POLICJANCI NA TARGACH PRACY - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI NA TARGACH PRACY

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali tomaszowscy funkcjonariusze podczas targów pracy, które odbyły się 7 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Mundurowi opowiadali zainteresowanym o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Celem targów, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także tomaszowskich policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla zainteresowanych.

Uczestnicy targów pracy mogli dowiedzieć się między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Policjanci wyświetlili także film instruktażowy pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej.

Targi były skierowane do uczniów klas III szkół gimnazjalnych z terenu Tomaszowa Mazowieckiego oraz powiatu tomaszowskiego, ich rodziców oraz uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych, jak również osób bezrobotnych.