Ślubowanie nowych policjantów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowych policjantów

3 nowych policjantów 14 listopada 2016r złożyło ślubowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Niebawem przejdą półroczne szkolenie, gdzie będą poznawać policyjne rzemiosło. Do służby trafią za nieco ponad pół roku.

W siedzibie tomaszowskiej komendy złożyli ślubowanie na sztandar Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. 3 funkcjonariuszy w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymona Hermana i Zastępcy Komendanta mł. insp. Wojciecha Tatra oraz , kadry kierowniczej tomaszowskiej policji,wypowiedziało słowa roty ślubowania.
Komendant przypomniał, że praca w Policji to zaszczyt, ale przede wszystkim służba na rzecz innych. Nie zawsze jest łatwa i często wymaga poświęcenia. Zaznaczył, że mimo długiej i trudnej drogi jaką przeszli nowi policjanci, tak naprawdę wyzwania dopiero przed nimi. Już niebawem posterunkowi wyjadą na półroczne szkolenie. Poznają przepisy prawa i techniki interwencji. Kolejnym ich etapem będzie wyjazd na kilkutygodniowe praktyki. Gdy wrócą, będą gotowi do służby w szeregach tomaszowskiej policji.