Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę który wjechał w budkę na Placu Kościuszki

Młody mężczyzna przed 2.00 w nocy 10 grudnia 2017 roku wjechał w budynek na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery miejskiego monitoringu. Niestety nie był widoczny numer rejestracyjny pojazdu sprawcy. W ustalenia aktywnie włączył się Urząd Miasta przekazując nagranie ze zdarzenia do mediów społecznościowych. Mieszkańcy Tomaszowa, chętnie udostępniali ten komunikat.

Policjanci rozpoczęli ustalanie świadków, odczytywali dostępne nagrania, szukali na parkingach srebrnego auta z uszkodzonym przodem. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci zlokalizowali  samochód marki kia z uszkodzeniami odpowiadającymi kolizji z Placu Kościuszki. Zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu. Funkcjonariusze dotarli do właściciela samochodu, który wskazał kto użytkował jego pojazd w godzinach wieczornych Wieczorem 19-latek sprawca został przesłuchany.

10 grudnia o godzinie 1:57, dyżurny policji otrzymał informację, iż na Placu Kościuszki kierujący samochodem osobowym koloru srebrnego, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w budynek Informacji Publicznej. Kierowca wycofał pojazd i odjechał. Zdarzenie zostało nagrane na miejski monitoring, niestety, nie można było odczytać numerów rejestracyjnych. Policjanci rozpoczęli ustalanie świadków, szukali na parkingach srebrnego auta z uszkodzonym przodem. Do ustalenia danych pirata drogowego bardzo aktywnie włączył się Urząd Miasta przekazując mediom fragment nagrania z miejskich kamer. Pomimo późnych godzin w Tomaszowie zrobiło się o zdarzeniu bardzo głośno. Aktywnie włączali się mieszkańcy Tomaszowa, którzy dzwonili z informacjami do dyżurnego. Najpierw na ogrodzonym parkingu został zlokalizowany kia, z uszkodzeniami odpowiadającymi kolizji z Placu Kościuszki. Następnie policjanci dotarli do właściciela samochodu, który wskazał kto użytkował w godzinach wieczornych jego pojazd. 19 latek zgłosił się do Komendy Policji, około godziny 18:00 sprawca został przesłuchany. W tej sprawie prowadzone jest policyjne postępowanie.