Wypadek drogowy w Teofilowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Teofilowie

4 października o godzinie 7:35 na drodze K 48 w Teofilowie doszło do wypadku drogowego, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca samochodem marki Opel Vectra 19 – letnia mieszkanka gminy Inowłódz nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia ze skodą, która kierował 33 – letni mieszkaniec Łodzi, następnie kierująca oplem wjechała do rowu. Pasażerka opla została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze.

Prędkość samochodu powinna być dopasowana do warunków na drodze, przy uwzględnieniu doświadczenia i umiejętności kierowcy.

Kierowca powinien zapewnić sobie dobrą widoczność,

Podczas jazdy samochodem pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu najmłodszych dzieci w specjalnych fotelikach bezpieczeństwa lub urządzeniach przytrzymujących. 

Kierując autem nie rozmawiajmy przez telefon w sposób wymagający trzymania aparatu czy mikrofonu w ręku.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, odpowiedzialność i cierpliwość za kierownicą. Natomiast pieszym i rowerzystom przypominamy jak ważne dla bezpieczeństwa jest stosowanie elementów odblaskowych.

 Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim będą prowadzić działania kontrolno-edukacyjno-prewencyjne. W ramach codziennej służby funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia.