Bezpiecznie w Szkołach i Przedszkolach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie w Szkołach i Przedszkolach

Przez cały tydzień, Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, odwiedzali dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół na terenie naszego miasta i powiatu przeprowadzając dla nich spotkania i pogadanki na temat bezpieczeństwa.

W tym tygodniu Policjanci z Zespołu ds Nieletnich i Patologii oraz Przewodnicy Psów Służbowych przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznej zabawy, a także zasady podczas kontaktów z osobami obcymi. Dodatkowo Przewodnicy opowiedzieli o swojej współpracy z czworonogami, a także przypomnieli zasady w kontaktach z obcymi i niebezpiecznymi zwierzętami.

Podczas spotkań z młodzieżą nasi Policjanci rozmawiali z nimi na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, a także konsekwencji nieprzemyślanych działań na portalach społecznościowych. Wskazali również zagrożenia i skutki płynące z zażywania substancji niedozowlonych.

Ich spotkania poparte były edukacyjnymi spotami profilaktycznymi, które młodzież z zaangażowaniem obejrzała. Słuchacze chętnie zadawali pytania, a także angażowali się w dyskusję na temat zagrożeń z ich otoczenia.