Bezpieczne Przedszkolaki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Przedszkolaki

23 maja 2017 w Przedszkolu nr 7 przy ul. Jałowcowej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”. Nad merytorycznym przebiegiem prawidłowości konkursu od strony policyjnej czuwali także funkcjonariusze naszej Komendy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy część teoretyczną i praktyczną. Podczas zadań z teorii dzieci odpowiadały na pytania o bezpieczeństwie w domu, na podwórku, na ulicy, wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych, a także układały puzzle. Kolejnym etapem były zadania sprawnościowe na rowerach, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego mieszczącego się na placu przedszkola. Przedszkolaki bez trudu pokonali trasę zgodnie z ustawionymi znakami drogowymi oraz sprawnie jeździli slalomem pomiędzy pachołkami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz prezenty-niespodzianki.

W składzie jury byli Pani Halina Szczucińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Pan Arkadiusz Banaszkiewicz – lekarz ratownictwa medycznego, oraz sierż. sztab. Radosław Bernacki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.