Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Profilaktyki- Konkurs dla szkół

Tydzień profilaktyki „Wolni od Uzależnień „ organizowany przez Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki i Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim 10-17 listopada 2016r.

10 Listopada rozpoczęcie spektaklem profilaktycznym „ Zamknięta Spirala”

11 listopada podczas Biegu Niepodległości, policjanci będą czekali w punkcie konsultacyjnym na rodziców, opiekunów, którym udzielą porad gdzie można uzyskać pomoc dot. uzależnień. Policjanci będą wyposażeni w tzw. walizkę edukacyjną.
Dzięki materiałom edukacyjnym z walizki policjanci pokażą nie tylko jak wyglądają narkotyki i dopalacze, ale także będą informować jak działają na organizm, jakie objawy występują po ich zażyciu, a nawet w jaki sposób najczęściej są zażywane. Na jakie przedmioty u swoich dzieci rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę. Razem z policjantami dyżurować będzie pracownik Stacji Sanitarno Epidemilogicznej, który będzie prowadzić konsultacje w zakresie profilaktyki antynikotynowej i antydopalaczowej, chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania smokolayzerem.

14-16 listopada w wybranych szkołach policjanci wraz z pedagogami będą dyżurować podczas popołudniowych wywiadówek szkolnych.

17 listopada zakończenie akcji. W Ośrodku Kultury Tkacz młodzież zobaczy spektakl „Droga donikąd” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds Ciężkich ( 9:00- Szkoły Ponadgimnazjalne”, 11:30 Szkoły Gimnazjalne).

Około godziny 11:00 nastąpi rozstrzygnięcie ogłoszonych w szkołach konkursów – wykonanie spotu antydopalaczowego dla gminazjalistów spot filmowy, dla szkól ponadgimnazjalnych spot radiowy o tej samej problematyce , (spoty można nadsyłać do 15 listopada, regulamin dostępny w UM I KPP)

Zwycięskie spoty będą emitowane w lokalnych mediach. Ponadto dla zwycięzcy spotu radiowego Radio Fama przekaże bilety wstępu na Famkę 2016r.


 

Pliki do pobrania

  • 15.58 KB
  • 26.51 KB
  • 14.73 KB
  • 20.08 KB