Wzmożone działania policyjne - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania policyjne

67 funkcjonariuszy w tym policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, SOK – u, Strażników Miejskich uczestniczyło w działaniach prewencyjnych prowadzonych na terenie powiatu tomaszowskiego.

27 stycznia 2017 roku wzmożone patrole wyjechały na drogi, ruszyły do kontroli targowiska miejskiego, kontrolowały miejsca pobytu cudzoziemców i osób poszukiwanych. Funkcjonariusze Straży Granicznej, SOK-u, Strażnicy Miejscy, policjanci z Piotrkowa, powiatu łódzkiego wschodniego i oddziałów prewencji z Łodzi wsparli Tomaszowskich mundurowych. W działaniach prowadzonych w godzinach 13.00-21.00 funkcjonariusze wylegitymowali 126 osób, 463 osoby sprawdzili na zawartość alkoholu,skontrolowali 98 pojazdów. Sprawdzili miejsca pobytu cudzoziemców- zatrzymując - 37 letniego obywatela Bangladeszu z uwagi na brak prawa legalnego pobytu na terytorium RP. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nałożyli 64 mandaty – głównie za przekraczanie prędkości, zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Tak szeroko zakrojone działania prowadzone na naszym terenie to część dużej akcji wojewódzkiej obejmującej w różnym czasie różne powiaty.