Policyjne działania "Prędkość" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Prędkość"

Tomaszowscyy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów prowadzili ponadpowiatowe działania, mające na celu reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Tego rodzaju wykroczenia nadal są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

14 października w godzinach 14.00 – 22.00, podczas akcji policjanci do pomiaru prędkości  wykorzystywali m.in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych,  gdzie dochodzi do wypadków drogowych. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości z jaką poruszali się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych  zadań Policji. Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych . W czasie trwania akcji policjanci skontrolowali 85 pojazdów. Ujawniając 83 przekroczenia prędkości. W dwóch przypadkach stróże prawa zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas trwania akcji zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących i jeden mężczyzna, który kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Tego typu działania będą prowadzone sukcesywnie na terenie całego województwa łódzkiego. 

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mogą grozić poważne konsekwencje włącznie z utratą prawa jazdy. Policjant może ukarać sprawcę wykroczenia grzywną w granicach:

•                     - 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty);

•                     - 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty);

•                     - 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów);

•                     - 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów);

•                     - 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł. (10 punktów).