Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza

72- letni mężczyzna o godzinie 6.00 wyszedł do lasu na grzyby. Jego wielogodzinna nieobecność zaniepokoiła żonę. O godzinie 20:30 kobieta zaalarmowała policję. Do akcji poszukiwawczej skierowano 27 policjantów. Pomagali funkcjonariusze straży pożarnej i ochotnicy strażacy. Mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym pomiędzy Smardzewicami a Twardą.

26 września 2017r, zaraz po przyjętym zgłoszeniu o zaginięciu 72- letniego grzybiarza, dyżurny tomaszowskiej komendy policji zorganizował akcję poszukiwawczą . Do działań skierowano kilkunastu policjantów z psem tropiącym. Jak zawsze akcję wspierali funkcjonariusze straży pożarnej i strażacy ochotnicy. Przeczesywali tereny leśne wzdłuż i wszerz. O godzinie 0:45 w kompleksie leśnym pomiędzy Smardzewicami a Twardą odnaleziono zaginionego. Mężczyzna cały i zdrowy powrócił do domu.


Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas spacerów po lesie. Nie zapominajmy o naładowanym telefonie komórkowym. Ułatwi on kontakt z policją lub najbliższą rodziną w sytuacji zagubienia. Warto jest także założyć na swoja odzież kamizelkę odblaskową. Nocą w lesie zapewne ułatwi służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego. Pamiętajmy aby w lasach, których nie znamy poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych.