Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

dzielnicowy2
mapazagrozen
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Wpadł z kontrabandą

  17 października policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim ustalili, że w jednym z domów w gminie Ujazd "kwitnie" nielegalna produkcja papierosów. Mundurowi złożyli niespodziewaną wizytę 66-latkowi, który na terenie swojej posesji wytwarzał nielegalnie papierosy. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę do foliowania, opakowania zbiorcze i wkłady opakowań papierosów. Zabezpieczyli 4760 sztuk papierosów bez znaków skarbowych, 5 litrów „lewego alkoholu' i 1 kg tytoniu. Oszacowano, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła ponad 5 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

 2. DWIE OFIARY ŚMIERTELNE WYPADKU W TOMASZOWSKIM

  11 października 2017 roku około godziny 7.00 na drodze K-48 w powiecie tomaszowskim w okolicach miejscowości Teofilów doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Jak wynika z wstępnych ustaleń 26-letnia kierująca fiatem punto straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas gdzie doprowadziła do zderzenia ze skodą kierowaną przez 68-latka, który wiózł dwie pasażerki. Dodatkowo doszło do zderzenia z samochodem kia kierowanym przez 54-latka, który jechał najprawdopodobniej za skodą.

 3. Wyładował agresję na samochodzie- został zatrzymany

  Tomaszowscy policjanci zatrzymali 52 latka, który zaczepiał klientów marketu. Mężczyzna kiedy zauważył że jest wzywana policja, zdenerwował się i agresję wyładował na zaparkowanym punto, został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2 promile. Już usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. TOMASZOWSKA POLICJANTKA MISTRZYNIĄ ŚWIATA

  W dniach 9-16 października 2017r. w stolicy Irlandii w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata w Teakwon-do. W rywalizacji wzięło udział ponad 2 tysiące zawodników z 59 państw. W reprezentacji Polski znalazła się st. sierż. Marta Mysur policjantka z tomaszowskiej komendy. Otrzymaliśmy informację, że została Mistrzynią Świata w drużynowych technikach specjalnych. Dzięki temu seniorska drużyna Polek okazała się najlepszą drużyną Mistrzostw. Warto przypomnieć, że policjantka ta w tym roku została Mistrzynią Europy. Naszej koleżance gratulujemy występu na najbardziej prestiżowej imprezie na świecie.

 5. 20 października policjanci zakręcili bezpieczeństwem.

  20 października policjanci Tomaszowskiej Komendy Policji przeprowadzili z dziećmi działania profilaktyczno - edukacyjne. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, na terenie miasteczka ruchu drogowego w Przedszkolu przy ulicy Jałowcowej przeprowadzili praktyczny egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 50 młodych rowerzystów. Kolejne działania profilaktyczne odbyły się w Przedszkolach nr 3 i w Ujeździe. Tematem przewodnim było przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze i odpowiedzialne zachowanie się. Przy tej okazji policjanci omówili, zasady ruchu drogowego, przypomnieli jakie zagrożenia dzieci mogą napotkać w domu, na podwórku oraz jak powinny zachować się w kontakcie z nieznajomym.

 6. Kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

  16 października 2017 roku około godziny 14:10, na ulicy Warszawskiej, policjanci z Czerniewic zauważyli, że kierujący vw golfem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Sprawca wykroczenia został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 27 – letni mieszkaniec Tomaszowa jest pijany. Miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Pamiętaj, pijany kierowca wiezie śmierć. Warto sobie uzmysłowić, że na drodze nie jesteśmy sami

 7. DZIAŁANIA KASKADOWE NA DROGACH POWIATU TOMASZOWSKIEGO

  Dzisiaj tj. 20 października 2017r od wczesnych godzin porannych tomaszowscy policjanci prowadzą działania "Prędkość". Po południu kierowcy mogą także napotkać na kaskadowe kontrole. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie lekceważenie przepisów prawa.

 8. „TWOJE BEZPIECZEŃSTWO – NASZA SPRAWA, PRACA W HOLANDII”

  Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii". Pod taki hasłem 12 października odbyły się warsztaty edukacyjno- informacyjne., których współorganizatorem było tomaszowskie starostwo. Ponad 700 uczniów z Tomaszowskich szkół, w gościnnych progach Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz zaproszeni goście wysłuchało wykładu holenderskiej policjantki p. Ireny de Ruig. Warsztaty rozpoczął Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman, który przywitał zaproszonych gości, przypomniał o działającej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczniowie obejrzeli również spot promujący pracę w Policji i na ten temat mogli porozmawiać z pracownicami kadr tutejszej Komendy Policji oraz z dzielnicowymi.

 9. Rower wrócił do prawowitego właściciela.

  Policjanci z Tomaszowa odzyskali rower o wartości 1000 złotych. Pokrzywdzony zostawił go przed sklepem,a kiedy przyszedł z zakupami pojazdu już nie było. Kryminalni ustalili sprawcę i odzyskali rower.

 10. Uczciwy mężczyzna przyniósł znalezione pieniądze

  13 października 2017r.do Komendy Policji zgłosił się 40 – letni mieszkaniec Tomaszowa, który w Galerii Tomaszów znalazł pieniądze. Uczciwy mężczyzna 12 października w godzinach wieczornych robiąc zakupy w galerii zauważył rozsypane pieniądze, w pobliżu nikogo nie było. Mężczyzna pozbierał gotówkę i przyniósł do Komendy Policji. Osobę która 12 października w Galerii Tomaszów utraciła znaczną kwotę pieniędzy, prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie asp. sztab. G. Kołodziejskim, tel 0 44 726 10 21 lub 997

Tagi

wypadek drogowy słuzby ponadnoramtywne zatrzymali pijanego kierującego włamanie odblaski dopalacze prewencja przywłaszczenie uzależnienie policjanci na wodzie policyjni emeryci powiatowy ŚDM dzielnicowi debata poszukiwany akcja drogówki złodziej mieszkaniowy turniej piłki nożnej jabłko czy cytryna motorowerzysta kradzież dożynki prezydenckie woda happening pogadanka narkotyki bezpieczna droga do szkoły ślubowanie policjantów święto policji uszkodzenie mienia nowi policjanci odnaleziona zaginiona zatrzymali pijanych kierujących śmierć w lesie pijany kierowca oszustwo kradzież pieniędzy pijany kierujący zderzenie trzech pojazdów dzielnicowy fałyszywy hydraulik bezpieczny senior bezpieczeństwo poszukiwana zaginiona kradzież torebki pedofil pijani rodzice alkohol

Linki