Pijani za kólkiem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani za kólkiem

18 czerwca o godzinie 15:40, na ulicy Wodnej policjanci zatrzymali 44 letniego kierującego renault twingo, mężczyźnie alkotest wykazał 3 promile. Do zatrzymania doszło dzięki czujnemu mieszkańcowi Tomaszowa, który jadąc za poruszającym się całą szerokością jezdni pojazdem powiadomił dyżurnego o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego.

Kierowca widząc jadący za sobą pojazd skręcił w ulicę Wodną, zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo, w tym czasie na miejsce dojechali już policjanci którzy zatrzymali 44-letniego mieszkańca Tomaszowa. Kierowca „dmuchnął” w alkotest 3 promile, ponadto jak się okazało miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Noc spędził w policyjnym areszcie.

18 czerwca o godzinie 17:45, na ulicy Orzeszkowej, policjanci zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który kierował vw passatem, mężczyźnie alkotest wykazał 1,2 promile. Jak się okazało uprawnienia do kierowania pojazdami stracił 3 tygodnie wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

19 czerwca o godzinie 7:25, na ulicy Cegielnianej policjanci zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego toyotą, mężczyzna „wydmuchał” w alkotest 1,6 promila. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w Luboczy, 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, miał w organizmie 0,9 promila. Tego samego dnia o godzinie 19:10, na Granicznej został zatrzymany 39-letni kierujący fordem, mężczyźnie alkotest wykazał 0,8 promila.  Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Wraz z sądowym wyrokiem traci się także prawo jazdy.