Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Pasy" zbiega się w czasie z działaniami „Sierpniowego Weekendu 2017”.

Podczas wzmożonych kontroli drogowych, policjanci będą zwracać uwagę na przypadki jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. – Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku. Jak wynika z przeprowadzonych badań ważący 76 kg człowiek podczas hamowania zmienia się w 2,5 tony. Z taką siłą uderza w siedzącą na przednim siedzeniu osobę podczas zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h, gdy nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Od stycznia do sierpnia 2017r. Tomaszowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas rutynowych kontroli odnotowali 757 wykroczenia dotyczące niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących lub przewożenia dzieci niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Według ustaleń w Niemczech pasy na tylnych siedzeniach zapina 98 proc. osób podróżujących natomiast w Polsce niewiele ponad 70

Policja przypomina, że kierowca i pasażerowie pojazdu którzy nie zapinają pasów popełniają wykroczenie oraz narażają życie i zdrowie swoje i innych.