Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Tomaszowa zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący mazdą miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

30 września o godzinie 17:00 , oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zatrzymaniu obywatelskim przy ulicy Zawadzkiej pijanego kierującego.

Według zebranych przez policję materiałów , wynikało, że osoby stojące w okolicy sklepu monopolowego widziały jak 56-letni mieszkaniec gminy Tomaszowi Mazowiecki pije alkohol, mężczyzna następnie próbował wsiadać do auta. Świadkowie przekonali mężczyznę, że spożywał alkohol i nie powinien jechać samochodem. Mężczyzna zamknął auto i odszedł od grupy osób. Po chwili powrócił, wsiadł do mazdy i próbował odjechać, zgłaszający widząc tą sytuację natychmiast wyjął z auta kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i wzywając na miejsce policję.

Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 56-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tomaszowska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Tomaszowa, którzy dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy,stwarzającemu zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki  temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.