Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali pijanych kierujących, wykazując postawę godną naśladowania

12 czerwca 2016 roku na terenie powiatu tomaszowskiego wyeliminowani z ruchu zostali trzej nietrzeźwi kierujący - potencjalni zabójcy na drodze. Stało się tak dzięki szybkiej reakcji świadków ich niebezpiecznych zachować za kierownicą. W dwóch przypadkach stało się tak dzięki czujności policjantów po służbie, w jednym mieszkańca Tomaszowa.

Policjant, na urlopie podróżując  S8 zauważył zdarzenie drogowe. Zatrzymał się  chcąc pomóc rannym, a okazało się, że ujął  pijanego kierowcę.

12 czerwca 2016 roku o godzinie 23.15, dyżurny policji otrzymał informację, iż na S8 w Czerniewicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem toyoty. Policjanci, którzy dojechali na miejsce zauważyli stojącą na lewym pasie z widocznymi pokolizyjnymi uszkodzeniami toyotę, natomiast na pasie zieleni, znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden się szarpał a drugi go przytrzymywał. Okazało się, że jadący w kierunku Katowic trasą S8,  policjant  z OPP Katowice zauważył, że jadąca w kierunku Warszawy toyota uderzyła w bariery energochłonne i zatrzymała się tyłem w kierunku jazdy. Policjant zareagował błyskawicznie, zatrzymał się i po prawidłowym oznakowaniu swojego pojazdu, podszedł do toyoty  celem udzielenia pomocy rannym. Kiedy otworzył drzwi auta wyczuł woń alkoholu. Pijany kierowca próbował uciekać. Policjant  przetransportował go na pas zieleni, gdzie założył mu chwyty obezwładniające i poczekał do przyjazdu  patrolu policji. Kierujący toyotą 19 letni mieszkaniec Czerniewic wydmuchał w alkotest 1,8 promila.

 Mieszkaniec Tomaszowa zatrzymał kierującego na podwójnym gazie. Pijany kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

  12 czerwca 2016r. około godziny 10:00 mieszkaniec Tomaszowa jechał swoim samochodem ulicą Głowackiego. Przed nim w podejrzany sposób jechało audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Tomaszowianin  początkowo myślał, że kierujący audi szuka miejsca parkingowego. Jednak kiedy  pojazd wjechał „ pod prąd” w ulicę Bohaterów 14 tej Brygady, tomaszowianin uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policję. Po chwili na miejsce podjechali mundurowi którzy zatrzymali 39 letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego ( przebywa Tomaszów Maz). Mężczyźnie alkotest  wykazał 3 promile. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz nie miał ważnego oc pojazdu, którym kierował. Pijany kierowca po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

12 czerwca 2016 roku około godziny  20.35 w miejscowości Pogorzałe Ługi, policjant z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, uniemożliwił kierowanie samochodem pijanemu kierowcy.

Jak wynika z ustaleń policjant razem ze swoimi znajomymi spotkali się przed jedną z posesji. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na jadące z dużą prędkości audi, które skręciło w stronę lasu. Widząc dziwne zachowanie podróżujących audi, policjant razem ze znajomymi podbiegli do zatrzymującego się pojazdu.  Kierowca audi próbował uciekać. Świadkowie tego zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policję. Kierującym okazał się 25 letni mieszkaniec gminy Rokiciny. Mężczyźnie alkotest wykazał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi arado 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet do 10 lat jak oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

Pijana kobieta kierując fiatem seicento wjechała w zaparkowanego seata.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca o godzinie 15:30, na parkingu samochodowym przy ulicy Św. Antoniego. 36 letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, próbując wyjechać z parkingu najechała na zaparkowanego seata.Mieszkanka Tomaszowa obserwując nieudolną jazdę kobiety, zaczęła przypuszczać, że kierująca może być pod wpływem alkoholu. Powiadomiła policję a sama uniemożliwiła jej dalszą jazdę. Policjanci zbadali 36- latkę na zawartość alkoholu „wydmuchała” w alkotest ponad 2 promile.  Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • alkotest