Informacje

"EDWARD" - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

W najbliższy czwartek 26.09.2019 r., we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie kolejna edycja akcji pod nazwą "EDWARD" (Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych). W działania zaangażowany będzie również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Akcja koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL, popierana jest jednocześnie przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

"Edward" to całodobowe działania policyjne prowadzone przez Policję ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz innych podmiotów, które działają na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Większa liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego na drogach powiatu tomaszowskiego, stanowcze reakcje na przekroczenia dopuszczalnej prędkości w miejscach zagrożonych oraz na inne wykroczenia często mające wpływ na powstawanie zdarzeń drogowych to tylko nieliczne z głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy. Pod adresem internetowym www.projectedward.eu/pl/ dostępna jest strona internetowa TISPOL, na której można znaleźć szczegóły dotyczące prowadzonych działań, a także możliwość wsparcia inicjatywy oraz podpisania się pod deklaracją bezpiecznego poruszania się po drogach.