Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Babci i Dziadka z policyjną akcją.

19 stycznia o godzinie 10:00 z okazji Dnia Babci i Dziadka zostały zorganizowane przez tomaszowskich policjantów uroczystości. Ponad 170 seniorów oprócz prelekcji o bezpieczeństwie otrzymało laurki wykonane przez miejscowe przedszkolaki. Tego samego dnia Komendant insp. Szymon Herman z życzeniami odwiedził najbardziej samotnych seniorów w Domach Pomocy Społecznej. Uśmiech i łzy wzruszenia malowały się na ustach samotnych i schorowanych.

Tomaszowscy policjanci wspólnie z Urzędem Miasta zorganizowali dla tomaszowskich seniorów niespodziankę. Seniorzy, zostali zaproszeni 19 stycznia o godzinie 10:00 do sali obrad Urzędu Miasta. Licznie przybyłych przywiał Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman oraz Prezydent Miasta Tomaszów Maz. p. Marcin Witko. Pomysłodawcą tego spotkania a jednocześnie prowadzącą była st. sierż. Marta Mysur. Prelegentami byli tomaszowscy policjanci Naczelnik WRD podinsp. Rafał Goszczyński i Naczelnik WPGiK podinsp. Arkadiusz Knap, którzy omówili bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz oszustwa dokonywane na osobach starszych. Praktyczne szkolenie dotyczące obrony przed napastnikiem zademonstrowała instruktorka taktyk i technik policyjnych st. sierż. Marta Mysur. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 uświetniły występami ten wyjątkowy dzień. Pierwszaki opowiadały o odblaskach a dzieci z klasy IV przestrzegały przed oszustami. Tomaszowscy Seniorzy również zaprezentowali się teatralnie. Zaprzyjaźniona już grupa seniorów z Miejskiego Centrum Kultury przygotowana przez Pan Przemysława Sowę zaprezentowała swoim rówieśnikom spektakl „Oszustwo na wnuczka”: Po uroczystościach Komendant i Prezydent Miasta złożyli seniorom życzenia a dzieciaki wręczyły babciom i dziadkom laurki, które na tę uroczystość przygotowały dzieci z Tomaszowskich Przedszkoli.

Po zakończonych uroczystościach, Komendant insp. Szymon Herman odwiedził seniorów w Tomaszowskim Domu Pomocy Społecznej. Samotnym i schorowanym Komendant złożył życzenia, przypominając, że są bardzo ważnymi osobami, seniorzy otrzymali laurki sporządzone przez przedszkolaków. Seniorzy nie kryli łez wzruszenia w podziękowaniu za wizytę.