"Za kółkiem po pijanemu" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Za kółkiem po pijanemu"

23 października o godzinie 12:00 na ulicy Granicznej doszło do kolizji drogowej, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem vectrą, wykonał nieprawidłowy manewr wymijania seata leona, na skutek czego doszło do zderzenia pojazdów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Sprawca kolizji był trzeźwy, natomiast pokrzywdzony 32-letni mieszkaniec Tomaszowa wydmuchał w alkotest 1,1 promila. Na kierującego oplem został nałożony mandat karny, natomiast kierujący seatem, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

21 października o godzinie 17:30, na skrzyżowaniu Ujezdzkiej i Warszawskiej, doszło do kolizji drogowej, jak wynika ze wstępnych ustaleń 27 – letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierując mitsubishi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z prawidłowo jadącym vw passatem, którym kierował 44-letni mieszkanie powiatu tomaszowskiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący mitsubishi jest pijany miał 1,5 promila. 27 latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

23 października o godzinie 19:20 na ulicy Hallera, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej vw transportera. Zbadali stan trzeźwości 46-letniego kierującego tym pojazdem, okazało się, ze jest on pijany miał 0,6 promila.

21 października o godzinie 10:20 na ulicy Wierzbowej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Kierujący 27-letni mieszkaniec Tomaszowa, wydmuchał w alkotest 1,2 promila.

21 października o godzinie 13:50, dyżurny policji otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Wodnej przemieszcza się opel, którego kierujący może być nietrzeźwy. Po kilku minutach policjanci zatrzymali 36-latka kierującego oplem, mężczyzna był kompletnie pijany miał ponad 2 promile w organizmie.

Pijani kierujący już stracili prawo jazdy, teraz czeka ich sprawa w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.