Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Informacje

Zobacz SPOT
dzielnicowy2
mapazagrozen
Bezpieczna Prędkość

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Sulejowskim

  Kilkudziesięciu policjantów i strażaków poszukiwało dwóch wędkarzy na Zalewie Sulejowskim. Niestety obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności ich śmierci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają tomaszowscy policjanci.

 2. OKM 1940 czyli niecodzienna lekcja historii o Policji Państwowej II RP

  ,,Służyli ku Chwale Ojczyzny, polegli od strzału w tył głowy” to słowa wypowiedziane przez Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Jarosława Olbrychowskiegio podczas wyjątkowej lekcji historii wspominającej funkcjonariuszy Policji Państwowej jaka odbyła się 8 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnikami niecodziennego spotkania byli w głównej mierze uczniowie klas gimnazjalnych przy szkołach podstawowych wraz z nauczycielami, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby zainteresowane historią tomaszowskiej Policji Państwowej. Wśród wyróżnionych przez S.R.P. 1939 w Łodzi, Certyfikatem Ambasadora OKM 1940 za propagowanie etosu i historii Policji Państwowej był Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.

 3. Tragiczny wypadek na terenieTomaszowa Maz.

  Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 77-letniej pieszej, która mimo udzielonej pomocy lekarskiej na skutek odniesionych obrażeń poniosła śmierć. Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu o ostrożność.

 4. Rabuś i paser w rękach tomaszowskich policjantów

  Policjanci z tomaszowskiej komendy, zatrzymali 41-letniego sprawcę kradzieży agregatu prądotwórczego o wartości 3 tyś. złotych . W rękach stróżów prawa znalazł się też paser, który pomagał w transporcie i ukryciu skradzionego łupu. Obaj usłyszeli zarzuty za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjantów agregat wróci w ręce prawowitego właściciela.

 5. O bezpieczeństwie w Kościele

  W piątek tj 9 marca o godzinie 17:00, w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy gmina Czerniewice, dzielnicowy st sierż. Krystain Pancer oraz profilaktyk st. sierż. Marta Mysur, dla uczestniczących w rekolekcjach wygłosili krótką pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa seniorów i ich wnuczków. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się po drogach, zwrócili uwagę na zachowanie rozsądnej nieufności w stosunku do osób obcych oraz niebezpieczeństw związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Spotkanie odbyło się we współpracy z proboszczem miejscowej parafii ks. Jackiem Kijewskim.

 6. Kradł paliwo i wpadł

  Policjanci z komisariatu w Rokicinach po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży 600 litrów paliwa. 49-latek kradł paliwo spuszczając je ze zbiorników maszyn rolniczych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 7. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim z okazji święta policji przyznał podległym funkcjonariuszom nagrody pieniężne i pochwały w rozkazie. Łącznie 198 policjantów i 37 pracowników policji otrzymało nagrody.

  Na przypomnienie zasługuje fakt, iż tomaszowscy policjanci zostali również wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów święta policji. Awans w stopniu otrzymało 65 tomaszowskich policjantów. W korpusie oficerów mianowanych zostało 5 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 34, w korpusie podoficerów 17 i 9 szeregowych. Podczas wojewódzkiego święta policji srebrne medale za długoletnią służbę otrzymało 3 tomaszowskich funkcjonariuszy: Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Rafał Goszczyński oraz dyżurny tomaszowskiej policji asp. sztab. Krzysztof Bernacki. Medale za długoletnią służbę przyznawane są przez Prezydenta RP. Z Tomaszowskiej jednostki policji wyróżniony został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznaką zasłużony policjant st. asp. Przemysław Kozłowski. Wyszystkim wyróżnionym i awansowanym serdecznie gratulujemy.

 8. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa – eliminacje powiatowe

  W Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Maz. odbyła się kolejna, już 13 Edycja Powiatowych Eliminacji do Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. O wejście do eliminacji wojewódzkich walczyło dwadzieścia dwuosobowych drużyn. Najlepsi, będą reprezentowali Nasz powiat w finale przypadającym na 16 listopada br.

 9. DZIELNICOWY-POLICJANT PIERWSZEGO KONTAKTU

  Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. W Tomaszowie Mazowieckim pracuje 10 dzielnicowych, natomiast łącznie z gminami służbę tą pełni 27 policjantów.

 10. Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

  W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Tagi

kradzież kradzież roweru MSWiA prewencja ruch drogowy dzielnicowy historia Policji włamanie pomoc agregat zmiana organizacji ruchu Śmiertelny wypadek tomaszowscy kryminalni zaginiony tymczasowy areszt uzależnienie pijany kierujący pogadanka pierwsza pomoc bezpieczny senior marihuana debata utonięcie dzielnicowi motorowerzysta odnaleziona zaginiona paser prewencja mapa zagrożeń uszkodzenie mienia alkohol nietrzeźwy kierujący narkotyki poszukiwany turniej piłki nożnej happening pijani rodzice bezpieczna droga do szkoły wypadek drogowy nielegalny połów ryb oszustwo porozumienie dopalacze rabuś przywłaszczenie kradzież z włamaniem zatrzymany sprawca kradzieży zaginiona poszukiwana ksc rozbój

Linki