Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas baner - do twój dzielnicowy
mapazagrozen
Bezpieczna Prędkość

Najczęściej czytane

 1. W czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

  Policjant tomaszowskiej drogówki zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież z terenu szpitala damskiej torebki wraz z z dokumentami, karatami bankomatowymi i pieniędzmi o łącznej wartości 840 złotych. Ponadto zatrzymany 38-latek, kradzieży dokonał w warunkach tzw. recydywy i posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 2. Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 3. Zaginął Łukasz Biskupiak z Tomaszowa Mazowieckiego

  Policjanci Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy policji, poszukują zaginionego ŁUKASZ BISKUPIAK lat 32 zamieszkałego z Tomaszowie Mazowieckim

 4. DZIELNICOWY-POLICJANT PIERWSZEGO KONTAKTU

  Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. W Tomaszowie Mazowieckim pracuje 10 dzielnicowych, natomiast łącznie z gminami służbę tą pełni 27 policjantów.

 5. Bezpieczne ferie 2019

  W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci prowadzić będą wiele działań pod wspólnym hasłem „Bezpieczne ferie”. Mają one na celu w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów w okresie trwania ferii. Policjanci będą kontrolować autobusy przewożące dzieci i młodzież. Nie tylko te przejeżdżające przez nasze województwo, ale także autobusy rozpoczynające jazdę w Łódzkim . Działania skoordynowane będą m.in. z Inspekcją Transportu Drogowego. Punkt kontroli wyznaczyła również tomaszowska drogówka.

 6. Rok 2018 w ruchu drogowym - podsumowanie

  rzez województwo łódzkie przebiegają główne drogi naszego kraju. Położenie regionu w centrum Polski sprzyja dużemu natężeniu ruchu pojazdów i przekłada się na dużą liczbę zdarzeń drogowych. Z danych statystycznych wynika, że w 2018 roku doszło do 3753 wypadków, to o 37 mniej niż rok wcześniej. Rannych zostało 4597 osób, to o 157 mniej niż w roku 2017. Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na podobnym poziomie: 226 i 219 rok wcześniej. Oznacza to, że choć wypadków było mniej, to były one tragiczniejsze w skutkach. Pamiętajmy, że ofiary śmiertelne to nie tylko statystyki, lecz realne tragedie całych rodzin. W roku 2018 funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 5743 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich stanowił ogromne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci samego pionu RD wykonali 535081 badań stanu trzeźwości kierujących.

 7. Bezpieczne ferie z dzielnicowym

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas" przeprowadzili z uczniami szkoły podstawowej w Lipiu, zajęcia prelekcyjne z zakresu bezpiecznego wypoczynku w okresie zimowym. Zajęcia te doskonale wpisały się w założenia programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz akcji ,,Bezpieczne ferie"

 8. #StopPrzemocy

  Policjanci w całym kraju zatrzymali już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe. Dziękujemy wszystkim obywatelom i mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały Policji informacje o bezprawnych wpisach czy komentarzach. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 9. Trwają ferie 2019

  Policja prowadzi działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Najbliższy weekend będzie szczególny, bowiem do Zakopanego przyjadą turyści, aby kibicować zawodnikom uczestniczącym w rozgrywających się na Wielkiej Krokwi zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

 10. Przestępcze trio wpadło na ,, gorącym uczynku”

  Kolejny raz policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego tomaszowskiej komendy, wykazali się szybkim czasem reakcji na zgłoszenie oraz determinacją i opanowaniem w działaniu. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali ,,na gorącym” uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. Łupem sprawców padło mienie o wartości ponad 600 złotych. Przestępcze trio za swój czyn stanie przed sadem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

promocja zawodu policjanta WOŚP służba w Policji policyjna służba życzenia wypadek drogowy dzielnicowy bliżej nas oszusci porady Śmiertelny wypadek nowi funkcjonariusze porozumienie poszukiwany paser nietrzeźwy kierujący rozbój agregat poszukiwana dopalacze włamanie kradzież roweru przywłaszczenie kradzież fajerwerki dzielnicowi z Czerniewic kradzież z włamaniem bezpieczeństwo ruchu drogowego Komisariat Policji w Czerniewicach REKRUTACJA DO SŁUŻBY W POLICJI pomoc bezpieczne ferie rekrutacja wypadek narkotyki bezpieczeństwo odnaleziono torbę rabuś ruch drogowy alkohol uzależnienie dobór do słuzby w policji debata zatrzymany sprawca kradzieży tomaszowscy kryminalni Zostań jednym z nas dzielnicowy nowi policjanci przyjęcia do służby w policji zaginiona bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Linki