Policyjna akcja "Truck-Bus" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "Truck-Bus"

W trosce o bezpieczeństwo na terenie powiatu tomaszowskiego mundurowi przeprowadzili działania pod nazwą „Truck-Bus”. W ramach akcji policjanci kontrolowali autobusy, ciężarówki oraz auta dostawcze wykorzystywane do zarobkowego przewozu osób i towarów poruszające się po drogach.

Mundurowi w szczególności sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze kontrolowali także prędkości samochodów, oraz czy wszystkie osoby nimi podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów w pojeździe. Łącznie 12 października w czasie trwających od godziny 6.00 do 22.00 działań mundurowi skontrolowali 58 pojazdów w tym 15 samochodów ciężarowych i 9 autobusów.

W 4 przypadkach mundurowi stwierdzili zły stan techniczny pojazdów Prowadzący akcję funkcjonariusze za popełnione wykroczenia ukarali mandatami 42 osoby Kontrole mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W przypadku kontroli autobusów i mikrobusów chodzi także o bezpieczeństwo osób korzystających z takich przewozów.