Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant na sesji Rady Powiatu omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń

30 sierpnia na sesji Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł. insp. Szymon Herman przybliżył programy prewencyjne „Dzielnicowy Bliżej nas” oraz założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, udzielając szczegółowej instrukcji w jaki sposób korzystać z nowego narzędzia.

Za pomocą interaktywnej strony obywatele będą mogli przekazywać informacje o zagrożeniach, występujących w ich okolicy. Następnie policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, policja wprowadzi je wprost na mapy. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

W swoim wystąpieniu Komendant podkreślił, że:

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

We wrześniu 2016r. W tomaszowskim starostwie odbędzie się konferencja na której szczegółowo zostaną omówione programy „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowa Mapa Zagrożeń.