Zmarła pasażerka wypadku z K48 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarła pasażerka wypadku z K48

Do tragicznego wypadku doszło na drodze K48 Spała–Tomaszów Mazowiecki, w którym na skutek odniesionych obrażeń zmarła 74-letnia pasażerka pojazdu.

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 28 września o godzinie 8:05 Ze wstępnych ustaleń wynika, że 82-letni mieszkaniec Tomaszowa kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe podróżowała 74-letni kobieta oraz 79 letni mężczyzna. Kierujący pojazdem i dwójka jego pasażerów zostali hospitalizowani. Kobieta pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarła. Obaj mężczyźni nadal pozostają w szpitalu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze.

Prędkość samochodu powinna być dopasowana do warunków na drodze, przy uwzględnieniu doświadczenia i umiejętności kierowcy.

Kierowca powinien zapewnić sobie dobrą widoczność,

Podczas jazdy samochodem pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa) i przewożeniu najmłodszych dzieci w specjalnych fotelikach bezpieczeństwa lub urządzeniach przytrzymujących. 

Kierując autem nie rozmawiajmy przez telefon w sposób wymagający trzymania aparatu czy mikrofonu w ręku.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, odpowiedzialność i cierpliwość za kierownicą. Natomiast pieszym i rowerzystom przypominamy jak ważne dla bezpieczeństwa jest stosowanie elementów odblaskowych.

 Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim będą prowadzić działania kontrolno-edukacyjno-prewencyjne. W ramach codziennej służby funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia.