Policja wodna w akcji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policja wodna w akcji

Tomaszowscy „wodniacy” uratowali dryfującego na desce windsurfingowej mężczyznę, który nie zdążył dopłynąć przed burzą do brzegu, to nie była jedyna pomoc tego dnia udzielona przez Tomaszowskich policjantów pełniących służbę na wodzie, chwilę wcześniej pomagali pływającym łódką, których na wodzie zastała burza. Dzięki szybkiej i odważnej reakcji funkcjonariuszy, czuwających nad bezpieczeństwem, nie doszło do tragedii.

6 lipca 2016r. około godziny 14::00 rozpętała się burza. Był porywisty wiatr, który wywoływał wysokie fale. Silnie padający deszcz spowodował, że widoczność spadła do kilku metrów, warunki atmosferyczne stały się zagrożeniem dla osób przebywających w wodzie. Na szczęście nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci.

W trakcie obserwacji Zalewu „wodniacy” zauważyli łódź, która próbowała dobić do brzegu, funkcjonariusze pomogli żeglującym bezpiecznie dopłynąć. W tym samym czasie otrzymali informację od dyżurnego policji, że w Karolinowie, na desce windsurfingowej dryfuje mężczyzna. Policjanci udali się z pomocą. Zauważyli mężczyznę trzymającego się deski , pomogli mu wyjść na brzeg. 18 – letni mieszkaniec Łodzi, miał na sobie kamizelkę asekuracyjną, nie żądał pomocy medycznej. Został pouczony o zasadach bezpieczeństwa na wodzie z użyciem środków pływających. Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami można byłoby uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.