Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę! Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować!

Cieszymy się, że w Tomaszowie Mazowieckim jest coraz więcej osób, które posiadają wysoką świadomość, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie. Dzięki swojej zdecydowanej postawie uchronili innych uczestników ruchu drogowego w tym najmłodszych – dzieci przed poważnym niebezpieczeństwem. Być może uratowali zdrowie lub nawet życie ujętego nietrzeźwego kierującego.

23 lipca czerwca 2016r. około godziny 10:30, 27-letni mieszkaniec Tomaszowa jechał ze swoją znajomą ulicą Milenijną. Zwrócili uwagę na jadącą przed nimi toyotę, której kierujący jechał całą szerokością jezdni, często zjeżdżając na krawężnik. Widząc wyczyny drogowego pirata natychmiast zadzwonił na policję informując o tym oficera dyżurnego tomaszowskiej policji. Na skrzyżowaniu Dzieci Polskich z ulicą Kwiatową, zgłaszający dobiegł do kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę wyjmując ze stacyjki kluczyki  Po chwili na miejsce podjechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego toyotą. Po zbadaniu stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca Tomaszowa, okazało się, że miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierującego doszło 24 lipca 2016r o godzinie 16:20 na ulicy Modrzewskiego. Kierujący audi wjechał w znak drogowy. Mieszkaniec Tomaszowa, widząc to zdarzenie podbiegł, bo chciał udzielić pomocy, wyczuł od kierującego alkohol, natychmiast zadzwonił po policję, uniemożliwiając kierującemu oddalenie się od pojazdu. Po chwili na miejsce dojechał policyjny patrol, który zbadał 31-letniego mieszkańca piotrkowa na zawartość alkoholu. Mężczyźnie alkotest wykazał 2,5 promila.

22 lipca o godzinie 17:20, dyżurny policji otrzymał informację, że ulicą Jana Pawła, jedzie prawdopodobnie pijany kierujący. Policjanci, na ulicy Smugowej zauważyli jadące, bez wymaganego oświetlenia i całą szerokością jezdni volvo. Zatrzymali pojazd. Z auta wytoczył się mężczyzna, który został zbadany na zawartość alkoholu, 36-letni mieszkaniec Tomaszowa „wydmuchał”: na alkoteście 3,2 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu. Został przewieziony do Komendy Policji. 

22 lipca o godzinie 19:05 na drodze Brzustów – Dąbrowa doszło do zdarzenia drogowego w którym pokrzywdzony został rowerzysta. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń kierujący audi 24-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego wykonując manewr wymijania jadącego prawidłowo rowerzysty, doprowadził do potrącenia 29 letniego mieszkańca Tomaszowa. Kierującemu jednośladem został udzielona pomoc medyczna. Uczestnicy zdarzenia zostali zbadani na zawartość alkoholu, Kierujący rowerem był trzeźwy, natomiast kierującemu audi alkotest wykazał 1,5 promila. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego będąc w stanie nietrzeźwości.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet do 10 lat jak i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych. 

23 lipca o godzinie 15:10, na Wąwale, na drodze W713 w okolicach miejscowości Sługocice, doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący bmw- 26 – letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, podczas manewru wyprzedzania potrącił prawidłowo jadącego 61 – letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.