Zryw wolnych serc - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zryw wolnych serc

1 czerwca w samo południe na Placu Kościuszki Uczniowie tomaszowskich szkół policjanci oraz przedstawiciele władz miasta spotkali się by wykonać wspólny gest - gest zrywu wolnych serc. Przez minutę wybijali symbolicznie rytm serca, promując w ten sposób wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Promowanie mody na życie wolne od uzależnień to główne przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, adresowanej do wszystkich inicjatywy realizowanej przez Komendę Główną Policji w ramach programu "Profilaktyka a Ty".

- Jednym z elementów akcji i symbolem wolności jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund, jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji. Ten gest nazywany został zrywem wolnych serc - serc wolnych od przemocy i uzależnień, serc wrażliwych na drugiego człowieka, serc zdrowych i odpowiedzialnych, serc ceniących własną wolność. Tegoroczna akcja wpisana została w Międzynarodowy Dzień Dziecka .

"Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo. Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy w czerwcowe południe, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie".

W akcję włączyli się tomaszowscy policjanci, na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego mł. insp. Wojciechem Tatarem, przedstawiciele władz miasta na czele z Panią V-ce Prezydent Zofią Szymańską, uczniowie tomaszowskich szkół i przedszkoli którzy przygotowali plakaty i transparenty z hasłami propagującymi życie wolne od używek i przemocy.