Debata "Dopalacze życia wypalacze" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Debata "Dopalacze życia wypalacze"

W czwartek, 26 października 2017 roku, w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa i profilaktyki "Dopalacze, życia wypalacze"

Organizatorem debaty był Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Udział w organizacji miło tez tomaszowskie Starostwo. W spotkaniu uczestniczyła p. Zofia Szymańska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, insp. Szymon Herman - Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim, p. Barbara Robak – Członek Zarządu, zaprzyjaźnione służby mundurowe, wójtów z powiatu tomaszowskiego reprezentował p. Bogdan Kącki Wójt gminy Inowłódz, licznie obecni byli dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy wszystkich szkól z terenu powiatu tomaszowskiego oraz przedstawiciele instytucji z którymi na co dzień współpracują tomaszowscy policjanci.

Jako pierwszy wystąpił Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który przybliżył tematykę spotkania, omówił funkcjonowanie III Filarów Bezpieczeństwa- Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, Aplikację Moja Komenda, i program Dzielnicowy Bliżej Nas. Kolejnym prelegentem był dr. Maciej Dowgiel który przedstawił temat „ Jak kultura zachęca młodych ludzi do zażywania dopalaczy”, kolejny prelegent prof. Mariusz Jędrzejko omówi „Nowe narkotyki substancji psychoaktywnych - zjawisko tendencji rozwojowej, zagrożenia dla zakazu delegacji dla profilaktyki”, ostatnim prelegentem był prof. Adam Jaworski, który omówił temat "Uzależnienia - zagrożeniem zdrowia człowieka i zdrowia publicznego”. Oprócz teorii były wyświetlane tematyczne spoty. Zainteresowani mogli porozmawiać z obecnymi na sali dzielnicowymi, było wyodrębnione stanowisko w którym policjanci pokazywali w jaki sposób uruchomić policyjne aplikacje, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń. Gościem na debacie był również przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi asp. Grzegorz Mikołajczyk który prezentował walizkę edukacyjną, pedagodzy korzystali z policyjnych stanowisk edukacyjnych.

Akcja antydopalaczowa nie kończy się na jednym spotkaniu. Organizatorzy zapowiedzieli kolejne m.in warsztaty szkoleniowe, które odbędzie się 17 listopada, natomiast finał Akcji w tym rozstrzygnięcie profilaktycznych spotów i haseł będzie 8 grudnia w Tomaszowskim Kinie Helios. gdzie jedną z nagród będzie projekcja filmu pt. Najlepszy