Nasz Tomaszowi i TiT aktywnie włączyli się w promocje konkursu za co bardzo dziękujemy. Do Akcji przyłączyła się również Komenda Głowna Policji przekazując upominki. Spoty można zobaczyć i odsłuchać wchodząc na stronę internetową KPP-Tomaszów Maz.w zakładce filmy – Prace Konkursowe Dopalaczom Nie.