Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek drogowy w Spale. Policjanci apelują o ostrozność.

5 listopada o godzinie 14:35, w Spale na ulicy Piłsudskiego doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 28-letni mieszkaniec Tomaszowa, kierując mazdą, na prostym odcinku drogi, po wykonaniu manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i prawym bokiem uderzył w drzewo. Kierującego pojazdem nie udało się uratować, poniósł śmierć na miejscu, 34-letni pasażer tego pojazdu został hospitalizowany. Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.